حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

نصب پنجره هوشمند می.تواند برای کسانی که علاقه به زندگی مدرن دارند بسیار جذاب باشد. در دنیای امروز ما همه‌ چیز به ‌سرعت در حال پیشرفت است.و روز به ‌روز به سمت آسان ‌تر شدن تمامی امور پیش می.رویم.

یکی از این موضوعات در رابطه با هوشمند شدن اشیاء و اجزاء خانه است.در چند سال اخیر این موضوع به‌ شدت پیشرفت کرده.است و ما هر روز با یک وسیله و یا شی‌ء هوشمند شگفت ‌زده می.شویم. هوشمند شدن اشیاء می.تواند به افرادی که دارای مشغله زیاد هستند.و یا کار های روزمره ‌شان اجازه نمی.دهد به برخی از کار های کوچک رسیدگی کنند.کمک بسیاری کند.

برای مثال اگر شما علاقه ‌مند به نگهداری گل ‌و گیاه در خانه‌ هایتان هستید.اما زمان‌ های آب دادن به گیاه را فراموش می.کنید می‌ توانید از گلدان هوشمند استفاده کنید. این گلدان به وسیله یک برنامه به گوشی شما می.تواند وصل شود و شما می.توانید با توجه به گیاهی که در خانه می.خواهید نگهداری کنید زمان آب دادن به آن را تنظیم کنید.

به‌ عنوان مثال بگویید.که هفته‌ ای یک ‌بار به گیاه آب بدهد. این ‌موضوع در رابطه با پنجره‌ ها هم به‌ وجود آمده است. شما می‌.توانید با استفاده از گوشی های هوشمند تنظیم کنید.که به‌ عنوان مثال از ساعت ۶ عصر به بعد پنجره ‌ها مات شوند.

استعلام قیمت پنجره دوجداره

 

شیشه های هوشمند
شیشه های هوشمند

کاربرد اصلی پنجره هوشمند

ممکن است از خودتان بپرسید کاربرد اصلی این ‌گونه پنجره ‌دو جداره دقیقاً چیست و چه کمکی می ‌تواند به ما کنند؟ باید به شما بگوییم هدف اصلی از به وجود آمدن این نوع پنجره ‌ها جلوگیری از اتلاف انرژی و صرفه‌ جویی در آن است.

یکی از کار های اصلی که این دسته از پنجره‌ ها می‌.کنند کنترل شدت گرما و میزان نور وارد شده به خانه است. یعنی شما می‌ توانید با استفاده از این تکنولوژی در فصول گرم سال از ورود گرمای بیش ‌از حد به داخل خانه جلوگیری کنید و به این صورت در مصرف انرژی صرفه ‌جویی کنید.

سوال دیگری که پیش می‌ آید این است که چطور می ‌توان این کار را انجام داد و یا مکانیزم این نوع پنجره ‌ها به چه صورت است؟ در دنیای پیشرفته امروزی تلفن همراه و یا تبلت و کامپیوتر شما می‌ تواند به یک مرکز فرماندهی برای تنظیم وسایل هوشمند تبدیل شود.

یعنی شما می ‌توانید بر روی گوشی خودتان در تنظیمات این دسته از پنجره ‌ها گزینه ‌ای تحت عنوان عدم ورود گرما به داخل خانه را انتخاب کنید و یا آن که تنظیم کنید از یک ساعتی به بعد پنجره‌ ها مات شوند تا میزان دید از بیرون به خانه کمتر شود. این ‌موضوع برای افرادی که علاقه دارند در خانه حریم خصوصی ‌شان رعایت شود و احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشند، می ‌تواند مهم باشد.

پنجره های هوشمند
پنجره های هوشمند

معرفی انواع مختلف این دسته از پنجره‌ ها

این دسته از پنجره ‌ها مانند عینک ‌های فوتو کرومیک می‌ مانند. کارکرد آن‌ ها به این صورت است که وقتی در مقابل امواج الکترو مغناطیس قرار می‌ گیرند حالت شیشه ‌ها مات و به رنگ تیره می ‌شود و در صورتی ‌که این امواج قطع شوند شیشه‌ ها به حالت طبیعی خود بر می ‌گردند و دوباره شفاف می ‌شود.

Electrochromatic windows یا پنجره های الکترو کروماتیک زمانی‌که جریان برق با ولتاژ پایین از این شیشه‌ ها و پنجره‌ ها عبور کند در شیشه واکنش شیمیایی اتفاق می ‌افتد. و مات می شوند اما پس از قطع جریان برق شیشه ‌ها دوباره به حالت طبیعی و شفاف می ‌شوند.

نوع مکانیزم این دسته از پنجره‌ هوشمند مانند تلویزیون های کریستال مایع می ‌باشد. یعنی نور را به شکل کنترل شده در تمام سطح خود پخش می ‌کنند این پنجره‌ ها بر عکس و مدل قبلی در زمان های عادی به‌ صورت مات هستند. اما در صورت عبور جریان الکتریکی از آن‌ ها شفاف می ‌شوند.

این پنجره‌ ها به دما حساسیت نشان می‌ دهند و اجازه نمی ‌دهند امواج مادون ‌قرمز از شیشه عبور کنند و باعث گرم شدن محیط شوند.

به ‌طورکلی تمامی انواع پنجره ‌های هوشمند را می ‌توان به نوعی در دسته ‌بندی پنجره‌ های دوجداره به حساب آورد. به شما این اطمینان را می‌ دهیم در آینده ‌ای نه‌ چندان دور برند های برتر ایران مانند پنجره دو جداره هافمن این دسته از پنجره‌ ها را تولید خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *