حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

زیبایی، واژه ای که جایگاه خود را در هر صنعتی پیدا می کند و نقطه متمایز محصولات یکسان می شود. دراین میان، پنجره دوجداره طرح دار نیز در صنعت درب و پنجره دوجداره، مسیر خود را برای راضی کردن مشتاقانش هموار می کند. پنجره های دوجداره در انواع و اقسام مختلفی یافت می شوند و در این مقاله از سایت پرومانوین به معرفی انواع آنها می پردازیم.

پنجره دوجداره طرح دار و انواع آنها

 

پنجره های طرح دار با توجه به مزیت هایی که دارند مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. با تشکر از رشد تکنولوژی امروزه انواع پنجره های دوجداره را می توان در طرح ها و مدل های مختلف و با توجه به هر سلیقه ای برای منازل و یا محل کار استفاده کرد.

انواع پنجره های دوجداره طرح دار عبارتند از:

پنجره دوجداره طرح دار
پنجره دوجداره طرح دار

 

پنجره های دوجداره با طرح ساده

 

پنجره دوجداره با طرح ساده، همان طور که از اسمش هم معلوم است، همان شیشه معمولی دوجداره است که بدون طرح خاصی به فروش می رسد.

ضخامت این شیشه های در سه سایز ساخته می شود:

 • 4 میل
 • 6 میل
 • 8 میل
 

است. و تنها تنوعی که دارد وجود رنگ های متفاوت است. این شیشه های درفقط در 5 رنگ:

 • برنزی
 • دودی
 • آبی
 • مسی
 • سبز
 

یافت می شوند. این پنجره ها نسبت دیگر انواع پنجره دوجداره طرح دار، به دلیل ساده بودنشان، قیمت کمتری دارند. کاربرد این پنجره ها در شیشه های قدیمی و سنتی بسیار زیاد بوده است و الان هم به شیوه های مدرن تر در شیشه های جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

پنجره های دوجداره با شیشه های طرح چاپ شده

 

اشتیاق انسان به زیباتر کردن انتها ندارد و پنجره های شیشه چاپی یکی از نمونه های بارز آن است که زیبایی فوق العاده ای به منزل یا محیط کار می افزاید و در سرتاسر دنیا محبوبیت دارد.

در گذشته به دلیل خاصیت غیر قابل جذب شیشه بجای چاپ بیشتر از چسباندن برگه های مخصوص یا استیکر استفاده می کردند. اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی با استفاده از دستگاه های مخصوص مانند دستگاه فلت بد می توان طرح های مختلف را با نظر و سلیقه مشتری بدون کوچکترین اشتباهی به روی شیشه چاپ کرد.

در این روش همان شیشه های ساده را پس از برش در سایزهای مورد نظر درون دستگاه قرار می دهند و سپس طرح مورد نظر را به صورت یک فایل به دستگاه داده و بعد از مدتی، شیشه را با طرح مورد نظر تحویل می گیرند.

پنجره های دوجداره با طرح مات یا سندبلاست

 

شیشه سندبلاست نوعی شیشه است که از انفجار یا پاشیدن شن و ماسه به روی شیشه ساخته می شود که درواقع باعث مات شدن شیشه می شود. در صورتی که نخواهیم تمام شیشه را مات کنیم و یا از طرح های مختلف استفاده کنیم می توانم طرح های متنوع را به روی ان بیندازیم.

مراحل کار در ساخت پنجره دوجداره طرح دار، به این صورت است که در ابتدا طرح مورد نظر را به روی شیشه اولیه حکاکی می کنیم و سپس شن با فشار بسیار بالا از دستگاه خارج شده و به سطح شیشه با سرعت زیاد پاشیده می شود و در نتیجه شیشه هایی با طرح های زیبا و مات خلق می شوند.

هرچقدر فرایند سندبلاست را طولانی تر کنیم و شدت فشار و میزان سرعت آن را افزایش دهیم، باعث افزایش ماتی شیشه می شود.

پنجره های دوجداره طرح دار

 

پنجره های دوجداره با شیشه های طرح لاکوبل

 

لاکوبل شیشه های هستند که یک سمت آنها رنگ شده است و در اصطلاح به آنها شیشه های لاکوبل یا پشت رنگی گفته می شود. درشیشه های رنگی ساده آن طرف شیشه نیز قابل مشاهده است؛ اما در شیشه های لاکوبل به دلیل آنکه یک سمت رنگ می شود، سمت دیگر قابل مشاهده نیست.

درفرایند تولید این مدل شیشه، شیشه مورد نظرتوسط دستگاه CNC برش داده می شود و در نهایت شیشه درون دستگاه لاکوبل گذاشته می شود تا رنگ کاری و مراحل نهایی انجام شود. ظاهر این شیشه ها براق است و در طراحی های مدرن استفاده می شود.

پنجره دوجداره طرح دار سکوریت

 

شیشه های سکوریت همانند شیشه های دیگر هستند با این تفاوت که بخاطر فرایند اضافه تری که روی آنها انجام شده دیگر خطرات شیشه های معمولی را هنگام شکسته شدن ندارند.

شیشه های سکوریت پس از شکسته شدن به تکه های خیلی ریز تبدیل می شوند که نوک تیز نیستند و برندگی شیشه های معمولی را ندارند و به همین جهت به آنها شیشه های ایمنی گفته می شود.

با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان به روی شیشه های دوجداره سکوریت نیز طرح مورد نظر را اجرا کرد و چهره ی ساده پنجره را به یک تابلوی زیبای بی خطر تبدیل کرد.

شیشه های سکوریت هم انواع مختلفی دارد که شامل همان انواع شیشه های طرح دار می شود. مانند:

 • شیشه های سکوریت سندبلاست
 • شیشه های سکوریت چاپ دارد
 • شیشه های سکوریت لاکوبل
 • و …
 
پنجره دوجدار طرح دار سکوریت
پنجره دوجدار طرح دار سکوریت

 

دلایل استفاده از پنجره دوجداره طرح دار

 

عمده دلایل استفاده از پنجره دوجداره طرح دار را می توان در 4 نکته خلاصه کرد:

زیبایی

 

استفاده از پنجره های طرح دار در دکوراسیون خانه ها بسیار رواج دارد. زمانی که تصمیم می گیرید از هریک از طرح های پنجره های طرح دار استفاده کنید دقیقا مثل این است که ساعت ها برای خرید یک تابلو برای پذیرایی اتاق تان وقت بگذارید؛ چرا که همان زیبایی که از یک تابلو انتظار دارید را با انتخاب یک طرح مناسب برای پنجره های مکان مورد نظر می توانید تجربه کنید.

استفاده از نور خورشید با حذف مضرات ناشی از آن

 

هر مدل شیشه مزایا و معایبی دارد. هنگام استفاده از شیشه های معمولی اکثرا ساعات مشخصی از روز، نور با شدت بیشتری در خانه می تابد و در بعضی موارد مشکلات بسیاری را پیش می آورد. مثلا: در ساعاتی از روز در نقاط مشخص شده ای که هر روز انعکاس نور ان جا متمرکز می شود درصورتی که به روی فرش یا هر وسیله دیگه ای از منزل باشد، به مرور زمان باعث رنگ پریدگی و افت کیفیت آن قسمت می شود. یا در موارد دیگر در مکان هایی که پنجره زیاد است و یا مکان پنجره با تلویزیون هم مسیر است اکثر هنگام تماشای تلویزیون، در صفحه نمایش چیزی جز رد انعکاس نور نمی بینیم!.

راه حل های ارائه شده در این مواقع فقط می تواند کشیدن پرده باشد که در این صورت باعث تاریک شدن خانه می شود.

درحالیکه اگر از پنجره دوجداره طرح دار استفاده کنیم. می توان از نکات ناخواسته آن اجتناب کرد بدون اینکه مجبور باشیم نور و روشنایی خورشید را از خودمان دریغ کنیم.

شخصی تر کردن محیط های پر رفت و آمد

 

استفاده از پنجره دوجدار طرح دار برای شخصی کردن محیط اطرافمان. ایجاد یک محیط شخصی فقط مخصوص مکان های شلوغ نیست؛ البته قبول داریم که این نیاز در مکان پرتردد بیشتر حس می شود اما حتی در ادارات یا مکان های خلوت تر استفاده از پنجره های طرح دار برای تبدیل یک مکان عمومی به نیمه خصوصی توصیه می شود.

 

پنجره دوجداره طرح دار

 

پنجره دوجداره طرح دار در کجا استفاده می شود؟

 

از شیشه یا پنجره دوجداره طرح دار در مکان های مختلفی میشه استفاد کرد:

 • استفاده در سرویس های بهداشتی و حمام
 • سقف و کف های شیشه ای
 • دیوارهای پارتیشن بندی و جداکننده در ادارات و ….
 • ویترین مغازه ها، فروشگاه ها، نمایشگاه ها و مراکز خرید
 • استفاده در شیشه های سکوریت
 • استفاده در مکان های تفریحی و ورزشی
 • استفاده در استخرهای شیشه ای
 • طرح های خاص برای استفاده در آکواریوم ها
 • استفاده در بالکن ها
 • در نمای ساختمان
 • در پاگرد ساختمان های مسکونی و تجاری
 

قیمت پنجره دوجداره طرح دار چگونه محاسبه می شود؟

 

 

در تعیین قیمت برای پنجره دوجداره طرح دارد، عوامل زیاد تاثیرگذار است. اما آنچه مسلم است این است که بر اساس متراژ، قیمت گذاری نمی شوند.

 • انتخاب نوع شیشه بسیار مهم است. اینکه شیشه چند جداره است، لمینت یا سکوریت
 • طرح روی شیشه به چه صورت است؟ چاپی، سندبلاست یا …
 • در انتخاب شیشه از چه ضخامتی استفاده شده است؟ 4، 6 یا 8 میل
 • چه نوع پروفیلی را برای پنجره دوجداره انتخاب کرده ایم؟ یو پی وی سی، آلومینیوم و یا…
 • از کدام انواع پنجره های دوجداره استفاده کرده ایم؟ تک لنگه، دولنگه و یا …
 

تمام موارد گفته شده در قیمت نهایی پنجره تاثیر خواهند داشت. برای استعلام قیمت پنجره دوجداره طرح داره اینجا کلیک کنید.

پنجره طرح دار
پنجره طرح دار

 

سخن پایانی

 

شیشه ها یا پنجره ها، یکی از بخش های بسیار مهم محل زندگی و کار هستند. به عبارتی پنجره ها روح خانه و روحیه بخش صاحب خانه اند.

این مسئله نشان دهنده اهمیت نقش پنجره هاست. زمانی که پنجره ها را فقط به عنوان یک وسیله ورود و خروج هوا درنظر نگیریم و همان طور که برای دکور منزل، به خرید مجسمه و یا دکوری های گران قیمت رو می آوریم، می توانیم از پنجره دوجداره طرح دار نیز استفاده کنیم تا جلوه ای زیباتر به خانه ببخشند.

در این مقاله به بررسی پنجره دوجداره طرح دار، اینکه عملکرد آنها چیست و در چه مکان هایی استفاده می شوند؛ دلایل استفاده از آنها چیست و همچنین چگونه قیمت گذاری می شوند. امیدوارم به تمام سوالات شما درباره پنجره های طرح دار پاسخ داده باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت اینجا کلیک کنید و یا با شماره 02144856812 تماس بگیرید.