حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

پنجره دوجداره طرح دار

زیبایی، واژه ای که جایگاه خود را در هر صنعتی پیدا می کند و نقطه متمایز محصولات یکسان می شود. دراین میان، پنجره دوجداره طرح دار نیز در صنعت درب و پنجره دوجداره، مسیر خود را برای راضی کردن مشتاقان خود هموار می کند. به عنوان یک صاحب خانه، من همیشه مشتاق یافتن راه هایی منحصر به فرد برای افزایش زیبایی خانه ام بوده ام.

و یکی از بهترین راه هایی که کشف کردم نصب پنجره دوجداره طرح دار است. پنجره های طرح دار نه تنها به هر فضایی حسی از سبک و ظرافت می بخشند، بلکه یک هدف کاربردی نیز دارند. پنجره های دوجداره در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند و در این مقاله از سایت پرومانوین به معرفی انواع پنجره های دوجداره طرح دار ، مزایای آنها، انواع مختلف الگوهای موجود و نحوه انتخاب الگوی مناسب را بررسی می کنم.

پنجره دوجداره طرح دار با توجه به مزیت هایی که دارند مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. با تشکر از رشد تکنولوژی امروزه انواع پنجره های دوجداره را می توان در طرح ها و مدل های مختلف و با توجه به هر سلیقه ای برای منازل و یا محل کار استفاده کرد. انواع پنجره های دوجداره طرح دار عبارتند از:

1. پنجره های دوجداره با طرح ساده

پنجره دوجداره طرح دار ساده، همان طور که از اسمش هم معلوم است، همان شیشه معمولی دوجداره است که بدون طرح خاصی به فروش می رسد. ضخامت این شیشه های در سه سایز ساخته می شود:

است. و تنها تنوعی که دارد وجود رنگ های متفاوت است. این شیشه های درفقط در 5 رنگ:

یافت می شوند. این پنجره ها نسبت دیگر انواع پنجره دوجداره طرح دار، به دلیل ساده بودنشان، قیمت کمتری دارند. کاربرد این پنجره ها در شیشه های قدیمی و سنتی بسیار زیاد بوده است و الان هم به شیوه های مدرن تر در شیشه های جدید مورد استفاده قرار می گیرد.

2. پنجره های دوجداره با شیشه های طرح چاپ شده

پنجره دوجداره طرح دار
پنجره دوجداره طرح دار چاپ شده

اشتیاق انسان به زیباتر کردن انتها ندارد و پنجره های شیشه چاپی یکی از نمونه های بارز آن است که زیبایی فوق العاده ای به منزل یا محیط کار می افزاید و در سرتاسر دنیا محبوبیت دارد.

در گذشته به دلیل خاصیت غیر قابل جذب شیشه بجای چاپ بیشتر از چسباندن برگه های مخصوص یا استیکر استفاده می کردند. اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی با استفاده از دستگاه های مخصوص مانند دستگاه فلت بد می توان طرح های مختلف را با نظر و سلیقه مشتری بدون کوچکترین اشتباهی به روی شیشه چاپ کرد.

در این روش همان شیشه های ساده را پس از برش در سایزهای مورد نظر درون دستگاه قرار می دهند و سپس طرح مورد نظر را به صورت یک فایل به دستگاه داده و بعد از مدتی، شیشه را با طرح مورد نظر تحویل می گیرند.

3. پنجره های دوجداره با طرح مات یا سندبلاست

پنجره دوجداره طرح دار
پنجره دوجداره طرح دار سند بلاست

شیشه سندبلاست از جنس شیشه عالی با کیفیت تهیه می‌شود و برای استفاده در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان‌ها، نماها، پنجره‌ها، درب‌ها، میزها و محصولات دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله ویژگی‌های شیشه سندبلاست می‌توان به زیبایی، انعطاف‌پذیری در انجام طرح‌ها، ایجاد حفظ حریم خصوصی، کاهش تابش نور و گرما اشاره کرد.

با توجه به تنوع و زیبایی طرح‌ها و الگوهایی که می‌توان بر روی شیشه سندبلاست ایجاد کرد، این نوع شیشه گزینه ایده‌آلی برای افزایش زیبایی و ظاهر ساختمان‌ها و فضاهای داخلی می‌باشد. همچنین از این شیشه برای جلوگیری از نفوذ نور خارجی یا حفظ حریم خصوصی در فضاهای مختلف نیز استفاده می‌شود.

در ضمن، شیشه سندبلاست با قابلیت تطبیق با سلیقه‌ها و سبک‌های مختلف دکوراسیونی، به عنوان یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون داخلی و خارجی در ساختمان‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و مکان‌های عمومی شناخته شده است.

مراحل کار در ساخت پنجره دوجداره طرح دار، به این صورت است که در ابتدا طرح مورد نظر را به روی شیشه اولیه حکاکی می کنیم و سپس شن با فشار بسیار بالا از دستگاه خارج شده و به سطح شیشه با سرعت زیاد پاشیده می شود و در نتیجه شیشه هایی با طرح های زیبا و مات خلق می شوند.

هرچقدر فرایند سندبلاست را طولانی تر کنیم و شدت فشار و میزان سرعت آن را افزایش دهیم، باعث افزایش ماتی شیشه می شود. در نهایت، می‌توان گفت که شیشه سندبلاست با تمامی ویژگی‌های مثبت و کاربردی خود، یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای افزایش زیبایی، حفظ حریم خصوصی و ایجاد امنیت در فضاهای مختلف محسوب می‌شود.

4. پنجره های دوجداره با شیشه های طرح لاکوبل

انواع پنجره دوجداره طرح دار
پنجره دوجداره طرح دار لاکوبل

پنجره‌های لاکوبل از محصولات بسیار معروف و مورد توجه در صنعت ساختمان هستند. این پنجره‌ها با طراحی‌های مدرن، کیفیت بالا و امکانات متنوع، جزو بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون و ایجاد زیبایی در ساختمان‌ها محسوب می‌شوند.

لاکوبل شیشه های هستند که یک سمت آنها رنگ شده است و در اصطلاح به آنها شیشه های لاکوبل یا پشت رنگی گفته می شود. درشیشه های رنگی ساده آن طرف شیشه نیز قابل مشاهده است؛ اما در شیشه های لاکوبل به دلیل آنکه یک سمت رنگ می شود، سمت دیگر قابل مشاهده نیست.

درفرایند تولید این مدل شیشه، شیشه مورد نظرتوسط دستگاه CNC برش داده می شود و در نهایت شیشه درون دستگاه لاکوبل گذاشته می شود تا رنگ کاری و مراحل نهایی انجام شود. ظاهر این شیشه ها براق است و در طراحی های مدرن استفاده می شود.

5. پنجره دوجداره طرح دار سکوریت

پنجره دوجداره طرح دار مات

شیشه های سکوریت همانند شیشه های دیگر هستند با این تفاوت که بخاطر فرایند اضافه تری که روی آنها انجام شده دیگر خطرات شیشه های معمولی را هنگام شکسته شدن ندارند. شیشه های سکوریت پس از شکسته شدن به تکه های خیلی ریز تبدیل می شوند که نوک تیز نیستند و برندگی شیشه های معمولی را ندارند و به همین جهت به آنها شیشه های ایمنی گفته می شود.

با پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توان به روی شیشه های دوجداره سکوریت نیز طرح مورد نظر را اجرا کرد و چهره ی ساده پنجره را به یک تابلوی زیبای بی خطر تبدیل کرد. شیشه های سکوریت هم انواع مختلفی دارد که شامل همان انواع شیشه های طرح دار می شود. مانند:

انواع مختلفی از الگوها برای انتخاب وجود دارد که هر کدام ظاهر و احساس منحصر به فردی را ارائه می دهند. برخی از الگوهای محبوب عبارتند از:

الگوهای هندسی انتخابی جاودانه برای پنجره های طرح دار هستند. آنها دارای خطوط، زوایای و اشکال هندسی متقارن و نامتقارنی هستند که می توانند حس مدرن و پیچیده ای را به هر فضایی اضافه کنند. از مربع ها و مستطیل های ساده گرفته تا شش ضلعی ها و مثلث های پیچیده تر، الگوهای هندسی طیف وسیعی از گزینه ها را برای صاحبان خانه ارائه می دهد.

برای کسانی که ظاهری خاص و زنانه تر را ترجیح می دهند، الگوهای گل انتخاب عالی هستند. این الگوها اغلب دارای گل‌ و برگ‌ ظریف هستند و فضایی نرم و رمانتیک در خانه ایجاد می‌کنند. فرقی نمی‌کند الگوی گل‌های ظریف را انتخاب کنید یا یک طرح برجسته، پنجره‌های گلدار می‌توانند حسی از طبیعت را در داخل خانه به ارمغان بیاورند.

زیبایی پنجره دوجداره طرح دار

عمده دلایل استفاده از پنجره دوجداره طرح دار را می توان در 4 نکته خلاصه کرد:

استفاده از پنجره های طرح دار در دکوراسیون خانه ها بسیار رواج دارد. زمانی که تصمیم می گیرید از هریک از طرح های پنجره های طرح دار استفاده کنید دقیقا مثل این است که ساعت ها برای خرید یک تابلو برای پذیرایی اتاق تان وقت بگذارید؛ چرا که همان زیبایی که از یک تابلو انتظار دارید را با انتخاب یک طرح مناسب برای پنجره های مکان مورد نظر می توانید تجربه کنید.

هر مدل شیشه مزایا و معایبی دارد. هنگام استفاده از شیشه های معمولی اکثرا ساعات مشخصی از روز، نور با شدت بیشتری در خانه می تابد و در بعضی موارد مشکلات بسیاری را پیش می آورد.

مثلا: در ساعاتی از روز در نقاط مشخص شده ای که هر روز انعکاس نور ان جا متمرکز می شود درصورتی که به روی فرش یا هر وسیله دیگه ای از منزل باشد، به مرور زمان باعث رنگ پریدگی و افت کیفیت آن قسمت می شود. یا در موارد دیگر در مکان هایی که پنجره زیاد است و یا مکان پنجره با تلویزیون هم مسیر است اکثر هنگام تماشای تلویزیون، در صفحه نمایش چیزی جز رد انعکاس نور نمی بینیم!.

راه حل های ارائه شده در این مواقع فقط می تواند کشیدن پرده باشد که در این صورت باعث تاریک شدن خانه می شود. درحالیکه اگر از پنجره دوجداره طرح دار استفاده کنیم. می توان از نکات ناخواسته آن اجتناب کرد بدون اینکه مجبور باشیم نور و روشنایی خورشید را از خودمان دریغ کنیم.

استفاده از پنجره دوجدار طرح دار برای شخصی کردن محیط اطرافمان. ایجاد یک محیط شخصی فقط مخصوص مکان های شلوغ نیست؛ البته قبول داریم که این نیاز در مکان پرتردد بیشتر حس می شود اما حتی در ادارات یا مکان های خلوت تر استفاده از پنجره های طرح دار برای تبدیل یک مکان عمومی به نیمه خصوصی توصیه می شود.

حفظ حریم خصوصی برای بسیاری از صاحبان خانه اولویت اصلی است و پنجره های طرح دار راه حلی عالی برای این مشکل هستند. با انتخاب الگویی که دید از بیرون را مخفی می کند، می توانید از فضای شخصی خود با استفاده از الگوهای نیمه مات تا کاملا مات استفاده کنید و لذت ببرید.

الگوهای نیمه مات اجازه می دهند مقداری نور از آن عبور کند و در عین حال درجه ای از حریم خصوصی را فراهم می کند. این الگوها برای فضاهایی که می خواهید ارتباط خود را با فضای باز حفظ کنید و در عین حال دید را به حداقل برسانید ایده آل هستند. از طرف دیگر، الگوهای کاملاً مات، دید از بیرون را کاملاً مسدود می کند. این الگوها برای مناطقی که حریم خصوصی کامل مورد نظر است، مانند حمام یا اتاق خواب، عالی هستند.

از شیشه یا پنجره دوجداره طرح دار در مکان های مختلفی استفاد می شود. از جمهل:

در تعیین قیمت برای پنجره دوجداره طرح دارد، عوامل زیاد تاثیرگذار است. اما آنچه مسلم است این است که بر اساس متراژ، قیمت گذاری نمی شوند.

پنجره طرح دار
پنجره طرح دار

شیشه ها یا پنجره ها، یکی از بخش های بسیار مهم محل زندگی و کار هستند. به عبارتی پنجره ها روح خانه و روحیه بخش صاحب خانه اند.

این مسئله نشان دهنده اهمیت نقش پنجره هاست. زمانی که پنجره ها را فقط به عنوان یک وسیله ورود و خروج هوا درنظر نگیریم و همان طور که برای دکور منزل، به خرید مجسمه و یا دکوری های گران قیمت رو می آوریم، می توانیم از پنجره دوجداره طرح دار نیز استفاده کنیم تا جلوه ای زیباتر به خانه ببخشند.

در نتیجه، پنجره‌های طرح‌دار راهی فوق‌العاده برای افزایش زیبایی منزل شما در عین افزایش ارزش آن هستند. فرقی نمی‌کند الگوی هندسی، گل‌دار یا شیشه‌ای رنگی انتخاب کنید، این پنجره‌ها می‌توانند هر فضایی را به یک اثر هنری تبدیل کنند. به خاطر داشته باشید که از پنجره های طرح دار خود به درستی نگهداری و مراقبت کنید تا از طول عمر و زیبایی آنها اطمینان حاصل کنید.

در این مقاله به بررسی پنجره دوجداره طرح دار، اینکه عملکرد آنها چیست و در چه مکان هایی استفاده می شوند؛ دلایل استفاده از آنها چیست و همچنین چگونه قیمت گذاری می شوند صحبت کردیم و امیدوارم به تمام سوالات شما درباره پنجره های طرح دار پاسخ داده باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت اینجا کلیک کنید و یا با شماره 02144856812 تماس بگیرید.