نشانه‌ های زمان تعویض پنجره چه مواردی هستند؟

نشانه‌ های زمان تعویض پنجره چه مواردی هستند؟

اطلاع داشتن از زمان تعویض پنجره می.تواند در برخی از مواقع در هزینه ‌های شما صرفه ‌جویی کند. به دلیل آن که اگر از زمان درست انجام این کار اطلاع نداشته باشید.امکان دارد در زمان‌ هایی که تنها به وسیله رگلاژ کردن.و یا تعمیر بتوان دوباره از پنجره‌ ها استفاده کرد، متحمل هزینه شوید.

اکثر افراد روش‌ های اصولی تمیز کردن و نگهداری پنجره دو جداره نمی.دانند و همین موضوع باعث می ‌شود از پنجره‌ ها به‌ خوبی نگهداری نشود.و کمترین وقت را برای انجام این کار بگذارند. در صورتی ‌که باید بگوییم پنجره‌ ها یکی از حیاتی‌ ترین اجزاء خانه هستند، چرا که می.توانند در میزان مصرف انرژی ما تاثیر زیادی داشته باشند.

متأسفانه این عضو حیاتی خانه مانند دندان در میان سایر اعضای بدن می ‌باشد. اکثر افراد تنها زمانی به فکر نگهداری از دندان می.افتند که مشکل پیدا کند و در این موقع به پزشک مراجعه می کنند. در رابطه با پنجره ‌ها هم همین موضوع اتفاق می ‌افتد. پیشنهاد می.کنیم قبل ‌از آن که کار به خرید دوباره پنجره ها بکشد از آن به‌ خوبی مراقبت کنید.

عوض کردن پنجره
عوض کردن پنجره

تعویض پنجره چه نشانه ‌هایی دارد؟

  • عملکرد معیوب پنجره ‌ها

در صورت قدیمی بودن پنجره ‌ها ممکن است پاره ‌ای از مشکلات اتفاق بیفتد که همگی نشانه خرید پنجره‌ های جدید هستند این مشکلات عبارتند از:

  1. زنگ زدن قاب و پروفیل
  2. پوسیده شدن و کپک زدن
  3. مشکلات تعادلی مانند گیر کردن، چسبیدن و سفت شدن
  • احساس باد سرد در نزدیکی پنجره

اگر زمانی که در نزدیکی پنجره خود هستید، وجود باد سرد را حس می کنید باید به فکر خرید پنجره ‌های جدید باشید، چرا که این‌ موضوع نشان‌ دهنده آسیب دیدن لولا ها و یراق آلات پنجره می ‌باشد. بسیاری از افراد در صورت بروز چنین مشکلاتی خریدن پنجره ‌های جدید را به تعویق می ‌اندازند.

باید بگوییم عایق نبودن پنجره ‌ها در میزان مصرف انرژی و هزینه‌ های قبوض شما تاثیر مستقیم می ‌گذارند. پیشنهاد می ‌کنیم در ابتدا با چند راهکار ساده و ارزان برای عایق کردن درب و پنجره خود اقدام کنید و در قدم بعدی برای خرید پنجره‌ های جدید در زود ترین زمان ممکن برنامه‌ ریزی کنید.

  • تراکم بیش ‌از حد رطوبت بر روی پنجره

ایجاد رطوبت بر روی پنجره به ‌خصوص در روز های سرد امری طبیعی است اما در صورت مشاهده این موضوع در اکثر مواقع نشان ‌دهنده قدیمی شدن و یا بی‌ کیفیت بودن پنجره ‌ها می ‌باشد. همچنین مشاهده جمع شدن بخار در بین فضای دو شیشه پنجره دو جداره، خبر از زمان تعویض پنجره می ‌دهد.

پنجره upvc
پنجره upvc

برای خرید پنجره چه کار کنیم؟

امروزه پنجره‌ های دو جداره همراه با برند های متنوعی در بازار موجود می ‌باشد و این‌ موضوع ممکن است باعث سردرگمی خریدار شود. پیشنهاد می ‌کنیم قبل ‌از آن که به قیمت پنجره دو جداره توجه کنید به کارایی آن و میزان رضایت افرادی که قبلاً از این پنجره خریداری کرده ‌اند توجه داشته باشید.

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند در صورت پرداخت هزینه کمتر در زمان خرید، در میزان کل هزینه‌ ها صرفه جویی کرده ‌اند، در صورتی ‌که باید بگوییم این طرز تفکر اشتباه است. در بیشتر مواقع هزینه کمتر مساوی با کیفیت پایین محصول می ‌باشد.

به این صورت ممکن است شما در کوتاه‌ مدت در میزان هزینه ‌هایتان صرفه‌جویی کرده باشید، اما در بلند مدت این ‌موضوع می ‌تواند منجر به پرداخت هزینه ‌های اضافه‌ تری شود. یکی از این هزینه ‌های اضافی بالا رفتن قبض ‌های آب و برق شما می ‌باشد.

درصورت کیفیت پایین پنجره‌ ها و عایق نبودن آن‌ ها در فصول سرد، گرمای داخل خانه و در فصول گرم سال سرمای داخل خانه هدر می ‌رود. به این صورت میزان مصرف انرژی بسیار بالا رفته و شما مجبور می ‌شوید هزینه‌ های بیشتری را بابت قبض های آب و برق پرداخت کنید.

علاوه ‌بر این موضوع در صورت پایین بودن کیفیت پنجره‌ ها عمر آن‌ ها نیز کم تر می ‌باشد. این اتفاق باعث می ‌شود در مدت ‌زمان کمتری دوباره مجبور به تعویض پنجره دو جداره خود شوید. پیشنهاد می‌ کنیم برای جلوگیری از این موضوعات و صرفه ‌جویی کردن در هزینه ‌ها در همان ابتدا از برند های با کیفیت مانند پنجره دوجداره وین تک استفاده کنید تا از طول عمر بالای پنجره‌ ها برای مدت زیادی آرامش خاطر داشته باشید.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است