حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

کاربردهای شیشه هوشمند چیست؟ امروزه به دنبال فناوری های پیشرفته در علم و صنعت، استفاده از شیشه هوشمند نیز تقاضای زیادی داشته است. به جرات می توان گفت که یکی از المان های زیبایی در ساختمان ها شیشه ها هستند. طراحان و معماران در طراحی ساختمان ها از این شیشه ها استفاده می کنند. سایت پروما نوین در همین راستا و جهت آشنایی شما با این مدل شیشه، این مقاله پربار را ترتیب داده است. اگر در ارتباط با قیمت پنجره دو جداره نیاز به اطلاعات دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.

با کاربردهای شیشه هوشمند ببشتر آشنا شویم

امروزه طراحان به فکر استفاده از شیشه هوشمند در ساختمان ها هستند. اما از دیرباز این ابزار برای زیباسازی مورد استفاده قرار می گرفته است. شکل ظاهری شیشه ها در قدیم به گونه ای دیگر بوده است. حتی در برخی طراحی ها از شیشه های رنگی استفاده می شده که زیبایی دو چندانی به بنا می داده است. استفاده از شیشه های معمولی محدودیت هایی را به همراه دارد. با پیشرفت تکنولوژی شیشه هایی طراحی و ساخته شده که مقاومت بیشتر و کارایی بهتری دارند. شیشه های هوشمند در مقابل نور خورشید تغییر رنگ می دهند که همین امر مصرف انرژی را کاهش خواهد داد. در فصل های گرم و سرد با تیره و شفاف شدن شیشه ها، کمک زیادی به صرفه جویی انرژی خواهد شد. این شیشه هوشمند با یک لایه اشعه ماوراء بنفش پوشانده می شوند. همچنین با استفاده از جریان برق این شیشه ها حالت مات یا شفاف پیدا کرده و تغییر شکل پیدا می کنند.

کاربردهای شیشه هوشمند

ویژگی های شیشه هوشمند را بدانیم

در این قسمت از مقاله تعدادی از ویژگی های شیشه‌های هوشمند را عنوان خواهیم کرد. کاربرد این شیشه ها بسیار گسترده بوده و شرایط خوبی برای زندگی مدرن را به وجود می آورد.

کاربرد شیشه هوشمند در دکوراسیون داخلی

در برخی از طراحی ها در دکوراسیون داخلی از شیشه هوشمند استفاده می کنند. می توان در ساخت دیواره های حمام یا اتاق ها این شیشه ها را به کار برد و فضایی زیبا به وجود آورد. تغییر حالت و رنگ این شیشه ها در برخی مواقع حس زیبایی به محیط می دهد. حتی در ساختمان های اداری نیز از این شیشه ها برای فضا سازی استفاده می کنند. در این ساختمان ها می توان در مواقع لزوم شیشه را مات یا شفاف کرد.

استفاده در درب و پنجره ها

در ساخت درب و پنجره ساختمان ها می توان از شیشه هوشمند استفاده نمود و کارایی آن را بهبود بخشید. ای شیشه ها بسیار عایق هستند و در برابر حرارت و صوت کارایی بسیار بالایی دارند.

استفاده در درب و پنجره ها

افزایش امنیت با این شیشه ها

افزایش امنیت از ویژگی های مثال زدنی شیشه‌های هوشمند است. در نظر بگیرید که در موزه ها یا مکان هایی که اشیای قیمتی را در آن نگه می دارند، با استفاده از این شیشه ها و استفاده از حالت مات به راحتی می توان امنیت را بهبود بخشید. در طلا فروشی ها، صرافی ها و مکان های این چنینی می توان امنیت را به راحتی افزایش داد. یکی از نکات مهم و مثبت این است که عایق بودن در برابر نور نیز این اشیا را ازهرگونه آسیب دور می سازد.

حفظ حریم شخصی با شیشه هوشمند

اگر قرار است که در مکان هایی برای حفظ حریم شخصی از پرده استفاده نمایید، به راحتی شیشه هوشمند را جایگزین نمایید. در اتاق های خصوصی، اتاق های جراحی یا مکان هایی که برای استراحت بیماران و کارکنان استفاده می شود، می توان از این شیشه ها استفاده نمود. این کاربرد در محیط های پزشکی بسیار اهمیت دارد.

کاربردهای شیشه هوشمند

استفاده از شیشه هوشمند به عنوان تاچ برد

در دانشگاه ها و سایر مکان های آموزشی می توان از شیشه هوشمند به عنوان تاچ برد استفاده نمود. برخی از این شیشه ها صفحه لمسی دارند و یا توجه به پیشرفت علم به عنوان برد هوشمند برای مکان های آموزشی استفاده می شود. در کنفرانس ها و محیط های مشابه این شیشه ها کاربرد بسیار مهمی دارند.

کاربردهای شیشه هوشمند سخن پایانی

در جهان مدرن از لحاظ تکنولوژی و علم، طراحی ساختمان ها به سمت بسیار خاصی پیش می رود. استفاده از شیشه هوشمند در ساختمان ها نشانه ای از این طراحی های زیبا می باشد. در این مقاله از سایت پروما نوین درباره شیشه های هوشمند توضیحات ارزنده ای ارائه شده است. سوالات دیگر خود را می توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.