تفاوت پنجره های دو جداره در چیست؟

تفاوت پنجره های دو جداره در چیست؟

امروزه بیشتر ساختمان های جدید از در و پنجره های دو جداره استفاده می کنند. پنجره های دیواری از مواد مختلفی ساخته می شوند. پروفیل های PVC یا UPVC بیشتر از سایر مواد در تولید پنجره های دوجداره استفاده می شود. گاهی اوقات به نظر می رسد که مشتری تفاوت این دو پروفیل را نمی داند یا فکر می کند که هر دوی این مواد یکسان هستند. سوال اینجاست که آیا پنجره های دوجداره upvc کیفیت بهتری دارند یا پنجره ها از پروفیل پی وی سی؟ کدام سازه دوام بیشتری دارد؟ در زیر به بررسی UPVC و PVC خواهیم پرداخت تا بتوانید با آشنایی نسبی انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. و همینطور به این سوال که تفاوت پنجره های دو جداره در چیست پاسخ خواهیم داد.

لازم به ذکر است که درب و پنجره های پی وی سی و درب و پنجره های پی وی سی از یک نوع ماده اولیه ساخته نمی شوند. شاید در ظاهر تفاوتی بین پروفیل های پنجره دوجداره وجود نداشته باشد اما این دو پروفیل از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند.

 

تفاوت پنجره های دوجداره PVC و UPVC چیست؟

تفاوت درب و پنجره های دوجداره UPVC و PVC در پروفیل ساخت است. با توجه به رشد سریع بخش ساختمان، هر روز شاهد ظهور محصولات جدیدی در این زمینه هستیم. صنعت در و پنجره همراه با صنعت ساختمان توسعه یافته است و انواع درب و پنجره دوجداره UPVC نمونه ای از این ابتکارات است. پنجره های دوجداره پی وی سی نسبت به درب و پنجره های پی وی سی تکنولوژی پیشرفته تری دارند.

پروفیل های پی وی سی مورد استفاده در ساخت پنجره های دوجداره با کمبود زیادی روبرو هستند، پی وی سی در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش خیلی سریع تغییر رنگ می دهد. تغییر رنگ قاب پنجره یو پی وی سی یک مشکل جدی و ناخوشایند است. این امر بر دکوراسیون نمای ساختمان تأثیر منفی می گذارد. این احتمالاً دلیل اصلی استفاده از درب و پنجره دوجداره UPVC است.

تفاوت پنجره های دو جداره در چیست؟

درب و پنجره های دو جداره UPVC بهتر است یا PVC؟

پنجره ها چشم های ساختمان هستند و اغلب در معرض نور خورشید و تغییرات دما هستند. با توجه به شرایط آب و هوایی شهرهای مختلف، ترجیحاً از سازه هایی استفاده شود که در برابر نور خورشید مقاومت بیشتری دارند. پروفیل درب و پنجره دوجداره آوان از متریال مرغوب و upvc تولید می شود و هرگز در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید تغییر رنگ نمی دهد و محو می شود.

ایران در اکثر روزهای سال کشوری آفتابی است و باید در ساخت و ساز به این موضوع توجه کرد. به همین دلیل بدون شک UPVC گزینه مناسب تری نسبت به PVC در ساخت درب و پنجره دو جداره است. البته همچنان می توان از پی وی سی در فریم هایی که در داخل ساختمان فرآوری می شوند و در معرض نور مستقیم خورشید نیستند، استفاده کرد.

 

تفاوت در قیمت پنجره های دو جداره UPVC و PVC

PVC vs. uPVC ،پروفیل UPVC بسیار انعطاف پذیرتر از PVC است. این پروفیل در برابر شکستگی مقاوم تر است، دارای خواص مقاومت در برابر ضربه و فشار بالاتری است. قاب پنجره پی وی سی کاملاً مقاوم در برابر آتش و نور خورشید ساخته شده است. جالب است بدانید قاب پنجره دوجداره یو پی وی سی به لطف اکسید تیتانیوم همچنان کیفیت خود را در برابر تغییرات آب و هوایی و بارندگی های شدید حفظ کرده است. با توجه به ویژگی های بسیار خوب و تفاوت پنجره های دو جداره UPVC نسبت به PVC، پرداخت کمی بیشتر برای آن منطقی است. که جهت خرید مطمان می توانید به نمایندگی های ما مراجعه نمایید.

 

مقایسه پنجره های یو پی وی سی و پنجره آلومینیومی

  • پنجره های UPVC مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند و در دمای بسیار بالا در برابر آتش سوزی قرار می گیرند، اما پنجره های  آلومینیومی  در مقابل حرارت و آتش مقاومت کمتری نسبت به UPVC دارند.
  • پنجره UPVC نوعی عایق حرارتی بوده و از انتقال انرژی جلوگیری می کند. یکی از ویژگی های این نوع پنجره ها استفاده از پروفیل های  چند وید در ساخت آنها می باشد. این شکاف ها با نوع خاصی از عایق پر می شود که باعث تقویت عایق پنجره می شود. در مقابل،  آلومینیوم یک ماده رسانا است که گرما را هدایت می کند. امروزه برای رفع این مشکل در قاب های آلومینیومی از ماده ای به نام ترمال بریک استفاده می شود. همانطور که از نام آن پیداست این ماده نوعی عایق حرارتی است که از انتقال هوا و حرارت جلوگیری می کند.
  • UPVC بسیار بادوام است و هیچ گونه مواد شیمیایی تولید نمی کند. اما در فرآیند تولید آلومینیوم از مواد شیمیایی سرطان زا و خطرناک استفاده می شود. جایگزینی UPVC در ساخت پنجره آسیب های زیست محیطی را کاهش می دهد.
  • پنجره UPVC مقاومت بسیار بالایی دارد و در معرض خوردگی و پوسیدگی نیست. در مقابل، پنجره آلومینیومی مقاومت کمی در برابر آلودگی و تغییرات آب و هوایی دارد. این پنجره ها با گذشت زمان زنگ می زنند و تغییر رنگ می دهند.
  • در حالی که تغییرات دمای داخلی و خارجی و اختلاف دما باعث ایجاد تراکم روی پروفیل های آلومینیومی می شود. که به مرور زمان آسیب میبیند، پروفیل های UPVC به لطف عایق حرارتی از تراکم جلوگیری می کنند.

 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است