حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

تاثیر گاز میانی پنجره های دوجداره بر سرما و گرما ساختمان چگونه است؟ پنجره دوجداره نوعی از پنجره است که امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما اثراتی از این پنجره ها وجود دارد که نباید آن‌ ها را نادیده گرفت. از طرفی اگر می خواهید این پنجره ها را خریداری کنید، باید اطلاعات جامع و کاملی در مورد آنها داشته باشید. در این مقاله قصد داریم راجع به تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دوجداره بر بار سرمایش و گرمایش ساختمان با شما صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره

چه گازهایی در پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد؟

شاید شما اطلاعات کافی نداشته باشید؛ اما در ساختِ پنجره های دوجداره از انواعِ گازها استفاده می کنند که در این مقاله راجع به آنها صحبت خواهیم کرد. گازهایی که داخل پنجره دوجداره استفاده می شوند، شامل موارد زیر است:

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره

 

گاز آرگون

آرگون یک عنصر است و گازی خالص محسوب می شود. در دسته بندی گازهای نجیب قرار می گیرد که به آن تنبل یا نافعال هم گفته می‌ شود، یعنی فعالیت شیمیایی ندارد و آن را در پنجره دوجداره استفاده می کنند تا یک عایق قوی به وجود بیاید.

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره

گاز کریپتون

گاز کریپتون هم در پنجره دوجداره استفاده می شود و به خاطر همین در مبحث تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دوجداره بر سرمایش و گرمایش ساختمان راجع به آن صحبت می کنیم. کریپتون نسبت به آرگون عایق بهتری است؛ اما به خاطر این که قیمت بالایی دارد، در پنجره دوجداره کمتر از آن استفاده می کنند و بیشتر در پنجره های چهار جداره به کار می‌ رود. اگر شما بخواهید یک استفاده خاصی از پنجره تان داشته باشید، معمولا به آن گاز کریپتون می زنند.

بیشتر بخوانید: پنجره وین تک

گاز گوگرد هگزا فلوئورید

این گاز هم به عنوان عایق کننده پنجره دوجداره مورد استفاده قرار می گیرد و عامل جلوگیری کننده ای برای ورود سر و صدا است که به نوعی عایق بندی صوتی هم محسوب می‌ شود؛ اما از آنجایی که سمی است، در شیشه های فرودگاه به صورت محدود از آن استفاده می کنند و نمی توان گفت که این گاز عنصر است؛ اما یک ترکیب معدنی از عناصر مختلف محسوب می‌ شود که غیر قابل اشتعال، بدون بو و بدون رنگ است و آن را در دسته بندی گازهای گلخانه ای قرار می دهند که ۲.۵ برابر از هوا سنگین تر است.
استفاده از این گاز محدود است و برای محیط زیست هم خیلی کاربرد ندارد و برای پنجره دوجداره خیلی از آن استفاده نمی کنند؛ اما به هر حال جزء گازهایی است که می‌ توان آن را به عنوان عایق به کار برد.

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره بر بار سرمایش و گرمایش ساختمان چیست؟

اگر بخواهیم راجع به تاثیر گازهای میانی پنجره های دوجداره با شما صحبت کنیم، باید بگوییم که جمعیت کره زمین روز به روز در حال افزایش است.  دی اکسید کربن هم با افزایش جمعیت بیش از هر زمان دیگری زیاد شده و ما نیاز داریم که در مصرف انرژی، هم در منزل هم در صنعت صرفه جویی کنیم که بخش عمده ‌ای از اتلاف گرمای حرارتی پوسته ساختمان از طریق پنجره صورت می گیرد.
به خاطر همین به سراغ کاهش انتقال حرارت و عایق کردن پنجره ها می روند. همینجا است که پنجره های دوجداره و سه جداره می توانند کمک کننده باشند. در توضیحات مربوط به گاز های به کار رفته در پنجره متوجه شدید که تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دوجداره بر سرمایش و گرمایش ساختمان بسیار زیاد است و تا حد زیادی می تواند از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: پنجره هافمن

تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دو جداره

کلام آخر

طبق اطلاعاتی که در اختیارتان قرار دادیم، متوجه شدید که تاثیر نوع گازهای میانی پنجره های دوجداره بر سرمایش و گرمایش ساختمان چیست و چگونه این گاز ها می توانند به جلوگیری از هدر رفت انرژی کمک کنند. سایت پرومانوین نیز در این زمینه یکی از بهترین منابع است و پنجره های دوجداره در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید قیمت پنجره دوجداره را هم از آنجا دربیاورید و مطمئن باشید که با خرید از این سایت پشیمان نخواهید شد و می توانید بهترین و باکیفیت ترین نوع پنجره ها را در منزل تان تجربه کنید.