توری پنجره دوجداره upvc

توری پنجره دوجداره upvc

بهترین راه برای تهویه طبیعی در خانه، باز گذاشتن پنجره ها در ساعاتی از روز می باشد اما بهتر است روی پنجره هایتان توری پنجره دوجداره upvc نصب کنید تا از ورود حشرات مزاحم، پشه و مگس جلوگیری کنید. متخصصان بهداشت بر این باورند که استفاده از مواد شیمیایی و سموم کشنده جهت از بین بردن حشرات بسیار زیان آور هستند.

راهکاری برای جلوگیری از ورود حشرات

نصب توری بر روی پنجره ها مناسب ترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات، جوندگان و مبارزه با آنها می باشد. بنابراین برای آسایش و راحتی حال ساکنان و برای پبشگیری از ورود حشرات در پشت لنگه بازشوی پنجره ها توری نصب می نماییم.

انواع توری پنجره های دوجداره upvc

انواع توری پنجره های دوجداره عبارتند از:توری پلیسه، توری رولینگ، توری ثابت upvc و توری لولایی upvc

ضرورت استفاده از توری پنجره های upvc

امروزه جنس قاب توری ها از آلومینیوم، یو پی وی سی، چوب یا فلز می باشد و انواع مختلفی دارد از جمله: کشویی، پلیسه، ثابت و جمع شونده که برای انواع پنجره ها موجود می باشد. قبل از نصب توری باید، آگاهی کافی از انواع توری ها داشته باشید تا با توجه به نیازتان گزینه مناسب تری را تهیه بنمایید. پنجره های مربوط به سرویس بهداشتی و حمام از مهمترین پنجره ها برای نصب توری می باشند.

روکش اسپانیولت

جای پیچ ها در روی اسپانیولت بسیار مهم است و باید هر ۳۰ سانت یک پیچ قرار بگیرد. در سمت چرخ دنده باید پیچ ها به هم نزدیک باشند تا در اثر فشار دستگیره، اسپانیولت از پروفیل جدا نشود. بهتر است مقدار روکش اسپانیولت استاندارد باشد و تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره upvc در منطقه نمناک دچار خوردگی نشود.

توری پنجره دوجداره upvc

سلامت محیط زیست با توری پنجره های دو جداره upvc

امکان دارد که منبع تولید و ورود حشرات در داخل خانه باشد. منفذهای دیوار، چهارچوب های در و چاه های توالت محل ورود و زندگی حشرات می باشند که می توان برای آنها از در پوشهای مخصوص استفاده کرد و باید منفذ در و دیوار را ببندید. منبع تولید پشه سطل زباله کثیف می باشد که باید از خانه خارج شود.

توری آلومینیومی PVC

در قدیم از توری لولایی آلومینیومی، توری ثابت آلومینیومی و توری ریلی آلومینیومی برای پنجره های آلومینیومی یا آهنی استفاده می کردند.

معایب توری آلومینیومی PVC

این توری ها مشکلات فراوانی از نظر پاکسازی و زیبایی به وجود می آورند و از ورود نور جلوگیری می نمایند. این توری ها لذت دیدن منظره های اطراف را به شکل قابل توجهی کاهش می دهند و با گذشت زمان کهنه می شوند و رنگ آنها تغییر می کند.

جنس توری های upvc

توری ویژه upvc از نوع خاصی از الیاف فایبر گلاس با فناوری نوین ساخته می شود که ضد گرد و غبار می باشد و دید را به طور چشمگیری کاهش نمی دهند. توری رولی یا پلیسه در پشت فریم پنجره جمع می شود و فریم این توری نازک و هماهنگ با پنجره است. جنس قاب توری های پنجره upvc از پروفیل upvc می باشد که برای مقاومت بیشتر، داخل پروفیل از گالوانیزه استفاده می نمایند و یا از جنس آلومینیوم می باشد که هماهنگ با رنگ پنجره ها رنگ می شوند.

توری پنجره دوجداره upvc

مزیت توری های upvc

1-توانایی ساخت در ابعاد گوناگون

2-قابل شستشو بودن آنها

3-توانایی دید محیط خارج تا ۹۰%

4-ضد زنگ بودن

5-ثبات بالا

6-ضد اشتعال

7-نصب آسان

8-پایدار در برابر شرایط آب و هوایی مختلف

9-پایدار در برابر اشعه ماوراء بنفش

10-دور کننده گردوغبار و عایق ورود گردوغبار از بیرون به داخل

11-این توری ها ظاهر ساختمان را زشت نمی کنند و جلوی دید و نور را هم نمی گیرند.

مراقبت توری های upvc

هنگام رنگ آمیزی و بنایی ساختمان، توری را با پوششی ضخیم کاملا بپوشانید یا توسط متخصصان، توری را باز کرده و دوباره نصب بنمایید. زمانی که از توری استفاده نمی کنید توری را ببندید. اگر توری به راحتی جا به جا نمی شود اول توری را تمیز کنید، سپس با اسپری، ریل بالا و پایین را روغن کاری کنید. به قاب و توری ضربه وارد نکنید.

برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به مقاله آموزش ساخت درب و پنجره دوجداره upvc

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است