حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

شیشه سه جداره از سه لایه تشکیل شده است که بین آن ها گاز بی اثر قرار دارد. در مورد نحوه ساخت شیشه سه جداره و ویژگی های این نمونه پنجره در این مقاله صحبت خواهیم نمود. برای دیدن انواع پنجره های دو و سه جداره و همچنین استعلام قیمت پنجره دوجداره هافمن می توانید به سایت پروما نوین مراجعه نمایید.

نحوه ساخت شیشه سه جداره

مشخصات و ویژگی های شیشه سه جداره

شیشه سه جداره ساختاری شبیه به شیشه های دو جداره دارد اما از نظر کارایی و عملکرد بهتر هستند. سه لایه شیشه این پنجره را تشکیل می دهند که به موازات هم قرار گرفته اند و فضای بین آن ها توسط گاز بی اثر پر شده است. قابل ذکر است که با اضافه شدن تنها یک لایه مزایای زیادی  نصیب شما و ساختمان خواهد شد و تفاوت را می توانید به راحتی حس کنید. این لایه اضافه شیشه و عایق سر و صدای بیرون را به شدت کاهش می دهد و آرامش به شما هدیه خواهد شد.

ویژگی مهم دیگر این پنجره ها جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. دلیل این کار عایق بندی این پنجره ها می باشد‌. لذا در زمستان اجازه نمی دهد که هوای گرم داخل به بیرون راه پیدا کند و هوای سرد وارد شود‌. در تابستان نیز هوای گرم بیرون راهی به داخل ندارد و هوای خنک داخل ساختمان ماندگار می شود. پس می توان حدس زد که تا چه میزان در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. نحوه ساخت شیشه سه جداره بر این ویژگی ها اثر دارد.

بیشتر بخوانید: تفاوت شیشه دو جداره و سه جداره

نحوه ساخت شیشه سه جداره

ویژگی مهم دیگر حفظ ایمنی بیشتر ساختمان است چون شکستن این شیشه ها بسیار سخت است و از این رو امنیت ساختمان به میزان زیادی حفظ خواهد شد. کاهش سر و صدای بیرون مخصوصا در مناطق شلوغ می تواند ارزش ساختمان شما را بسیار بالاتر ببرد‌. در این میان ضخامت شیشه ها اهمیت بسیار زیادی دارند. گاهی اوقات با وجود سه جداره بودن خاصیت آن از پنجره های دو جداره کمتر است و دلیل آن ضخامت کم شیشه ها می باشد.

نحوه ساخت شیشه سه جداره – چگونه می توان شیشه سه جداره را ساخت؟

ساخت شیشه سه جداره بسیار شبیه به مدل های دو جداره می باشد. سه لایه شیشه و دو فضای خالی بین آن ها ساختار اصلی این شیشه ها است‌. فضای بین شیشه ها می تواند هوا باشد اما به جهت عایق بندی این فضا را با گاز بی اثر آرگون پر می کنند. برای ساخت این پنجره ها لایه ها را به موازات هم قرار می دهند.

چگونه می توان شیشه سه جداره را ساخت؟

چهار چوب آلومینیومی دور این شیشه ها قرار دارد. ابتدا باید با قطعه های فاصله انداز بین لایه های شیشه را فاصله انداخت. درون این قطعات مواد رطوبت گیر وجود دارد. تمام شیشه ها و این قطعات را به وسیله چسب مخصوص محکم می نمایند. اما سوراخی کوچک در گوشه تعبیه می شود که بتوان گاز آرگون را تزریق نمود. زمانی که میزان گاز موجود در فضای بین شیشه ها کامل شد، برای بار دوم‌ عایق بندی می کنند. در این مرحله پنجره آماده شده است.

بیشتر بخوانید: آیا شیشه سه جداره بهتر از شیشه آکوستیک است؟

قیمت شیشه سه جداره

با توجه به لایه اضافه شیشه و مواد عایق طبیعتا قیمت این پنجره ها گران تر از پنجره های دو جداره می باشد. پروفیل بیشتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد و همین امر قیمت را افزایش خواهد داد. نصب این پنجره ها نیز با توجه به ساختار و وزن آن‌ها نیز مشکل تر بوده و مطمئنا هزینه بیشتری در بر دارد.

معایب شیشه سه جداره

مهم ترین عیب شیشه سه جداره هزینه زیاد آن می باشد که شاید در توان بسیاری از افراد نباشد. از آن جایی که عرض پنجره زیاد تر است در باز و بسته شدن لنگه ها مشکل به وجود می آید. این نکته را فراموش نکنید که وزن زیاد آن ها امکان دارد لولاها را خراب کند و لنگه ها تاب بردارند. قابل ذکر است که اگر تصمیم دارید که از پنجره سه جداره استفاده نمایید باید کل پنجره ها را تغییر دهید وگرنه روی کارایی آن تاثیر می گذارد. اما یک‌ مسئله مهم دیگر وزن این پنجره ها می باشد که ساختمان را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو توصیه می شود که با مهندسین مربوطه یا متخصصان ما مشورت نمایید.

نحوه ساخت شیشه سه جداره

سخن پایانی

شیشه دو‌ جداره در مقایسه با نمونه های دو جداره طرفداران کمتری دارد. اما در برخی از ساختمان ها از این پنجره ها استفاده خواهد شد. در همین راستا و برای آشنایی شما با این پنجره ها، گروه پروما نوین نوشته نحوه ساخت شیشه سه جداره را ترتیب داده است. برای مشاوره می توانید با کارشناسان ما صحبت نمایید و قیمت را از واحد فروش استعلام بگیرید.