علت شکستن خود به خود شیشه دوجداره

شیشه پنجره دوجداره و علت شکستن خود به خود آن

شکسته شدن شیشه دوجداره دلایل مختلفی داشته که هنگام خرید باید موارد استفاده خود را بررسی کرده و با مشاوره کارشناسان اقدام به خرید پنجره و شیشه دوجداره نمایید. در ادامه برای آگاهی شما علت شکستن خود به خود شیشه دوجداره را بررسی می کنیم.

پنجره دوجداره چیست؟

شیشه دو جداره را می توانید در در قسمت های مختلف واحد تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار دهید. یکی از موارد مصرف شیشه دو جداره پنجره های دوجداره بوده و در ساخت نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه های دوجداره در رنگ های مختلفی ساخته شده است که می توانید به صورت ساده یا دودی سفارش دهید.

پنجره دوجداره چیست؟

 

کیفیت شیشه دوجداره

برای این که در موارد استفاده شیشه دو جداره دچار آسیب یا شکستگی نشود، می توانید از پنجره های نشکن استفاده نمایید. پنجره ها با توجه به کاربرد شما پیشنهاد می شود که می توانید با قیمت مقرون به صرفه پنجره مناسب را انتخاب و نصب نمایید. در نظر داشته باشید برای نصب نمای ساختمان ها و شیشه های دوجداره رنگی یا دودی استفاده می کند.

علت شکستن خود به خود شیشه دوجداره

  • درز پنجره

وجود درز کوچک در در کناره های شیشه باعث شکستگی خود به خود شیشه می شود. دلیل این شکستگی ممکن است در هنگام ارسال شیشه یا جابجایی و نصب پنجره دوجداره دچار درز کوچکی یا شکستگی شود. برخی از این درز ها قابل مشاهده بوده ولی اما با استفاده بلند مدت از درز شیشه رفته رفته بزرگتر شده و باعث شکست شیشه مدنظر می شود.

  • فشار هوا

فشار هوا در قسمت های مختلف ایران متفاوت است. پنجره باید طبق شرایط آب و هوایی منطقه فشار هوا بررسی شده و پنجره مناسب ساخته شود. تمامی این موارد زیر نظر کارشناسان و نصابان با تجربه نصب می شود.

  • فشار فریم پنجره دوجداره

یکی دیگر از دلایل شکسته شدن یا ترکیدن پنجره دوجداره فشار فریم یا چهارچوب پنجره است. پنجره های دوجداره با فریم استاندارد و ضخامت مورد نیاز ساخته می شود. اگر پنجره در زمان نصب و جایگذاری در فریم تحت فشار باشد، ممکن است پس از مدتی استفاده پنجره شکسته شده و احتمال ترکیده شدن پنجره وجود دارد. برای این که بتوانید پنجره مناسب با آب و هوای خود را خریداری کنید، به سایت پروما نوین مراجعه کنید. برای اطلاعات دقیق تر می توانید با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید.

  • تماس با فلز و اجسام سخت

برای نصب شیشه دوجداره باید دقت فراوانی داشته باشید. نصب نامناسب ممکن است در طول زمان باعث خرد شدن شیشه می شود. اگر در زمان نصب شیشه پیچ مهره یا سایر فلزات به شیشه برخورد کند، باعث می شود در فصل سرما و گرما شیشه دچار شکستگی شود. بهتر است نصب و تعویض پنجره دو جداره  توسط کارشناسان و نصابان ماهر انجام شده و ضمانت نامه پنجره دوجداره بدون هیچ عیب و نقصی تکمیل شود.

علت شکستن خود به خود شیشه دوجداره

سایر موارد مهم علت شکستن شیشه

با توجه به اینکه شیشه دوجداره تحت‌فشار ساخته شده است، لبه های شیشه و پروفیل پنجره دوجداره بسیار حساس است. اگر به شیشه ضربه یا فشار وارد شود، باعث آسیب شیشه می شود. با برخورد پنجره با دیوار یا اشیاء کنار پنجره، مقاومت شیشه کم تر شده و در نتیجه باعث شکستگی آن می شود. پنجره های دو جداره دارای قیمت بالایی نسبت به پنجره تک جداره است. پنجره دوجداره به دلیل ذخیره انرژی و جلوگیری از ورد گرد و غبار در طولانی مدت مقرون به صرفه است. در فصل تابستان از خارج شدن هوای خانه و در فصل زمستان از خروج هوای گرم داخل خانه جلوگیری می کند.

سعی کنید در زمان نصب تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید. برای نصب لولا یا فریم پنجره موارد استاندارد را رعایت کنید. اگر به قسمت های حساس پنجره دوجداره فشار یا آسیب وارد شود، باعث کاهش عمر پنجره و شکستگی شیشه می شود. در برخی از پنجره های دوجداره ناخالصی وجود داشته و کثیفی و ذرات ریز نیز باعث شکستگی پنجره می شود. سعی کنید در زمان خرید پنجره استانداردی را خریداری نمایید. برای خرید پنجره دوجداره با کیفیت به سایت پروما نوین مراجعه کرده و بر حسب نوع نیاز خود پنجره مورد نظر را سفارش دهید.

بحث امروز ما در مورد علت شکستن خود به خود شیشه دوجداره بود. امیدواریم مطالب ارائه شده مفید بوده باشد.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است