حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

انواع لولای پنجره دو جداره :در این مقاله درباره انواع لولای پنجره دو جداره همه موارد مهم را گفتگو خواهیم کرد. سایت پروما نوین در مقاله های متعدد در زمینه درب و پنجره های دو جداره مطالب مفید و مهم و ارزنده را در اختیار شما قرار خواهد داد. با مطالعه این مطالب می توانید با آگاهی بیشتری برای خرید یا استعلام قیمت پنجره دوجداره اقدام نمایید.

انواع لولای پنجره دو جداره

نکات مهم هنگام خرید درب و پنجره دو جداره

از آن جایی که امروزه در ساختمان ها درب و پنجره دو جداره جایگزین نمونه های قدیمی شده است، پس باید با آن ها آشنایی داشته باشید. سخت افزار از ابزارهای مهم است و باید دقت زیادی هنگام خرید این پنجره ها اعمال شود. در این میان لولای پنجره دو جداره قسمت مهم به حساب می آید. لولاها هم روی مسئله زیبایی پنجره تاثیر می گذارند و هم دوام و عملکرد آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

لولای پنجره دو جداره استاندارد چه خصوصیاتی دارد ؟

اگر قصد دارید درب و پنجره دو جداره خریداری نمایید حتما به سخت افزار آن دقت نمایید. لولای پنجره دو جداره حتما باید استاندارد و‌ با کیفیت بسیار خوب باشد. چرا که عملکرد این پنجره ها به میزان زیادی به این ابزار بستگی دارد. لولای استاندارد باید از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده و بسیار با دوام باشد.

این لولاها حتما باید خاصیت ضد خوردگی داشته باشند. ماندگاری طولانی از دیگر ویژگی های یک لولای استاندارد است. تحمل وزن قاب پنجره و شیشه به عهده این لولاها می باشد، پس باید بهترین کیفیت را برای آن در نظر داشته باشید. استفاده از لولاهایی با کیفیت پایین می تواند پنجره را از حالت رگلاژ و تعادل خارج نماید و حتی شیشه را از لنگه بیرون بیاورد. از این رو آسیب های زیادی به پنجره و درب وارد شده و هزینه ها به هدر خواهد رفت.

انواع لولای پنجره دو جداره

انواع لولای پنجره دو جداره

در این قسمت انواع لولای پنجره دو جداره را عنوان خواهیم نمود و در قسمت های بعد نکات مهم دیگری را بیان می کنیم.

لولای پنجره دو جداره

لولای لب به لب

این لولا را می توان از رایج ترین نمونه لولای پنجره دو جداره به حساب آورد. در پنجره های چوبی نیز می توان از این لولا استفاده نمود. در اتصال های دو قطعه چوبی، درب های چوبی داخلی و خارجی و حتی کمد ها و سایر وسایل مبلمان نیز از این لولا می توان استفاده نمود. برای نمونه های مدرن این لولا از بلبرینگ استفاده می شود و در درب های سنگین نیز کاربرد دارند.

انواع لولای پنجره دو جداره مدل پیوسته

این نمونه از لولا را با نام پیانو‌ نیز می شناسند. این لولاها می توانند طولانی باشند. اغلب این  نمونه را برای محکم ساختن درب پیانوها مورد استفاده قرار می دهند. در درب و پنجره هایی که نیاز به پشتیبانی طولانی مدت دارند، این مورد بسیار مناسب است.

لولای فلاش

این لولا سبک بوده و در مواردی با استفاده سطحی کاربرد دارد. برای درب های سبک می توان این لولا را به کار برد.‌ به عنوان مثال درب های سبک کمد ها کاربرد مناسبی به حساب می آیند.

لولای پنجره دو جداره اصطکاکی

این نمونه از لولای پنجره دو جداره بسیار رایج و پرکاربرد است. این لولاها کاملا متفاوت هستند و برای درب و پنجره های دو جداره مورد استفاده قرار می گیرند.

دو نوع لولای پنجره دو جداره مهم

در این قسمت دو نوع لولای پنجره دو جداره را توضیح می دهیم. لولای معمولی یا ثابت و لولای تنظیمی یا قابل رگلاژ را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

لولای پنجره دو جداره ثابت

این مدل از لولای پنجره دو جدارهتوری مگنتی پنجره دو جداره رایج ترین نمونه است که در اغلب درب و پنجره های دو جداره مورد استفاده قرار می‌گیرد. سه قسمت مجزا این لولا را تشکیل می دهند. یک نکته مهم را باید یادآوری کنیم که این لولا برای پنجره های کک و سبک بسیار مناسب است. برای افزایش استحکام این لولاها از تسمه گالوانیزه استفاده خواهد شد.

اما این نکته را به یاد داشته باشید که اصلا برای پنجره های بزرگ و سنگین مناسب نمی باشند. این لولا به پروفیل ها متصل شده و در نتیجه باید وزن آن ها را تمام و کمال تحمل نماید. دیده شده که به مرور زمان و زیر این بار سنگین خم شده و‌ می شکنند. از این رو اگر در پنجره های سنگین استفاده نمایید، به سرعت آسیب دیده و باید تعویض شوند.

انواع لولای پنجره دو جداره از نوع قابل رگلاژ

این نمونه لولای پنجره دو جداره همان گونه که از نامش پیدا است ، در صورتی که از رگلاژ خارج شده و کج شود، می تواند دوباره رگلاژ شود. این لولا دو شاخه دارد که به پروفیل ها متصل می شود. یکی از دلایل استقامت این لولا استفاده از پیچ تنظیمی است.

نگهداری از لولای پنجره دو جداره

عملکرد صحیح درب و پنجره های دو جداره به میزان زیادی به لولاها بستگی دارد. از این رو استفاده از لولای پنجره دو جداره استاندارد و همچنین نگهداری صحیح از آن ها امری بسیار مهم می باشد. روغن کاری یکی از کارهای بسیار اساسی در مورد این لولاها است که عمر و عملکرد آن ها را افزایش خواهد داد.

بهتر است از شخص متخصص برای این کار استفاده شود و پنجره ها را هر از چند گاهی رگلاژ نمود.‌ به دلیل حرکات چرخشی و محوری، حتما باید روغن کاری را انجام داده و از آن غافل نشوید. در این صورت عملکرد این پنجره ها بسیار بهتر شده و عمر آن ها نیز طولانی تر خواهد شد. اصولا سالی یک بار باید این کار را انجام دهید.

انواع لولای پنجره دو جداره

سخن پایانی

در این مقاله از سایت پروما نوین درباره انواع لولای پنجره دو جداره نکات مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. مطالعه این مقاله و دیگر مقالات سایت، راهکارهای زیادی به شما ارائه می دهد.