پنجره دو جداره هافمن

پنجره دوجداره UPVC

پنجره دو جداره UPVC

برای ساخت این نوع در و پنجره از متریال یو پی وی سی استفاده می شود. عبارت UPVC مخفف کلمه انگلیسی Unplasticized Poly Vinyl Chloride و نوعی ترموپلاست است که از مشتقات نفت و گاز طبیعی می باشد و طی یک فرایند پلیمری حاصل می گردد. UPVC سبک بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و گرما داشته و تغییر شکل نخواهد داد. به همین علت است که از آن در ساخت درب و پنجره استفاده می شود. پنجره دوجداره upvc با حفظ انرژی در سرما و گرما، کمک زیادی به کاهش هزینه های مصرفی و صرفه جویی در مصرف انرژی می کنند.

آرامش خاطر با پنجره دوجداره UPVC

پنجره دوجداره علاوه بر جلوگیری از نفوذ آلودگی های صوتی، گرد و غبار و ورود حشرات به داخل ساختمان، محیطی امن و آرام را فراهم می سازند. انعطاف پذیری و استحکام زیاد در عین سبک بودن از دیگر مزایای پنجره های دو جداره است. با توجه به تحقیقات به عمل آمده در ایران در حدود ۴۵% از اتلاف انرژی از طریق پنجره های دوجداره صورت می گیرد. اگر در زمستان به قاب پنجره و شیشه آن دست بزنید خواهید دید که سرد است و این دلیل تبادل حرارتی بین قاب پنجره و شیشه با فضای بیرون است. همچنین در تابستان نیز این نوع در و پنجره ها باعث نگه داشتن هوای سرد وخنک در فضای خانه شده و از ورود هوای گرم به داخل خانه جلوگیری می کند.

 

upvc window

 

انتخاب پروفیل مناسب برای پنجره دو جداره UPVC

گاهی تولید کنندگان برای کاهش قیمت پنجره‌ی دوجداره‌ی upvc از پروفیل‌های نامرغوب برای ساخت استفاده می کنند. در پنجره های دوجداره upvc چند فرم پروفیل برای قسمت‌های مختلف پنجره به‌کار می‌رود که باید پروفیل مخصوص و مناسب هر قسمت مورد استفاده قرار گیرد تا پنجره از استحکام و مرغوبیت خوبی برخوردار شود. همچنین نباید از پروفیلی که مخصوص پنجره است برای ساخت درب بالکن و غیره استفاده کرد که این عامل باعث کاهش کیفیت شده و قطعا پروفیل هایی که برای پنجره ها استفاده می شود، برای فریم دربها مقاومت کافی را ندارند و به زودی از بین می روند.

شایع ترین مشکلات پنجره های دوجداره‎

شاید بتوان یکی از شایع ترین مشکلات پنجره‌های دو جداره upvc را انحنای پروفیل‌های آن دانست. این مشکل وقتی به‌وجود می‌آید که تولیدکننده از گالوانیزه در داخل پروفیل استفاده نکند. گالوانیزه تاثیر زیادی در استحکام محصول دارد اما با این حال بسیاری از تولیدکنندگان برای کاستن قیمت‌هایشان گالوانیزه‌ها را از داخل در و پنجره حذف می‌کنند. این کار تا ۷۰ درصد از کیفیت محصول کم می‌کند و ممکن است باعث بروز خطرات مالی و جانی برای خریداران شود.

 

upvc window

 

انواع پنجره دوجداره UPVC

پنجره دوجداره upvc ثابت

 پنجره دوجداره upvc تک حالته

پنجره دوجداره upvc دو حالته

پنجره دوجداره upvc سایبانی

پنجره دوجداره upvc آکاردئونی

پنجره دوجداره upvc کشویی (فولکس واگنی)

پنجره دوجداره کشویی به علت سهولت در باز و بسته شدن و کاهش فضای اشغال شده برای باز شدن و وجود پرده در جلوی پنجره، از محبوبیت زیادی برخوردار است. تنها مزیت پنجره های قدیمی سهولت در باز و بسته کردن آن ها بود. اما مانعی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و حشرات نبودند. اما با ورود پنجره های دوجداره کشویی به صنعت ساختمان، این پنجره ها علاوه بر زیبایی و راحتی، از مزیت عایق بندی و جلوگیری ازورود هوا و صوت نیز بهره مند شده اند.

پروفیل فریم کشویی از ریل هایی تشکیل شده است که لنگه ی بازشو با استفاده از غلطک بر روی آن حرکت می کند. در بین پروفیل فریم کشویی و پروفیل لنگه کشویی، غلطک هایی قرار می گیرد که موجب آسان شدن حرکت لنگه بازشو می گردد.

غلطک های مورد استفاده در پنجره دوجداره کشویی تمامی وزن شیشه و لنگه بازشو را بر روی خود دارند; بنابراین این غلطک های کشویی تاثیر زیادی بر روی روان بودن حرکت لنگه کشویی بر روی ریل دارد.

 

upvc window

 

متاسفانه در برخی موارد مشاهده شده که برای ارزان شدن قیمت پنجره دوجداره کشویی Upvc از غلطک های کشویی استفاده می شود که کیفیت نامطلوبی دارند و با گذشت زمان موجب عدم کارکرد پنجره کشویی دوجداره می شوند.

پنجره دو جداره UPVC به دلیل استفاده بهتر از تهویه طبیعی و مطلوب برای مناطقی با آب و هوای معتدل مناسب می‌باشد. بالعکس در مناطقی با سر و صدا و گرد و خاک زیاد این پنجره خواسته‌های شما را برآورده نمی‌سازد. این پنجره نسبت به پنجره‌های لولایی از ۲۰ درصد عایق‌بندی کمتری برخوردار است.

اطلاعات بیستر در Upvc window

مقالات ما

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است