حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

پنجره های دو جداره در صنعت ساختمان سازی مدرن جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. اکثر ساختمان ها از این پنجره ها استفاده می نمایند و نکته جالب این جاست که با هر مدل طراحی سازگاری و همخوانی دارند. در این مقاله از سایت پروما نوین بیشتر درباره این نوع پنجره ها و مزایا و معایب پنجره دو جداره صحبت خواهیم کرد.

ساختار پنجره دو جداره

پنجره دو جداره همان گونه که از نام آن مشخص است از دو لایه شیشه تولید شده است. در بین این دو لایه شیشه، یک گاز بی اثر وجود دارد که در واقع آب بندی شده است. خاصیت این لایه عایق تقریبا دو برابر شیشه های تک‌ جداره می‌باشد. قاب این پنجره ها از پروفیل مقاوم با کیفیت ساخته شده که عمری بسیار طولانی دارد. در ادامه مزایا و معایب این پنجره ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

پنجره دو جداره آلومینیومی

مزایا و معایب پنجره دو جداره – مزایای پنجره دو جداره

یکی از مسائلی که بشریت به آن فکر می کند، صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. از این رو استفاده از پنجره دو جداره طرفداران زیادی پیدا کرده است چرا که در این امر عملکرد بسیار خوبی دارد. مزایای زیادی برای این نمونه پنجره ها گفته شده است که در این قسمت بیان خواهیم نمود.

صرفه جویی در مصرف انرژی

پنجره دو جداره به معنای واقعی جلوگیری از اتلاف انرژی را نشان می دهد. به این معنا که از ورود و خروج گرما و سرمای منزل یا هر ساختمان دیگری جلوگیری می کند. بنابراین شما در فصل تابستان می توانید خانه ای خنک تر و در فصل زمستان نیز گرمایی مطلوب داشته باشید.

افزایش عایق صوتی

با نصب پنجره دو جداره در ساختمان، حتی اگر در مناطق پر سر و صدا و پر رفت و آمد، ساکن باشید، دیگر نگرانی از جهت سر و صدا نخواهید داشت. ضخامت و دولایه بودن این شیشه ها و وجود گاز در بین این دو لایه، عایق محکمی در برابر صدا خواهد بود. از این رو آرامش به محیط شما منتقل می شود و به راحتی می توانید به استراحت بپردازید.

بهبود امنیت ساختمان

یکی از مزایای مهم و اصلی پنجره دو جداره ایجاد امنیت در ساختمان می باشد. این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که شیشه های دو جداره به راحتی نمی شکنند. همچنین امکان باز کردن آن ها از بیرون وجود ندارد. از این رو‌ می توانید جهت امنیت حساب ویژه ای روی این پنجره ها باز نمایید.

 

استعلام قیمت پنجره دوجداره

بهبود امنیت ساختمان

دوام زیاد پنجره دو جداره

یکی دیگر از مزایای قابل ذکر برای پنجره دو جداره، دوام و عمر زیاد آن ها است. رنگ‌ این پنجره ها به مرور زمان از بین نمی رود و همچنین آثاری از زنگ‌زدگی و ساییدگی در آن ها به وجود نمی آید. تمیز کردن آن‌ها نیز به سهولت و بدون نیاز به مواد شوینده قوی انجام می شود

مزایا و معایب پنجره دو جداره – معایب پنجره دو جداره

در کنار مزایای گفته شده در مورد پنجره دو جداره، می توان یک‌ سری از معایب را نیز برای آن ها ذکر نمود. هنگام تصمیم گیری برای خرید نکات ضعف و قوت را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید نمایید.

غیر قابل تعمیر بودن پنجره دو جداره

یکی از عیب های پنجره دو جداره این است که در صورت هوابند نبودن درزگیر، امکان جدا سازی شیشه ها وجود ندارد. از این رو برای رفع مشکل باید کل سیستم‌ را تعویض نمود. این امر می تواند هزینه ای برای شما در بر داشته باشد.

احتمال نا همخوانی با سبک معماری قدیمی

در برخی ساختمان های قدیمی، نوع طراحی با این نمونه پنجره دو جداره همخوانی ندارد. در واقع امکان دلرد که ظاهر نا مناسبی به وجود بیاید‌.

هزینه ابتدایی خرید پنجره دو جداره

از آن جایی که در تولید پنجره دو جداره، از دو‌ لایه شیشه و گاز بی اثر و همچنین پروفیل با کیفیت استفاده می شود، هزینه نسبتا بیشتری در مقایسه با پنجره های معمولی برای شخص خواهد داشت. اما با توجه به عملکرد عالی و‌ دوام زیاد این پنجره ها این هزینه حکم سرمایه گذاری پیدا می کند.

مدل های مختلف حفاظ پنجره upvc

نکته مهم هنگام خرید پنجره دو جداره

هنگام خرید پنجره دوجداره به جنس پروفیل آن بسیار دقت کنید. حتما با سازندگان و نصاب های معتبر کار کنید. نکته مهم دیگر این است که به هیچ عنوان درب و پنجره های دست دوم را خریداری نکنید. جنس مرغوب و با کیفیت می تواند خیال شما را تا مدت ها راحت بسازد.

سخن پایانی

در مورد مزایا و معایب پنجره دو جداره نکات مهمی وجود دارد که در این نوشتار ارزنده مورد بررسی قرار گرفته است. برای خرید از سایت پروما نوین با کارشناسان حتما مشورت نمایید و نمونه مناسب با ساختمان خود را خریداری نمایید.