شیشه های سکوریت چیست؟

شیشه های سکوریت چیست؟

در این مطلب سعی داریم که برای شما شرح دهیم که شیشه های سکوریت چیست؟ باید توجه داشته باشید هنگامی که بر روی شیشه های ساده عملیات حرارتی یا واکنش های شیمیایی خاصی انجام شود، این شیشه ها به نوعی از شیشه های ایمنی تبدیل می شوند. شیشه های سکوریت یا حرارت دیده، نسبت به شیشه های ساده دارای استحکام بالاتری هستند.

عملیات سکوریت کردن

عملیات سکوریت کردن شامل قرار دادن سطح داخلی برابر تنش کششی و سطح خارجی برابر فشار است؛ هنگامی که تنش ها اینگونه توزیع شوند، باعث می شوند که هنگام شکست شیشه های سکوریت، آنها به تکه های دانه ای ریز و کم خطرتری، به جای صفحات دندانی بزرگ و خطرناک تبدیل شوند.

کاربرد شیشه های سکوریت

این شیشه ها به دلیل ایمنی واستحکام بالا دارای کاربردهای فراوانی هستند. موارد مصرف شیشه های سکوریت عبارتند از:

شیشه های خودروها

به عنوان جزئی از شیشه های ضد گلوله

درهای حمام

سینی های یخچال

محافظ های صفحه نمای موبایل

درها و میزهای شیشه ای معماری شده

ماسک های غواصی

اشکال مختلف سینی ها و لوازم پخت و پز

نحوه تولید این شیشه ها

سکوریت از یک شیشه ی آنیل شده، طی یک عملیات حرارتی تولید می شوند. بدین طریق که شیشه روی یک صفحه ی غلتان قرار می گیرد و سپس به داخل کوره ای برده می شود تا دمای نرمی شیشه، آن را یکنواخت گرم کند. سپس شیشه به کمک جریان هوای دمیده شده، بلافاصله سرد شده و در عین حال، قسمت داخلی آزاد است که برای مدتی کوتاه سیلان کند. بدین ترتیب لایه های بیرونی سریع تر از لایه های داخلی خنک می شوند و همین امر موجب استحکام بیشتر شیشه می شود.

روش جایگزین

جهت سکوریت سازی شیشه ها یک روش دیگر وجود دارد که با استفاده از فرایند سخت سازی شیمیایی می باشد. در این فرایند لایه ی سطحی شیشه با ضخامت حداقل 0.1 میملیتر در شرایط فشاری، یون های سدیم را با پتاسیم جایگزین می کنند. برای این کار، شیشه در پتاسیم نیترات مذاب، غوطه ور می شود. روش شیمیایی نسبت به شرایط حرارت دهی، سختی بیشتری ایجاد خواهد کرد. بنابراین اشیای شیشه ای با شکل فضایی پیچیده، بهتر است که به روش شیمیایی سخت و تبدیل به سکوریت شوند.

 

شیشه های سکوریت چیست؟

برای مطالعه بیشتر مراجعه کنید به مقاله بهترین مارک پنجره دوجداره چیست؟

گروه صنعتی پرومانوین

گروه صنعتی پرومانوین نماینده ساخت بهترین درب و پنجره دوجداره می باشد. گروه پرومانوین به منظور جلب رضایت مشتریان عزیز، بهترین نوع درب و پنجره دوجداره upvc را تولید می نماید. شرکت پرومانوین دارای خدمات پس از فروش و ضمانت محصولات خود نیز می باشد. همچنین درب و پنجره دوجداره دست دوم نیز ارائه می دهد.

تماس با ما

جهت موارد زیر با شماره 02144856812 تماس بفرمایید:

کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان، اطلاع از آخرین قیمت پنجره های دوجداره، اطلاع از قیمت پنجره دوجداره دست دوم.

ما با پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما هستیم.

 

?What is Security Glass

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است