پنجره دوجداره قوس ‌دار و مراحل توليد آن در گروه پروما نوین

پنجره دوجداره قوس ‌دار و مراحل توليد آن در گروه پروما نوین

پنجره دوجداره قوس ‌دار یکی از انواع پنجره‌ های upvc است.که توسط گروه پروما نوین تولید می ‌شود. این مدل از پنجره‌ ها می‌ تواند برای نما هایی که می.خواهند تلفیقی از معماری سنتی و مدرن باشند مورد استفاده قرار گیرد.

لازم به ذکر است بگوییم که به طور کلی این پنجره‌ ها از نظر جنس و همچنین پروفیل با دیگر پنجره ‌های دو جداره تفاوتی ندارند. تفاوت اصلی آن‌ ها با دیگر پنجره‌ های upvc در طرح و ظاهر آن ‌ها است. البته لازم است بگوییم که در قیمت هم به دلیل برخی از موارد که در ادامه خواهیم گفت.کمی تفاوت دارند.

همان ‌طور که می دانید پنجره‌ های upvc در سایز های بسیار زیادی طراحی و تولید می ‌شوند. این دسته از پنجره ‌ها هم مانند مدل های ساده پنجره‌ های upvc قابل سفارش در اندازه‌ های مختلف هستند، بنابراین اگر قصد استفاده از پنجره upvc قوس ‌دار را دارید نگران اندازه‌ های آن نباشید. چرا که گروه پروما نوین توانایی تولید این پنجره در اندازه‌ ها و سایز های دلخواه شما دارد.

پنجره دوجداره خمیده
پنجره دوجداره خمیده

پنجره دوجداره قوس ‌دار در گروه پروما نوین چگونه تولید می ‌شود؟

همان‌ طور که می.دانید این پنجره‌ ها در شکل ‌های متنوعی می.توانند تولید شوند و از آن جایی ‌که برای تشکیل قوس آن باید از اشکال چند ضلعی استفاده شود، تعداد اشکال چند ضلعی و همچنین مقدار خمیدگی آن می ‌تواند متفاوت باشد.

بنابراین برای تولید این دسته از پنجره‌ ها قبل ‌از هر چیز باید اندازه آن ‌ها به کمک روش ‌های هندسی محاسبه شود. پس ‌از به دست آوردن اندازه دقیق آن برای شکل ‌دهی پروفیل‌ ها ابتدا آن‌ ها را به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه درون کوره‌ هایی با دمای ۱۵۰ درجه سانتی ‌گراد می ‌گذارند. دلیل انجام این کار این است که پروفیل ‌ها بتوانند حالت انعطاف ‌پذیری پیدا کنند، تا قابل فرم دهی باشند.

بنابراین پس ‌از خارج کردن آن ‌ها از کوره به کمک شابلون هایی که بر اساس اندازه و طرح پنجره ‌ها طراحی شده ‌اند.به پروفیل ‌ها فرم می ‌دهند. انجام این مرحله از کار باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود.تا فرم کلی پنجره به درستی به دست آید.

در بخش قبلی به بالا تر بودن قیمت این نوع از پنجره‌ ها نسبت ‌به قیمت پنجره دو جداره معمولی اشاره کردیم. یکی از دلایل این موضوع وجود دقت بالا در تولید برای به دست آوردن فرم بی ‌نقص این پنجره‌ ها می ‌باشد. همان ‌طور که می.دانید تولید طرح ‌های ساده و چهار ضلعی بسیار ساده ‌تر از طرح‌ های خمیده و قوس‌ دار می.باشد، چرا که تنها کمی بی ‌دقتی می‌.تواند زیبایی پنجره دوجداره قوس ‌دار را از بین ببرد و همچنین در نمای ساختمان تاثیر بدی بگذارد.

مزایای پنجره دو جداره
مزایای پنجره دو جداره

مزیت ‌های پنجره دو جداره هلالی و خمیده

استفاده از این نوع پنجره ‌ها می ‌تواند به نمای ساختمان شما جلوه ‌ای بسیار زیبا دهد، به طوری که هر بیننده ‌ای را مجذوب خود کند. همان ‌طور که می‌ دانید رنگ اصلی پنجره‌ های upvc سفید است، اما در گروه پروما نوین شما عزیزان می ‌توانید رنگ ‌های متنوعی از این پنجره را سفارش دهید. این‌ موضوع باعث می ‌شود تا شما برای تمامی سبک‌ های معماری بتوانید از این پنجره‌ ها استفاده کنید.

برای مثال اگر می‌ خواهید نمایی مدرن ساده و مینی ‌مال داشته باشید پیشنهاد می ‌کنیم رنگ سفید را برای نما در نظر داشته باشید و در کنار آن از پروفیل ‌های مشکی و تیره برای پروفیل های پنجره استفاده کنید وجود رنگ سفید در کنار رنگ مشکی می‌ تواند نمای شما را مدرن و شیک جلوه دهد.

علاوه بر موضوعی که گفته شد، استفاده از پنجره دوجداره قوس ‌دار مزیت ‌های زیادی دارد.که ما در این بخش به آن ‌ها اشاره خواهیم کرد. مزایای استفاده از پنجره دو جداره عبارتند از:

  • داشتن کیفیت بالا
  • قابل سفارش در رنگ ‌های متنوع
  • نسب آسان توسط گروه پروما نوین
  • قابلیت تولید در اندازه ‌ها و طرح ‌های مختلف
  • ایجاد زیبایی منحصر به ‌فرد در نمای ساختمان‌ ها
  • داشتن قیمت مناسب نسبت به پنجره های تک جداره و معمولی
  • خاصیت نورگیری بیشتر به دلیل وجود شیشه ‌هایی شبکه ‌بندی شده
  • قابلیت تلفیق با دیگر مدل ‌های پنجره برای ایجاد نما های خاص و کلاسیک

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است