حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره، در طولانی مدت به سالم ماندن و طول عمر بیشتر پنجره های دوجداره کمک می کند. خیلی از شما برای ساختمان جدیدی که خریده اید، به سراغ پنجره های با کیفیت می روید، زیرا می دانید که اگر پنجره درستی را انتخاب کنید، قطعاً در صرفه جویی انرژی نقش مهمی دارند.

یکی از چیزهای مهمی که در نگهداری پنجره ها اهمیت دارد، نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره است که چند وقت یکبار به آن نیاز پیدا می کنید تا بتوانید دوباره کیفیت قبل را به پنجره های تان برگردانید. در این مقاله قصد داریم راجع به این موضوع صحبت کرده و اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهیم.


آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره


رگلاژ به چه معناست؟


قبل از اینکه بخواهید رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره را یاد بگیرید، باید بدانید که منظور از رگلاژ چیست؟. به طور کلی رگلاژ پنجره دوجداره به معنی این است که شما به سراغ یراق آلات، لولا  و شیشه ها بروید و دوباره آنها را تنظیم کنید.

پنجره هایی که این روزها تولید می‌ شوند و جزء پنجره های آلومینیومی یا دوجداره یو پی وی سی هستند، قابلیت رگلاژ را دارند و باعث می‌شوند تا شما با رگلاژ دوباره آن ها را تنظیم کنید و عملکرد آنها را بهتر از قبل کنید.


مطالعه بیشتر: تعویض پنجره دوجداره با قدیمی


به طور کل هدف از تعمیر و رگلاژ چیست؟


قبل از اینکه بخواهید با نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره آشنا شوید، اول باید ببینید که این کارها را به چه منظور انجام می دهند. هدف از رگلاژ شامل موارد زیر است:


 • تنظیم لولا و یا تعویض آن
 • تعمیر اسپانیولت
 • تعویض لولای درب و پنجره
 • تعویض یراق آلاتی که کهنه شده اند یا از کار افتاده و خراب هستند
 • تنظیم قطعات داخل پنجره
 • قابلیت اضافه کردنِ قطعه بازشو به پنجره های ثابت و فیکس
 • قابلیت تغییر جهت بازشو
 • درزگیری و عایق بندی اطراف پنجره
 • از بین بردن ایرادات هنگام باز و بسته کردن پنجره
 • تعویض لاستیک اطراف پنجره
 • تعویض و تعمیر قفل و دستگیره پنجره
 • قابلیت برش در پنجره های آهنی، توری، آلومینیومی و تعویض آن ها

آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره


نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره چگونه است؟


اکنون به اصلی ترین قسمت ماجرا رسیده ایم و می خواهیم در مورد آموزش رگلاژ پنجره صحبت کرده و توضیحاتی را ارائه دهیم.

رگلاژ پنجره های دوجداره از قسمت لولای اهرمی، لولای پایین و لولای بالا انجام می‌ شود که در قسمت پایینِ پنجره قرار گرفته است و دو عدد پیچ دارد که حفره شش ضلعی هم در آنجا تعبیه شده است و در این قسمت شما می توانید لولای شیشه را جابجا کنید و در لولای بالا هم هیچ پیچی را نمی بینید.

پیچ در قسمت اهرم لولا و بالای لنگه بازشو قرار می گیرد و برای رگلاژ، باید اول اقدام به بیرون کشیدن لولای پایین کنید.


چگونه پنجره آلومینیومی را رگلاژ کنیم؟


در مورد نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره آلومینیومی باید بگوییم که شما کمتر به انجام این کار نیاز پیدا می کنید و تعادل پنجره مدت زمان طولانی تری حفظ می شود؛ اما شاید آسیب به پنجره به خاطر ضربه یا استفاده نامناسب از آن، مثلاً آویزان شدن از دسته پنجره باعث این شود که نیاز به رگلاژ داشته باشید.

در واقع نحوه رگلاژ این پنجره ها و تعمیرشان نیاز به تخصص بیشتری دارد و شما باید این کار را به افراد حرفه‌ای بسپارید، زیرا ساختار آنها کمی پیچیده است و اگر خودتان این کار را انجام دهید، ممکن است به پنجره آسیب وارد کنید.


آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره


چگونه پنجره های یو پی وی سی را رگلاژ کنیم؟


در مورد نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی باید بگوییم که این پنجره ها نسبت به پنجره های آلومینیومی بیشتر نیاز به رگلاژ پیدا می کنند و زمانی که آنها را تعمیر و رگلاژ می کنید‌، دوباره کیفیت اولیه خود را به دست می آورند و راحت‌تر تنظیم خواهند شد.

نحوه رگلاژ آنها شبیه به همان توضیحاتی است که برای پنجره دوجداره معمولی دادیم و در واقع می‌ توانید یراق آلات پنجره و شیشه را رگلاژ کنید تا دوباره قابلیت هایی مثل عایق بندی و رفع افتادگی در آن ها فعال شود.


آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره
آموزش رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره


سخن پایانی در ارتباط با رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره


این مقاله پاسخ دادیم که اول از همه هدف از رگلاژ پنجره های دوجداره چیست؟ و همچنین نحوه رگلاژ و تعمیر پنجره های دوجداره UPVC و آلومینیومی چگونه است. اگر شما هم تمام اصول را رعایت کنید، می توانید عمر پنجره را طولانی کنید و تا مدت زمان زیادی از کیفیت بالای آن بهره مند باشید. برای خرید یا استعلام قیمت پنجره دوجداره می توانید با شماره 02144856812 تماس بگیرید.