دانستنیهای در و پنجره دوجداره

دانستنیهای در و پنجره دوجداره

آیا می دانستید سالانه حدود 4.5 میلیون نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را ازدست می دهند؟ آیا می دانستید در درب و پنجره دوجداره براي افزايش استحكام پروفيل upvc از فولاد گالوانيزه استفاده مي كنند؟ با انتخاب در و پنجره UPVC مناسب از ورود هوای آلوده و گرد و غبار به داخل منزل خود جلوگیری نمایید. در ادامه دانستنیهای در و پنجره دوجداره را برای شما شرح خواهیم داد.

گالوانيزه

ممكن است قيمت پايين يك پروفيل به علت نازك بودن گالوانيزه آن باشد، زیرا در درب و پنجره دوجداره براي افزايش استحكام پروفيل upvc از فولاد گالوانيزه استفاده مي كنند. پس از شرکت های معتبر درب و پنجره دوجداره تهیه نمایید.

گالوانیزه

یراق‌آلات

آیا می دانستید استفاده از یراق‌آلات تک حالته در ایران بسیار مرسوم است. که عمدتا در کشورهای فقیر از این نوع یراق‌آلات استفاده می‌شود و جزء خطرناک‌ترین یراق‌آلات از حیث امنیت محسوب می‌شود. همچنین از حیث آب‌بندی و هوابندی هم جزء ضعیف‌ترین یراق‌آلات به شمار می‌روند.

یراق آلات پنجره یو پی وی سی

نوع یراق آلات مصرفی بسیار مهم می باشد. یراق آلات پنجره شامل موارد زیر می باشد که هر کدام عملکرد خاصی دارند:

لولا

دستگیره

اسپانیولت

اگر در انتخاب یراق آلات دقت نکنید و کیفیت آنها خوب نباشد، کیفیت پنجره بسیار پایین خواهد آمد. زیرا یراق آلات در باز و بسته کردن پنجره و عایق بندی آن بسیار اهمیت دارند.

یراق آلاتاگر یراق در حین بسته شدن پنجره چفت نشود و محکم پنجره را قفل نکند، گرما و سرما و گرد و غبار به داخل نفوذ خواهد کرد.

ارتفاع پنجره

آیا می دانستید هر میزانی که پنجره در ارتفاع بالاتری نصب شود، به همان میزان هم باید از پروفیل‌های سری بالاتر و ورق‌های گالوانیزه دارای استاندارد بالاتر استفاده کرد، ابعاد بازشوها در ارتفاع بالا باید کوچک‌تر شود. معمولا در ساختمان‌های بالای هفت طبقه باید از پروفیل‌های سری 70 استفاده شود.

جلوگیری از ورود صدا

آیا می دانستید شما می توانید با توجه به میزان صدای موجود در محیط کار یا زندگی خود با انتخاب پنجره UPVC و ضخامت مناسب شیشه، حداقل صدا را در محیط زندگی یا کار خود داشته باشید. با انتخاب سیستم پنجره دوجداره صداهای تحریک کننده و آزار دهنده را تا میزان 40-30 دسی بل کاهش دهید و آرامش و سکوت را برای خود فراهم آورید.

پروفیل

آیا می دانستید منظور از سری پروفیل عرض پروفیل است که می‌تواند 60، 70، 76، 80 میلی‌متر و بالاتر باشد. تاج پروفیل هم همان ارتفاع پروفیل است و هرچه تاج پروفیل بیشتر باشد، سطح کلاس فنی پروفیل بیشتر خواهد بود.

حفره های پروفیل

تعداد حفره‌های داخلی پروفیل یا همان chamberها، هرچه تعداد این حفره‌ها یا محفظه‌ها بیشتر باشد، پروفیل و در نهایت پنجره عایق‌ بهتری خواهند بود؛ اما این بدان معنا نیست که اگر پروفیلی دارای حفره‌های بیشتری باشد، پروفیل ایده‌آلی خواهد بود. به طور مثال پروفیل سری 60 نمی‌تواند بیش از 4 حفره یا محفظه داشته باشد، چرا که فاصله هر حفره یا محفظه باید 7 میلی‌متر باشد و فضای مناسب برای نصب گالوانیزه هم باید درنظر گرفته شود.

ضخامت دیواره پروفیل

توجه داشته باشید که ضخامت دیواره‌های پروفیل باید حداقل 2.3 تا 3 میلی‌متر باشد. (در پروفیل‌های کلاس آ، دیواره ها بایستی 3 میلی متر باشد.) خریدار به راحتی می‌تواند این پارامتر را کنترل کند و با مقایسه ظاهری ضخامت دیواره‌های پروفیل از کیفیت آنها آگاه شود.

نوع پروفیل upvc

در انتخاب پروفیل یو پی وی سی باید به نکات زیر توجه کنید:

پروفیل upvc باید با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر سازگار باشد. مواد افزودنی به pvc با توجه به موارد زیر تغییر می کند:

گرمسیر بودن منطقه

یا سردسیر بودن منطقه

رنگ سفید و شفاف پروفیل یو پی وی سی به دلیل وجود اکسید نیتان در آن است که اشعه ی ماورای بنفش را جذب نمی کند و نور خورشید را منعکس می کند.

دلیل قیمت پایین پروفیل

در برخی مواقع برای پایین آمدن قیمت پروفیل درصد اکسید نیتان را کاهش می دهند. در این صورت پروفیل دچار تغییر رنگ و ترک خوردگی خواهد شد. باید در مرغوبیت و کیفیت پروفیل استفاده شده بسیار دقت نمایید و از شرکت های مطمئن خریداری کنید تا در طولانی مدت برای پنجره ی شما مشکلی پیش نیاید.

 

دلیل قیمت پایین پروفیلیکی از عوامل موثر در ارزیابی فنی و شیمیایی کیفیت درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی، واکنش پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است. معمولا یکی از ایرادهای وارد بر در و پنجره‌های یو پی‌ وی‌ سی تغییر رنگ احتمالی پروفیل در برابر نور و تابش خورشید است.

تغییر رنگ پروفیل

در واقع آنچه باعث تغییر رنگ یا استحکام رنگ پروفیل می‌شود، ترکیب و فرمول استفاده از استابیلایزرها یا پایدار کننده‌های پودر پی‌ وی‌ سی است. مهمترین استابیلایزر، تیتانیوم دی‌اکساید است که میزان مصرف این مواد اولیه در تغییر یا پایداری رنگ پروفیل‌های یو پی‌ وی‌ سی نقش اساسی دارد.

اثر نور خورشید

اطلاعات و مطالعات منتشر شده توسط نهادهای بین‌المللی نشان می‌دهد، ایران از حیث تابش مستقیم نور خورشید و اثرگذاری آن بر کیفیت محصولات شیمیایی جزء کشورهای خطرناک محسوب می‌شود و احتمال تغییر رنگ پروفیل‌های یو پی‌ وی‌ سی در ایران بیش از دیگر کشورها ارزیابی شده است.

صرفه جویی در هزینه ها

روز به روز هزینه ها در حال افزایش است و مردم به دنبال راهی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه ها می باشند. بنابراین استفاده از پنجره دوجداره upvc بسیار به صرفه می باشد.

زیرا این پنجره ها از موارد زیر جلوگیری می کند:

اتلاف انرژی

هزینه زیاد

قبل از خرید درب و پنجره دوجداره با مشاوران پرومانوین مشورت نمایید تا شما را در انتخاب بهترین پنجره دوجداره یاری نمایند.

شیشه پنجره upvc

نوع شیشه پنجره دوجداره بسیار حائز اهمیت می باشد. 70 درصد پنجره را شیشه تشکیل می دهد و باید شیشه کیفیت بالایی داشته باشد، تا بتوان بهترین عملکرد را از پنجره شاهد بود. توجه داشته باشید که شیشه ای که به صورت استاندارد در آن گاز آرگون تزریق شده باشد اختلاف دمای شیشه داخل و خارج خانه بسیار متفاوت است.

پس به راحتی شما می توانید با دست زدن به آن، از وجود یا عدم وجود گاز آرگون مطلع شوید.

همچنین گاز آرگون از موارد زیر جلوگیری می کند:

انتقال انرژی حرارتی

ورود آلودگی صوتی

اتلاف انرژی

نصب درب و پنجره دوجداره

برای اینکه پنجره شما بهترین کیفیت و عملکرد را داشته باشد موارد زیر را رعایت نمایید:

باید مراحل نصب توسط فردی متخصص

و با دقت بالا انجام شود.

نصب در و پنجره دوجداره

زیرا این مرحله بسیار مهم می باشد و بعد از تولید پنجره باید به آن توجه شود.

اگر پنجره شما توسط افراد عادی و بدون تجربه نصب شود، برای شما مشکلات فراوانی را به وجود خواهد آورد.

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به مقاله Door and Window facts

امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

در صورتی که نکته دیگری درباره دانستنیهای در و پنجره دوجداره میدانید خیلی خوشحال می شویم آن را مطرح نمایید.

همچنین نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

گروه صنعتی پرومانوین

گروه صنعتی پرومانوین نماینده ساخت بهترین درب و پنجره دوجداره می باشد.

ما به منظور جلب رضایت مشتریان عزیز، بهترین نوع درب و پنجره دوجداره upvc را تولید می نماییم.

بعلاوه دارای خدمات پس از فروش و ضمانت محصولات خود نیز می باشد.

همچنین درب و پنجره دوجداره دست دوم نیز ارائه می دهد.

تماس با ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان، اطلاع از آخرین قیمت پنجره دوجداره و اطلاع از قیمت پنجره دوجداره دست دوم، با شماره 02144856812 تماس بفرمایید.

شرکت پرومانوین می‌تواند در انتخاب بهترین، به صرفه‌ترین و مناسب‌ترین نوع پنجره دوجداره شما را یاری کند.

ما با پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما هستیم.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است