حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

لاستیک و گسکت EPDM از قطعات مهم در ساختار درب و پنجره های دو جداره و علت عایق‌بندی آن ها می باشد. این دو قطعه به طور مستقیم کیفیت پنجره های دو جداره را تحت تاثیر می گذارد. در سایت پروما نوین تمام این قطعات را می توانید با مشاوره کارشناسان ما خریداری نمایید.

هر آن چه درباره لاستیک و گسکت EPDM باید بدانید

همان گونه که گفته شد، کیفیت درب و پنجره دو جداره و افزایش و دوام عایق بندی آن ها به میزان زیادی به لاستیک و گسکت EPDM بستگی دارد. برندهای معتبر این پنجره های دو جداره بهترین مارک از این قطعات را مورد استفاده قرار می دهند. در واقع EPDM نام معتبر در این گروه می‌باشد. در تولید این لاستیک ها از مواد اولیه بسیار عالی استفاده می شود از این رو در برابر نور خورشید و اختلاف دما مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.

لاستیک و گسکت EPDM

باید گفت در تمام شرایط آب و هوایی عملکرد بسیار خوبی دارند و اکسیده نمی شوند. نکته دیگر این است که در مقابل فشار باد نیز مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. مواد اولیه در ساخت این لاستیک ها اهمیت زیادی دارد و‌ روی قیمت آن ها نیز تاثیر می گذارد. دیده شده که در برخی از شرکت های تولیدی درزگیر ها را با کیفیت پایین استفاده می کنند و قیمت درب و پنجره دو جداره تولیدی خود را کاهش می دهند. اما مطمئنا این قطعات به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند و در نتیجه باعث افت قیمت پنجره می شوند.

مزیت های لاستیک و گسکت EPDM

یکی از دلایل ثابت ماندن شیشه ها در پنجره های دو جداره و درب ها، وجود همین لاستیک و گسکت EPDM است. این لاستیک از اجزای مهم درب و پنجره های دو جداره محسوب می شود و جلوی ورود گرد و خاک و غبار را به ساختمان می گیرد. آب بندی کامل توسط آن ها باعث می شود که در زمان بارندگی آب به داخل نفوذ نکند. این لاستیک ها در واقع عایق بندی بسیار عالی درب و پنجره های دو جداره را در پی خواهد داشت.

ساختار لاستیک و گسکت EPDM

برای آشنایی بیشتر با لاستیک و گسکت EPDM ساختار این اجزا را در این قسمت از مقاله توضیح خواهیم داد. این لاستیک در واقع مونومر اتیلن پروپیلن دی ان است که یک فراورده نفتی به حساب می آید. این لاستیک ها را در صنعت خودروسازی و صنایع ساختمانی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می دهند. دلیل این کار مقاومت لاستیک در مقابل عوامل محیطی از جمله اشعه ماوراء بنفش می باشد. اکنون در این صنعت لاستیک EPDM جایگزین PVC شده است چرا که از تمام زوایا و جنبه ها نسبت به آن ها برتری دارد.

ساختار لاستیک و گسکت EPDM

دلایل برتری لاستیک EPDM

لاستیک و گسکت EPDM استحکام زیادی دارند و کشیدگی زیادی از خود نشان می دهند و این عملکرد را در زمان انبساط و انقباض از خود نشان می دهند. از این رو این لاستیک را در محیط های سخت مورد استفاده قرار می دهند. مقاومت این لاستیک ها در برابر تغییر شدید دما باعث برتری آن ها شده است. این خاصیت باعث دوام و کیفیت خوب پنجره های دو جداره می شود. در مقابل هوای خیلی سرد و گرم مقاومت زیادی از این لاستیک ها مشاهده خواهد شد.

مقاومت در مقابل مواد روغنی نیز از خصوصیات مهم این لاستیک ها می باشد. کثیفی، نور خورشید، گرد و خاک، اشعه ماوراء بنفش تماما از عوامل محیطی هستند که امکان دارد باعث خرابی این لاستیک ها شوند و این جا است که کیفیت عالی این لاستیک ها خود را نشان می دهد. مخصوصا در پنجره های خارج از منزل حتما باید از لاستیک های EPDM استفاده شود. در برخی از برندها، لاستیک ها پاره می شوند و این از استحکام و مقاومت پنجره های دو جداره می کاهد. این موارد توضیح داده شده عامل برتری لاستیک و گسکت EPDM هستند.

لاستیک و گسکت EPDM

تشخیص زمان تعویض

نکته مهم درباره لاستیک و گسکت EPDM این است که سال های سال نیاز به تعویض ندارند. اما در شرایط خاص می توانید آن را تعویض نمایید. زمانی که از پنجره گرد و خاک وارد ساختمان شود، موقع تعویض این لاستیک ها می باشد. اگر زمان شستشو و تمیز کاری آب نفوذ کند نیز نشانه فرسوده شدن لاستیک می باشد و باید برای تعویض آن اقدام نمود. لاستیک های سالم جلوی سر و صدا را می گیرند و اگر این شرایط برای شما تغییر کرد پس باید تصمیمات جدیدی بگیرید. ورود سرما و گرما نیز نشانه خراب شدن این لاستیک ها می باشد.

سخن پایانی

تمام نکات مهم درباره لاستیک و گسکت EPDM را در قالب این مقاله از سایت پروما نوین تقدیم شما شد. اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت پروما نوین مطالعه کنید.