تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره upvc در چیست؟

تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره upvc در چیست؟

پنجره ترمال بریک با پنجره‌ های upvc وجه اشتراک‌ های زیادی دارند.اما تفاوت‌ هایی هم با یکدیگر دارند. ما قصد داریم.در این مقاله این تفاوت ‌ها و اختلاف ‌ها را برایتان توضیح دهیم. یکی از وجه ‌های اشتراک‌ های این دو پنجره با یکدیگر یکسان بودن.میزان عایق‌ بندی آن ‌ها می.باشد.و در فصول گرما و سرما به میزان بسیار زیادی می.توانند جلوی هدر رفتن انرژی را بگیرند.

در این‌ جا سوالی که پیش می.آید این است که جنس پنجره ‌های دو جداره آلومینیومی از آلومینیوم است.و این‌ که آلومینیوم نمی.تواند عایق خوبی باشد بنابراین چگونه می.توان این دسته از پنجره‌ ها از نظر عایق‌ بندی با پنجره‌ های upvc برابر دانست؟

خوب است بدانید که بین پروفیل های آلومینیومی در این نوع از پنجره‌ ها یک تیغه پلی ‌آمید گذاشته می.شود تا رابطه بین جدار داخلی و جداره بیرونی را از بین ببرد.و به این صورت عایق ‌بندی انجام می ‌شود.

تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره upvc
تفاوت پنجره ترمال بریک با پنجره upvc

تفاوت قیمت پنجره ترمال بریک و پنجره‌های upvc در چیست؟

بسیاری از افراد در زمان تصمیم ‌گیری برای خرید پنجره‌ های دو جداره آلومینیومی و پنجره‌ های upvc بر سر دو راهی می‌ مانند و نمی‌ دانند کدام را بهتر است انتخاب کنند. خوب است بدانید که قیمت پنجره‌ های upvc بسیار ارزان ‌تر و مقرون‌ به ‌صرفه‌ تر از قیمت پنجره دو جداره آلومینیومی می ‌باشد.

حتی در زمانی‌که پنجره ‌های دو جداره آلومینیومی از آلومینیوم ایرانی ساخته ‌شده باشند باز هم نسبت پنجره ‌های upvc قیمتشان تقریباً دو و نیم الی سه برابر بیشتر است. حتما می ‌دانید که آلومینیوم به‌ علت ارزشمند بودنش بسیار گران می ‌باشد و یکی از دلیل‌ های اصلی این تفاوت قیمت همین موضوع است.

اگر پنجره ‌های خانه شما از جنس آلومینیوم باشد و خانه‌ شما در اثر زلزله و یا هر موضوع دیگری تخریب‌ شود باز هم شما می ‌توانید آلومینیوم های استفاده‌ شده در پنجره تان را به قیمت روز بفروشید. بنابراین اجزا و قطعات ساختمانی که در آن آلومینیوم به کار رفته باشد بسیار ارزشمند هستند.

اما زمانی‌که از پنجره ‌های upvc در ساخت ساختمان استفاده ‌شده باشد در اثر تخریب و یا فرسودگی upvc ها فاقد ارزش هستند. همین موضوع است که باعث تفاوت قیمت بسیار زیاد این دسته از پنجره ‌ها شده‌ است.

پنجره‌ های دو جداره آلومینیومی
پنجره‌ های دو جداره آلومینیومی

تقاوت در کیفیت

یکی دیگر از موضوعاتی که در پنجره‌ های ترمال بریک و پنجره‌ های upvc تفاوت ایجاد می‌ کند طرح و رنگ و میزان کیفیت آن ‌ها است. upvc ها عمدتاً سفید رنگ هستند اما اگر به بازار بروید خواهید دید که با طرح‌ ها و رنگ ‌های مختلف وجود دارند.

سوالی که پیش می ‌آید این است که آیا این پنجره‌ ها نسبت به نوع سفید آن کیفیت کافی را دارند؟ همان ‌طور که گفتیم پنجره ‌های upvc عمدتاً سفید هستند. اما زمانی‌ که بخواهند طرح یا رنگ آن را عوض کنند بر روی پروفیل سفید رنگ آن یک نوار رنگی و یا با طرح چوب می ‌کشند. این ‌موضوع باعث می ‌شود که این دسته از پنجره‌ ها از حالت استاندارد خود خارج شوند و برای برخی از مناطق که دارای شرایط آب ‌و هوایی متفاوتی هستند مناسب نباشند.

پیشنهاد می‌ کنیم در مناطقی که شرایط آب ‌و هوایی گرم و خشک و یا مرطوب دارند به ‌هیچ ‌عنوان از این دسته از پنجره‌ ها که با طرح چوب می ‌باشند استفاده نکنید. شما می ‌توانید در این مناطق تعویض پنجره دو جداره را با  محصولاتی که کیفیت بالایی در متریال خود دارند انجام دهید.

تفاوت‌ در میزان مقاومت بین پنجره‌ های دو جداره آلومینیومی و پنجره ‌های upvc

یکی از تفاوت‌ های اصلی بین پنجره ترمال بریک و پنجره ‌های upvc میزان مقاومتشان در برابر عوامل طبیعی است. مانند وزش باد، طوفان و بارندگی است. بنابراین در زمان ساخت ساختمان ‌هایی که ارتفاعشان زیاد است.پیشنهاد می.کنیم از این نوع پنجره ‌ها استفاده کنید چرا که همیشه ساختمان ‌هایی که ارتفاع زیادی دارند.در طبقات بالا میزان فشار باد، بسیار بیشتر می ‌شود.

این ‌موضوع در رابطه با ساختمان‌ هایی که پنجره ‌هایشان ابعاد بزرگی دارند نیز صدق می‌.کند به دلیل آن که پنجره‌ ها در ساختمان جزو دسته اجزایی هستند که بسیار آسیب پذیرند. بنابراین اگر می‌.خواهید پنجره ‌ای با ابعاد بزرگ داشته باشید بهتر است.از این دسته پنجره ‌ها که مقاومت بسیار بالایی دارند استفاده کنید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است