آموزش ساخت درب و پنجره upvc

در این مطلب، آموزش ساخت درب و پنجره upvc را برای شما توضیح خواهیم داد، که شامل مراحل زیر است:

مرحله اول آموزش ساخت درب و پنجره upvc :

دستگاه برش پروفیل اولین دستگاه برای تولید درب و پنجره است. بهتر است برای سهولت در تولید درب و پنجره upvc، سرعت کار و دور ریز کمتر پروفیل از نرم افزارهای تولید درب و پنجره استفاده کنیم. در ابتدا نقشه درب و پنجره upvc درخواستی شما توسط بخش طراحی شرکت پرومانوین طراحی خواهد شد و ابعاد آن به قسمت تولید ارسال خواهد شد.

آموزش ساخت درب و پنجره upvc

مرحله دوم آموزش ساخت درب و پنجره upvc:

در مرحله دوم، بخش تولید با توجه به ابعاد دریافتی، با دستگاه برش چهارچوب یا فریم، پروفیل های UPVC و همچنین زوارهای درب و پنجره دوجداره را برش داده و آنها را فارسی بر می کند. (برای فریم و لنگه برش به صورت فارسی بر انجام میشود.)

مرحله جوش پروفیل UPVC :

در این مرحله به وسیله دستگاه راه آب زن، تکه ی پایین چهارچوب را، با آب یا آب باران آغشته میکنیم. سپس گالوانیزه را در داخل هر کدام از چهارتکه ی پروفیل قرار میدهیم و پیچ میکنیم. برای کیفیت و وزن بیشتر پنجره بهتر است تا 90 درصد برای پروفیل برش داده شده از گالوانیزه استفاده کنید. سپس 4 تکه را به وسیله دستگاه جوش به هم جوش میدهیم و متصل میکنیم.

تا اینجا کار چهارچوب پنجره آماده شده است.

آموزش ساخت درب و پنجره upvc

مرحله سوم آموزش ساخت درب و پنجره upvc :

در مرحله ی سوم با توجه به طراحی پنجره و سلیقه، ستون ها را برای چهارچوب در نظر می گیریم. برای برش پروفیل ستون دستگاه برش را در حالت برش صاف یا 90 درجه قرار می دهیم و برش را انجام می دهیم و سپس ستون را با استفاده از  دستگاه مولین برش می دهیم تا بصورت استاندارد روی پروفیل فریم بنشیند. توجه کنید که در داخل پروفیل ستون هم باید از گالوانیزه استفاده کنید.

مرحله چهارم آموزش ساخت درب و پنجره upvc :

تولید لنگه در و پنجره یکی از مهمترین قسمت ها می باشد. در ابتدا فریم ها را به همان ترتیب برش می دهیم سپس با استفاده از دستگاه کپی فرز، جای یراق و دستگیره را در یکی از چارتکه ی برش خورده که قرار است به عنوان بازشو استفاده شود در می آوریم.

مرحله برش درب و پنجره upvc :

برای سهولت کار، در دستگاه کپی فرز شابلون های مخصوصه یراق زن قرار گرفته است. معمولا در داخل پروفیلی که مقابلش دستگیره و یراق زدیم سیخ کبابی یا همان فلز مخصوص را داخل پروفیل در جای مخصوص میزنیم. این کار برای این است که لولا و … با کیفیت بالاتری به پروفیل پیچ شود و لولا داخل پروفیل آزاد نباشد. سپس در داخل هر تکه گالوانیزه قرار می دهیم و کار جوشکاری را انجام می دهیم، سپس گوشه های تمامی چهارچوب های فریم و لنگه را با دستگاه تمیزکن پاک می کنیم.

برای اطلاع از قیمت پنجره دوجداره کلیک کنید.

آموزش ساخت درب و پنجره upvc

مرحله پنجم آموزش ساخت درب و پنجره upvc :

در مرحله آخر هر قسمت پروفیل زهوار را با دستگاه برش زهوار برش می دهیم. در این قسمت طول و عرض چهارچوب ها را اندازه می گیریم و حدود یک یا دو میلی متر از آن کم می کنیم و پروفیل زهوار را برش می دهیم. در هنگام نصب درب و پنجره upvc بعد از جای گذاری شیشه، زهوار هر قسمت را برای نگهداری شیشه قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر در Upvc door and window construction tutorial

مقالات ما

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است