نصب انواع درب و پنجره دوجداره

نصب انواع درب و پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره با پروفیل یو پی وی سی باید قبل از نصب در دمای استاندارد 5 الی 35 درجه نگهداری و نصب شوند زیرا خاصیت پلیمری و تحمل دمایی خاصی دارند. توجه داشته باشید که این نوع پنجره ها فشار را نمی توانند تحمل کنند بنابراین از جابجایی بیش از حد و بی احتیاط آنها جلوگیری شود.در ادامه شرایط و چگونگی نصب انواع درب و پنجره دوجداره را برای شما توضیح خواهیم داد.

ماده تشکیل دهنده upvc :

ماده اصلی تشکیل دهنده upvc پلیمری است، پلیمر ها و پی وی سی ها در دمای بسیار پایین و به خصوص زیر صفر درجه انعطاف خود را از دست می دهند و خاصیت سختی و شکنندگی پیدا می کنند و در هنگام نصب آستانه تحمل آن در مقابل ضربات شدید چکش و فشار زیاد پایین می آید و ممکن است در هنگام نصب بشکنند. در دماهای بالاتر از 35 درجه و بالاتر از 40 انعطاف پذیری بیش از حد پی وی سی باعث خمش یا پیچش (دفورمگی) آن در هنگام فشار های غیر معمول هنگام نصب می شود و این موضوع باعث عملکرد نادرست یراق آلات می شود. بنابراین نصب انواع درب و پنجره دوجداره باید توسط نیروهای حرفه ای صورت بگیرد در غیر این صورت باید دوباره به نصاب مراجعه کنید و خمش و پیچش پنجره ها را رفع نمایید .

نصب انواع درب و پنجره دوجداره

ویژگی های یک پنجره با کیفیت :

یک پنجره با کیفیت با یراق آلات و پروفیل استاندارد به ویژه با یراق آلات دو حالته و رگلاژپذیر پس از جای گیری و نصب کامل در جای خود می تواند فشار و وزنی بیش از 100کیلو گرم را در سطح یک لنگه خود تحمل نماید و در آن هیچ مشکلی به وجود نیاید و از رگلاژ خارج نشود. بنابراین فقط در هنگام نصب آن شرایط دمایی موثر است.

نصب پنجره در دماهای مختلف :

اگر تمایل دارید که در دماهای بسیار پایین یا بسیار بالا پنجره نصب کنید، باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • ابتدا با احتیاط پنجره ها را به داخل ساختمان منتقل کنید.
 • سپس شرایط دمایی مناسب را در داخل ساختمان ایجاد نمایید.
 • بعد از آن پنجره هایی را که در دمای استاندارد ساختمان قرار گرفته اند، در جای خود نصب کنید.
 • سپس بلا فاصله شیشه های آن را جا بیندازید و پنجره را رگلاژ نمایید.
 • در صورتی که هر یک از مراحل نصب با فاصله و در حالی که دمای پنجره با دمای غیر استاندارد محیط خارج تطبیق یافته، صورت بگیرد ممکن است مشکلات بسیاری به وجود بیاید.

مرحله بعد از نصب پنجره دوجداره :

پس از نصب پنجره دوجداره و قبل از نصب شیشه های دوجداره باید برچسب پروفیل قسمت هایی که دسترسی به آنها پس از نصب شیشه وجود ندارد کنده شود. در صورتی که نصاب به این موضوع توجه نداشت، خریدار باید این موضوع را به او ذکر کند. برچسب سایر قسمتها نیز باید در صورت تکمیل ساختمان و عدم رسیدن گچ و خاک و سیمان و رنگ به سطح پروفیل و حداکثر در فاصله 2 الی 3 ماه پس از نصب کنده شود. زیرا اگر چسب برچسبها به خصوص در ارتباط با آفتاب خشک شود، کندن آن بعد از مدتی سخت می شود.

نصب انواع درب و پنجره دوجداره

زمان نصب پنجره در ساختمان :

بهترین زمان برای نصب پنجره ها پس از بتونه کاری و زدن آستری و قبل از اتمام کامل نقاشی است. لنگه های پنجره upvc در هنگام نصب بهتر است با زیر شیشه ای رگلاژ شوند. در هنگام نصب شیشه رگلاژ پنجره ها انجام می شود.به همین دلیل باید برای نصب شیشه ها از نصاب های مجرب یو پی وی سی استفاده شود، از آنجا که نصب پنجره ها و شیشه ها در ارتباط با هم هستند نمی توان نصب پنجره ها را به یک گروه و نصب شیشه ها را به گروه دیگر سپرد. کلاف آهنی پنجره های دوجداره باید به صورت شاقول و تراز توسط خریدار به فروشنده درب و پنجره تحویل شود و در صورتی که این پروفیل ها به صورت شاقول و تراز در جای خود نصب نشوند، نصاب نباید از آنها تبعیت کرده و باید پنجرها را به صورت تراز نصب نماید.

وظایف خریدار در نصب درب و پنجره دوجداره :

 • خریدار بعد از نصب باید کارهای زیر را انجام دهد:
 • کلید قفل درب ها را باید از فروشنده یا نصاب تحویل بگیرد.
 • چگونگی قفل شدن یا کارکرد یراق آلات را آموزش ببیند.
 • قبل از خروج نصاب باید پنجره ها را چک نماید.
 • پنجره ها را باز و بسته نماید تا از سالم بودن آنها مطمئن شود.
 • مسئولیت بسیاری از حوادثی که در ساختمان صورت می گیرد به عهده خریدار یا پیمانکار ساختمان می باشد. بنابراین بهتر است خریدار موارد ایمنی مثل بالابر و یا زیر پایی مناسب و کلاه ایمنی را تهیه نماید و سایر امور ایمنی را به نصاب گوشزد نماید و خواستار رعایت آن گردد.

نصب انواع درب و پنجره دوجداره

Installation of double door and window

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است