حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

پنجره دو‌جداره با گاز آرگون از نظر عایق بودن بسیار کارآمد و با کیفیت می باشد. این گاز می تواند به عنوان یک عایق عالی به کار برود. در صورتی که تمایل دارید از این پنجره های دوجداره در ساختمان خود به کار ببرید و می خواهید از کیفیت آن مطمئن باشید، فقط کافی است با سایت پرومانوین ارتباط داشته و سفارش خود را ثبت نمایید.


گاز آرگون چیست؟


گاز آرگون یک گاز بی اثر است که در تولید پنجره های دوجداره کاربرد دارد. این گاز نقش یک عایق بسیار عالی دارد. عایق بندی مناسب حرارتی و صدایی از مهم ترین وظایف گاز آرگون می باشد. از این رو پنجره دو‌جداره با گاز آرگون از پر طرفدارترین نمونه ها به شمار می رود.


پنجره دو‌جداره با گاز آرگون
پنجره دو‌جداره با گاز آرگون

این گاز در فضای بین شیشه ها قرار گرفته می شود و به همین دلیل سطح عایق بندی شیشه دوجداره را تا میزان زیادی افرایش می دهد. آرگون کاملا بی رنگ و بی بو می باشد و با نماد Ar نشان داده می شود. این گاز را در طبقه گازهای بی خطر قرار می دهند چون که غیر آتش زا نیز می باشد. این گاز همچنین قادر است از اتلاف گرمایی نیز جلوگیری نماید. گاز آرگون به راحتی در دسترس است و قیمت مناسبی دارد.


استفاده از پنجره دو‌جداره با گاز آرگون


امروزه تقریبا در تمامی ساختمان ها از پنجره های دوجداره و حتی سه جداره استفاده می شود. دلیل این امر عایق بودن این پنجره ها از جنبه حرارتی و صدا است. در این میان پنجره دو‌جداره با گاز آرگون یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین نموده ها می باشد. هنگام ساخت این پنجره ها و زمانی که دو لایه شیشه به موازات هم قرار گرفتند، گاز آرگون در فضای بین آن ها تزریق می شود. این گاز رسانایی حرارتی بسیار کمی دارد و از این رو‌ یک عایق خوب به شمار می رود.

استفاده از پنجره دو‌جداره با گاز آرگون
استفاده از پنجره دو‌جداره با گاز آرگون

اگر فاصله بین دو‌ شیشه با هوای معمولی پر شود، هیچ گونه عایقی به وجود نمی آید. زیرا هوای معمولی رسانایی بسیار کمی دارد. از این رو‌ برای بالا بردن میزان عایق بودن شیشه های دوجداره از گاز آرگون استفاده می نمایند. به هر میزان که ساخت پنجره ها طبق استاندارهای لازم پیش برود، عایق بندی مطلوب تری خواهیم داشت و کیفیت پنجره دوجداره بالاتر خواهد رفت.


بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره


فواید کلی پنجره دو‌جداره با گاز آرگون


استفاده از پنجره دو‌جداره با گاز آرگون در صنعت ساختمان سازی طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما دلیل این همه محبوبیت چه می تواند باشد. پس از بررسی ها و آزمایشات متعدد به فواید گاز آرگون پی برده شد. یکی از ویژگی های مهم گاز آرگون این است که در مقابل حرارت عایق بسیار خوبی است.

پس از نصب این پنجره ها، امکان ورود و خروج هوای  سرد و گرم به داخل و خارج ساختمان در زمستان و تابستان از بین خواهد رفت. از این رو در مصرف انرژی به میزان زیادی صرفه جویی می شود و در نتیجه هزینه های مصرفی کاهش چشمگیری پیدا می کند‌.

در مکان های شلوغ، افراد در خانه ها با معضل سر و صدا دست و پنجه نرم می کنند. با استفاده از این پنجره های دوجداره صداها در داخل خانه جایی نخواهند داشت و آرگون به میزان بسیار زیادی به عنوان عایق صوتی عمل می کند. از دیگر ویژگی های این گاز به حداقل رساندن میعان و یخ زدگی شیشه ها و بین جداره ها در فصل سرد می باشد.


پنجره دو‌ جداره با گاز آرگون چیست؟


این پنجره ها در تمام شرایط آب و هوایی قابل استفاده هستند. همچنین بین جدارهای شیشه ها، درزبندی قوی می توان به وجود آورد. از سوی دیگر از بخار زدگی بین جداره ها نیز جلوگیری خواهد شد.

در پایان باید گفت که این گاز آرگون می تواند به میزان زیادی جلوی به هدر رفتن انرژی را بگیرد. همه می دانیم که در سر تا سر جهان امروز، این مسئله از اهمیت بسیار زیادی بر خوردار است و همه در تلاش هستند که انرژی را حفظ نمایند.


سخن پایانیدر ارتباط با پنجره دو‌جداره با گاز آرگون


با پیشرفت در صنعت ساختمان سازی، به کار بردن پنجره دو‌ جداره با گاز آرگون بسیار متداول و رایج شده است. در این مقاله از گروه پروما نوین، تمام خواص این گاز را مرور کرده ایم. مطالعه این مطالب شما را با این پنجره ها بیشتر آشنا خواهد کرد.


تماس با ما

 

جهت موارد زیر با شماره 02144856812 تماس بفرمایید:

کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان، اطلاع از آخرین قیمت پنجره های دوجداره، اطلاع از قیمت پنجره دوجداره دست دوم.

ما با پشتیبانی 24 ساعته در خدمت شما هستیم.