قفل کودک کاربرد زیادی دارد. برای این است که کودکان درب پنجره را باز نکنند. برای این که بتوانید این قفل را تنظیم کنید و از آن به عنوان یک قفل معمولی استفاده نکنید، باید نحوه استفاده صحیح از آن را بدانید.

قفل کودک پنجره دوجداره چیست ؟

قفل کودک پنجره دوجداره ، یک وسیله برای محافظت از کودکان است که از طریق یک سیم یا بدون سیم در پنجره باز و بسته می‌شود. این وسیله برای امنیت بیشتر ، دارای یک دکمه است که در صورت فشار دادن آن به مدت طولانی ، عمل می‌کند. در ادامه این مقاله ، با روش کار با قفل کودک ، کاربرد آن و سایر موارد آشنا می‌شوید.

یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که به هنگام باز و بسته شدن در محیط خانه کاربرد دارد، قفل کودک است. این وسیله یک وسیله امنیتی ساده نیست که بتوان بدون داشتن اطلاعات زیاد از آن استفاده کرد. بنابراین بهتر است به دنبال بهترین مدل قفل کودک پنجره دوجداره  باشیم که در واقع کارایی بسیار بالا و امنیت بالایی نیز دارد.

به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قفل کودک پنجره آشنا کنیم. و با استفاده از آن به راحتی بتوانید درب یا پنجره خود را باز کنید . قفل کودک پنجره برای درب ورودی خانه کاربرد بسیار زیادی دارد . به همین خاطر است که استفاده از این نوع قفل ها برای پنجره‌های کوچک دوجداره بسیار مناسب و کارایی بالایی دارد.

 

قفل کودک پنجره دوجداره چگونه کار می‌کند ؟

 

قفل کودک پنجره دوجداره ، از طریق سیم باز و بسته می‌شود. در زمان باز شدن این قفل ، شما نیاز به فشار دادن دکمه دارید . در صورت فشار دادن این دکمه ، قفل ، بسته خواهد شد.

برای این که بتوانید این قفل را تنظیم کنید و از آن به عنوان یک قفل معمولی استفاده نکنید، باید نحوه استفاده صحیح از آن را بدانید.

قفل کودک پنجره دو جداره

 

قفل‌های معمولی از نوع قفل های ساده هستند که با حرکت و چرخاندن قسمت کلیدی آن باز و بسته می‌شوند. این نوع قفل‌ها به دلیل استفاده از فناوری جدید و پیچیده ، برای کودکان ایمن تر هستند. با این حال ، اگر کودکان این قفل‌ها را به طور مداوم استفاده کنند ، ممکن است قفل بشکند یا ترک بخورد. بهتر است که روش مراقبت از این قفل‌ها را بدانید.

 

انواع متفاوت قفل کودک پنجره دوجداره

 

این قفل‌ها علاوه بر کاربرد در خانه می‌تواند بر روی انواع درب از شیشه‌های دوجداره ، پنجره ، درب چوبی و همچنین درب‌های اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرد. قفل کودک پنجره دوجداره در این موارد کاربرد زیادی دارد.

در این میان از میان انواع قفل پنجره ، قفل‌های ساده ، دو لنگه بازشو و … محبوب ترین‌ها هستند. هر کدام از این مدل قفل‌ها بر اساس نوع عملکرد خود انواع مختلفی دارند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های قفل کودک پنجره دوجداره این است که هر کدام از آن‌ها به شکلی متفاوت عمل می‌کنند. قفل کودک پنجره هافمن  مدل های متنوعی دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. قفل کودک در مدل‌های مختلفی وجود دارد.

معمولا مدل کشویی یکی از مدل های پرکاربرد است که با با چرخاندن دستگیره آن می‌توانید درب پنجره را باز کنید. این مدل به شکل یک دستگیره ساده طراحی شده است. معمولا برای باز کردن پنجره‌های با شکل متفاوت از قفل کودک کشویی استفاده می‌شود.

 

قفل کودک پنجره دوجداره چگونه مورد استفاده قرار می گیرد؟

 

قفل کودک پنجره‌ای هم به وسیله دو قفل می‌تواند باز شود. در صورت استفاده از قفل کودک پنجره‌ای می‌توانید از ورود افراد غریبه به ساختمان جلوگیری کنید. شما گاهی می‌توانید قفل کودک پرده ای را از روی کلید آن باز کنید. بنابراین باید از کلید مخصوص برای این کار استفاده کنید. بهتر است که روش استفاده از هر یک را به طور کامل بدانید.

ما می‌خواهیم تا شما با انواع قفل کودک  را در دو نوع قفل کودک شیشه‌ای و قفل کودک کارتی و همچنین مزایا و معایب آن آشنا شوید. انواع قفل کودک شیشه‌ای با توجه به نوع و کیفیت قفل ، در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود.

از پرکاربردترین انواع قفل کودک در فروشگاه می توان به قفل کودک آهنربایی ،قفل کودک کارتی اشاره کرد. هر کدام از این قفل‌ها به راحتی  روی پنجره دو جداره  نصب می‌شوند و روش استفاده از هر یک بسیار ساده است.

بهتر است که به نکات مطرح شده در این مقاله توجه زیادی داشته باشید و بر این اساس بهترین قفل را انتخاب کرده و هر کدام از آن ها را به کار بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.