تعویض لولای پنجره دوجداره جزو خدمات درب پنجره ‌های upvc می ‌باشد. که نسبت ‌به آن باید حساس بود تا در هر زمان که نیاز است این کار را انجام دهیم. وظیفه این عضو از پنجره حرکت آزادانه لنگه بر روی فریم می ‌باشد.

بنابراین مشخص است که یکی از عضو های حیاتی برای درست کار کردن پنجره می باشد. خوب است بدانید که لولا ها در کشور ما در درجه ‌های مختلفی تولید می ‌شوند که به شما این امکان را می‌ دهند تا این محصول را با قیمت و کیفیت ‌های مختلف خریداری کنید.

رگلاژ لولا ها معمولاً با آلن های مخصوص انجام شود. این آلن ها می ‌توانند لولا ها را اندکی بالا و یا پایین بیاورند. و به ‌این‌ترتیب لولا ‌ها بر روی پنجره به ‌درستی تنظیم می ‌شوند.تا برای حرکت لنگه بر روی فریم توازن ایجاد کنند. لازم است این نکته را بدانید که لولا ‌ها در سایز های مختلفی در بازار وجود دارند، اما عمده سایز های پر مصرف این محصول ۷۵ و ۱۰۰ می ‌باشد.

در سال ‌های اخیر یکی از موضوعاتی که برای ساختمان‌ های بیشتر از ۲ طبقه خطر ایجاد کرده ‌است. سقوط یک لنگه از پنجره به پایین است. همان ‌طور که در ابتدا توضیح دادیم. می ‌دانید که وظیفه نگه‌ داشتن و حرکت لنگه بر روی فریم بر عهده ‌ی لولا است. بنابراین در صورت خراب شدن و یا شکستگی نیاز به خرید دوباره پنجره وین تک نیست، بلکه می توانید این قطعه را تعویض کنید. به‌ همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با نحوه‌ی تعویض این قطعه آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

لولای پنجره upvc
لولای پنجره upvc

مراحل تعویض لولای پنجره دوجداره

در ابتدا خوب است بدانید که اندازه استاندارد تمامی لولا های پنجره upvc ۱۸ میلی ‌متر است. اما در برخی از پنجره‌ های دیگر امکان دارد این اندازه به ۱۵ میلی ‌متر تغییر پیدا کند. بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم قبل از تعویض در ابتدا آن را اندازه‌گیری کنید.

همچنین به این‌ موضوع توجه داشته باشید. که اندازه مد نظر ما بیشترین اندازه ریل از قسمت بیرونی است. نه قسمت داخلی. معمولاً در زمان تعویض از نمونه ‌های معمولی این محصول که به‌ صورت محدود کننده و خروجی هستند استفاده می‌ شود. اما شما می ‌توانید در حین تعویض از مدل ‌های دیگری که هم‌ اندازه‌ی لولای شما می باشند، استفاده کنید.

اولین نکته ‌ای که باید برای این مرحله به یاد داشته باشید، این است که طول ریل لولا ها در تمامی قاب ها ثابت است. مورد دومی که باید اطلاع داشته باشید. مقیاس اندازه طول برای تعویض لولای پنجره دوجداره است. که بر اساس اندازه قدیمی اینچ امپراتوری محاسبه می ‌شود.

از آن جا که بسیاری از افراد نحوه تبدیل این مقیاس به میلی ‌متر را نمی دانند. باید بگوییم که کافی است عدد به دست ‌آمده از مقیاس اینچ امپراتوری را در عدد ۲۵٫۴ ضرب کنید تا به میلی ‌متر تبدیل شود. اگر پنجره دو جداره شما قدیمی است و لولای آن به طول ۱۰ اینچ می ‌باشد می ‌توانید از لولا های ۱۲ اینچی استفاده کنید.

لولای پنجره
لولای پنجره

نگهداری و روغن‌ کاری لولا ها

روغن ‌کاری کردن اجزاء پنجره و به ‌خصوص یراق دو حالته و لولا ‌ها می ‌تواند باعث طول عمر پنجره upvc شما و همچنین راحت باز و بسته شدن آن شود. انجام این کار می ‌تواند باعث شود تا سفتی و خشکی موجود در اجزاء پنجره از بین برود. بنابراین در بیشتر موارد اگر می ‌خواهید بدانید باز و بسته نشدن پنجره دوجداره به چه علت است به سراغ روغن‌ کاری بروید.

همچنین انجام روغن ‌کاری و گریس ‌کاری می ‌تواند از فرسایش و خوردگی زود هنگام تمامی قطعات جلوگیری کند. شما می ‌توانید با انجام سالی یک ‌بار روغن‌ کاری طول عمر پنجره و همچنین قطعات آن را بیشتر کنید. تا دیگر نیاز به تعویض لولای پنجره دوجداره نباشد.

در پایان باید بگوییم لولا ها یکی از اجزای حیاتی پنجره می ‌باشند، بنابراین در نگهداری و روغن‌ کاری آن ‌ها دقت کامل به خرج دهید. همچنین در صورت شکستگی لولا ها، شل شدن لنگه پنجره و یا خارج شدن از رگلاژ می ‌توانید با تیم پروما نوین جهت رسیدگی به تمامی این امور تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.