علت تغییر رنگ پنجره UPVC :پنجره های مختلف ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی دارند؛ اما این روزها استفاده از پروفیل پنجره یو پی وی سی رواج پیدا کرده است که علت آن کیفیت بالاتر این پنجره ها نسبت به دیگر پنجره های دوجداره است. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا یکی از معضلاتی که در مورد آنها وجود دارد را با شما بررسی کنیم که مربوط به تغییر رنگ آنها است و می خواهیم ببینیم که علت تغییر رنگ پنجره UPVC چیست.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

علت تغییر رنگ پنجره UPVC

چرا پنجره یو پی وی سی تغییر رنگ می دهد؟

حال که می خواهید با علت تغییر رنگ پنجره UPVC آشنا شوید، بهتر است بدانید که تابش شدید نور خورشید باعث می شود تا این پنجره ها تغییر رنگ داشته باشند. در واقع این تغییر رنگ داخل پروفیل آنها اتفاق می‌افتد و علت هم این است که پروفیل ها در شرایط آب و هوایی مختلف و به خاطر نور زیاد و اشعه فرابنفش تغییرات خواهند داشت. این که پنجره کجا قرار گرفته، چه میزان نور به آن می خورد و این میزان نور چقدر شدید است، می تواند در تغییر رنگ پروفیل موثر باشد.

علت تغییر رنگ پنجره UPVC

پروفیل یو پی وی سی بعد از تغییر رنگ چه رنگی پیدا می کند؟

خیلی ها علت تغییر رنگ پنجره UPVC را می دانند؛ اما نمی دانند که باید منتظر چه رنگی بعد از این تغییرات باشند. معمولاً بعد از تغییر رنگ، شما شاهد رنگ زرد در پروفیل پنجره هستید؛ رنگ زردی که خیلی در عمق پروفیل نفوذ نکرده است و به خاطر آفتاب رخ داده است. هر چقدر نور خورشید شدیدتر باشد و پروفیل کیفیت پایین تری داشته باشد، قسمت های بیشتری دچار پوسیدگی و آسیب دیدگی می شوند و حتی ممکن است ترک هم بردارند.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دو جداره

آیا می توان راه حلی برای جلوگیری از این تغییر رنگ پیدا کرد؟

خوشبختانه همان طور که علت تغییر رنگ پنجره UPVC  مشخص شد، راه حل هایی هم برای آن وجود دارد که می‌توان آنها را در پیش گرفت و به طور کل راه حل های زیر موثر هستند:

پایدارکننده اشعه فرابنفش

اشعه فرابنفش بنفش می تواند عاملی برای خراب شدن پلیمر باشد که پیوند های پلیمری را می شکند و باعث تغییر رنگ پنجره و پروفیل آن می شود و در نتیجه راه حلی به نام پایدارکننده اشعه فرابنفش هست که اگر از محصول مناسب و درست استفاده کنید، این مشکل را برایتان برطرف خواهد کرد.

تثبیت کننده

اگر به دنبال جلوگیری از تغییر رنگ هستید، بعد از اینکه علت تغییر رنگ پنجره UPVC را متوجه شدید، از تثبیت کننده های رنگی داخل پروفیل استفاده کنید. یکی از آن ها تیتانیوم دی اکساید است که رواج بیشتری نسبت به دیگر تثبیت کننده ها دارد اما اینکه چقدر می خواهید از آن استفاده کنید و چگونه باید این کار را انجام دهید، بستگی به نوع پروفیلی دارد که حتماً باید از یک فرد متخصص نظر بپرسید.

بیشتر بخوانید: پنجره هافمن

علت تغییر رنگ پنجره UPVC

نکات مهم در استفاده از روش های مختلف برای جلوگیری از تغییر رنگ

خیلی از افراد بعد از شناسایی علت تغییر رنگ پنجره UPVC سعی می کنند که روش های مختلفی را در پیش بگیرند تا به نتیجه برسند اما در این بین ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوند. اشتباهاتی که رایج هستند، شامل موارد زیر است:

بیشتر بخوانید: پنجره وین تک

علت تغییر رنگ پنجره UPVC

کلام آخر

تمام اطلاعات بالا نشان داد که شما بعد از فهمیدن علت تغییر رنگ پنجره UPVC ، می توانید از راهکار هایی استفاده کنید و مشکل را برطرف کنید اما به هر حال پروفیل های با کیفیت، شاید کمتر دچار مشکل شوند. سایت پرومانوین هم بهترین منبعی است که پنجره با پروفیل کاملاً مرغوب تولید می کند.