اجزای در و پنجره UPVC

اجزای در و پنجره UPVC

در این بخش اجزای در و پنجره upvc را به اختصار برای شما خوانندگان عزیز توضیح خواهیم داد.

اجزای در و پنجره upvc عبارتند از:
1. پروفیل قاب و بازشو پنجره از جنس UPVC
2. زهواره UPVC
3. لاستیک درزبندی EPDM
4. پروفیل گالوانیزه
5. شیشه یا پنل
6. یراق آلات درب و پنجره

پروفیل UPVC

یکی از اجزای در و پنجره دوجداره پروفیل های upvc است که به دلیل شکل های هندسی خاص آن، دارای استحکام بسیار بالایی هستند. استفاده از ورقه فلزی گالوانیزه در داخل فضای خالی یو پی وی سی باعث افزایش مقاومت پنجره و همینطور باعث جلوگیری از تغییر شکل احتمالی آن می شود و در کاهش عبور امواج صوتی نیز بسیار تاثیر دارد.

اجزای در و پنجره UPVC

یراق آلات UPVC

یراق آلات به کار رفته در پنجره های یو پی وی سی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. کاربردهای یراق آلات عبارتند از: ایجاد استحکام، مقاومت در مقابل خوردگی، امنیت در سرقت، تنوع در باز شو در و پنجره و …

که استفاده از یرآق الات عالی در واقع آرامش و امنیت لازم شما را فراهم می سازد.

گالوانیزه UPVC

پروفیل های گالوانیزه برای مقاوم سازی و تقویت پروفیل های UPVC می باشند، این پروفیل ها برش داده می شوند و درون شیار های آنها با پیچ قرار می گیرند. استفاده از پروفیل گالوانیزه یو پی وی سی در داخل پروفیل اصلی UPVC و پیچ شدن یراق آلات روی قطعات تقویت شده، علاوه بر جلوگیری از هرز شدن پیچ ها و افتادگی بازشوی پنجره ها، مقاومت درب و پنجره های ساخته شده را نیز افزایش می دهد.

کاربرد پروفیل گالوانیزه در درب و پنجره های UPVC

علت استفاده از پروفیل های گالوانیزه UPVC در داخل پروفیل های UPVC بالابردن استقامت آن ها در برابر فشار باد و فشارهای وارده از طرف ساختمان به درب و پنجره است، چرا که در ارتفاعات زیاد (در برج ها) نیروی باد بطور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و در طبقات پایین در اثر نشست ساختمان پنجره ها در معرض فشار بیشتری قرار می گیرند.

تاثیر فشار وارده به پنجره در ضخامت پروفیل ها

هر چقدر فشار وارده به پنجره بیشتر باشد و سطح پنجره بزرگتر باشد ضخامت پروفیل های گالوانیزه باید بیشتر شود؛ این ضخامت از ورق 1 میلیمتری شروع شده و برحسب مورد تا ضخامت 2 میلیمتر نیز می رسد. نوع رایج آن ضخامتش 1.25 میلی متر است.

اجزای در و پنجره UPVC

شیشه های دوجداره و چند جداره

برای صرفه جویی در مصرف انرژی بهتر است از شیشه های دو یا چند جداره در پنجره و درهای یو پی وی سی استفاده کنیم که به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش می دهند و حدودا 75 درصد استهلاک سیستم سرمایشی و گرمایشی را کاهش می دهد. به علاوه شیشه های دو جداره (4 و 6 میلیمتری) حداقل به میزان 50 درصد میزان شدت صوت را کاهش می دهند.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مراجعه کنید به مقاله درب و پنجره دوجداره

UPVC door and window components

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است