حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

شیشه و پنجره دو جداره از المان های طراحی مدرن در ساختمان سازی هستند. شیشه دو جداره از دو لایه شیشه به موازات هم تهیه شده که کارایی بسیار بالایی دارد. سفارشات خود را می توانید با سایت پروما نوین و گروه مجرب آن در میان بگذارید و مشاوره بگیرید. برندهای معتبر و طراحی های متنوع را می توانید در سایت ما مشاهده نمایید.

توضیحاتی درباره شیشه دو جداره

شیشه های دو جداره ساختار ساده اما کاربردی دارند‌. دو لایه شیشه شفاف که به موازات هم قرار گرفته اند و فضای بین آن ها را نیز یک شکاف هوا در بر گرفته است. اما این فضا را گازی بی اثر مثل آرگون پر می کند که عایق بسیار خوبی می باشد. این لایه عایق اتلاف انرژی را به نصف می رساند و از ورود و خروج هوای سرد و گرم‌ جلوگیری می کند. ضخامت شیشه ها متفاوت است و در اندازه های ۲، ۴، ۶، ۸ و … می توانید مشاهده نمایید.

جهت استعلام قیمت پنجره دوجداره

 

شیشه و پنجره دو جداره

گفتنی است که این شیشه ها خاص نمی باشند و می توانند در نمونه های رفلکس، شیشه سکوریت، لمینت و سایر نمونه ها موجود باشند. گاز آرگون در فضای بین دو شیشه عایق بسیار خوبی می باشد. از این رو با نصب شیشه و پنجره دو جداره می توان جلوی سر و صدا را گرفت و آرامش را در منزل به وجود آورد. سرما و گرما در منزل حفظ می شود و اجازه ورود گرد و خاک‌ به داخل خانه داده نمی شود.

انواع شیشه و پنجره دو جداره را بشناسیم

انواع گوناگونی از شیشه و پنجره دو جداره را می توان مشاهده نمود. در ادامه شیشه های مختلف را با هم مرور می‌کنیم.

شیشه و پنجره دو جداره

شیشه ساده چه ویژگی هایی دارد؟

این شیشه هیچ ویژگی خاصی ندارد و بهبودی در عملکرد آن به وجود نیامده است. باید گفت که این شیشه به محض این که از کوره بیرون بیاید و بدون این که فرایند خاصی روی آن انجام شود. مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این شیشه ها از سایر موارد ضعیف تر به حساب می آیند.

شیشه سکوریت چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از شیشه و پنجره دو جداره از جنس سکوریت ویژگی های خوبی دارد. بر روی این شیشه فرایندهایی صورت می گیرد که مقاومت آن را در پی خواهد داشت. ابتدا با دمای بالا آن را گرم ساخته و سریع سرد می کنند. نتیجه این فرایند مقاومت شیشه در مقابل فشارو ضربه می باشد. لذا این شیشه از لحاظ ایمنی در مقابل گرما، ضربه، فشار و سایر موارد بسیار مطلوب می باشد.

شیشه سکوریت چه ویژگی هایی دارد؟

شیشه لمینت چه ویژگی هایی دارد؟

شیشه لمینت می تواند به میزان خیلی زیادی به شیشه و پنجره دو جداره ایمنی بدهد. چرا که مقاومت بسیار بالایی دارد. در بین دو لایه شیشه ماده ای ژله مانند وجود دارد که عایق بسیار خوبی نیز می باشد‌. اگر شیشه به دلایلی خورد شده باشد، تمام خورده شیشه ها در این ماده ژله مانند فرو می روند. در واقع این مابه اجازه نمی دهد که شیشه ها پخش شوند.

شیشه و پنجره دو جداره

شیشه رفلکس چگونه عمل می کند؟

در بیشتر پنجره های دو جداره از شیشه رفلکس استفاده می شود‌. خاصیت رفلکس بودن این شیشه ها به دلیل وجود آلیاژ فلز می باشد که برای مات شدن آن‌ به کار می رود.

شیشه و پنجره دو جداره چیست و چه مزایایی دارد؟

در قسمت های قبل کاملا با شیشه دو جداره آشنا شدیم. اکنون باید قدری درباره پنجره دو جداره صحبت کنیم. همان گونه که از نام آن بر می آید، دو لایه شیشه همراه با عایق بین آن ها پنجره دو جداره را تشکیل می دهند‌. قاب های مورد استفاده در تولید این پنجره ها از جنس های مختلف هستند. گاز عایق بین لایه های شیشه آرگون، کریپتون یا زنون هستند. شیشه ها در قاب پروفیل قرار می گیرند و برای درزگیری نیز از پلاستیک های خاص استفاده می شود.

شیشه و پنجره دو جداره

عایق بندی نکته بسیار مهم در مراحل تولید این پنجره ها می باشد. شیشه و پنجره دو جداره در زمستان اجازه نمی دهند که هوای گرم داخل ساختمان به بیرون راه پیدا کنند. از این رو می توان در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی نمود. همچنین در تابستان نیز گرمای بیرون وارد ساختمان نخواهند شد و داخل خانه همیشه خنک می ماند. گرد و خاک و آلودگی با وجود این پنجره ها جایی در منزل ندارند‌. نکته مهم دیگر این است که می توانید در سایه این پنجره های دو جداره در سکوت و آرامش به کارهای خود بپردازید. چرا که این لتیه عایق اجازه نمی دهد که سر و صدای بیرون به داخل بیاید و برای شما مزاحمت ایجاد کند.

شیشه و پنجره دو جداره

سخن پایانی

در این مقاله خواص و ویژگی های مهم شیشه و پنجره دو جداره را مورد بررسی قرار دادیم. برندهای معتبر را با گروه پروما نوین تجربه کنید. خدمات پس از فروش در سایت ما به بهترین صورت ممکن انجام خواهد شد.