حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟ ضرورت تعویض پنجره قدیمی در برخی مواقع به میزان زیادی خود را نشان می دهد اما ترس از تخریب و بازسازی و هزینه  بعضی از افراد را دلسرد می نماید. اما غافل از این که نصب پنجره های دو جداره کاری راحت و بدون دردسر می باشد. در این مقاله گروه پروما نوین قصد دارد این موضوع را مورد بررسی قرار دهد‌.

با معایب پنجره های قدیمی آشنا شویم.

تمام پنجره ها اعم از قدیمی و جدید و مدرن دارای چارچوب و شیشه هستند. همین اجزا کیفیت پنجره را نشان می دهند‌. در گذشته برای تولید پنجره ها از چوب، آهن و آلومینیوم استفاده می کردند و شیشه ها نیز همگی یک‌ لایه بودند. اما با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ساختمان سازی، استفاده از پنجره های قدیمی منسوخ گشته است. امروزه حتی صاحبان ساختمان های قدیمی نیز به ضرورت تعویض پنجره قدیمی فکر می کنند. پنجره های قدیمی چوبی بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند.

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟

در واقع نماد دکوراسیون و بافت سنتی همین پنجره های چوبی می باشند که در برخی ساختمان ها با شیشه های رنگی زیبایی را صد چندان نموده اند. نکته مهم دیگر در مورد استفاده از چوب در چارچوب شیشه ها عایق بودن آن است. در واقع میزان هدر رفت انرژی توسط چوب بسیار اندک است. اما این را نیز باید در نظر گرفت که هزینه زیادی به همراه دارد. همچنین دوام چوب در مقابل رطوبت و نور خورشید دوام زیادی ندارد و پوسیده می شود و بعد از مدتی تغییر شکل خواهند داد.

مسئله مهم دیگر قابلیت اشتعال چوب است که خطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت. پنجره های آهنی استحکام بیشتری دارند و قابل تعمیر و رنگ آمیزی هستند. اما آهن نیزدر مقابل رطوبت دوام زیادی ندارد و زنگ می زند. از آن جایی که رسانای گرما می باشد، عایق نبوده و انرژی را به هدر می دهد‌. همچنین وزن زیادی دارد و جا به جایی را مشکل می سازد. دوام پنجره های آلومینیومی بیشتر بوده و زنگ نمی زنند‌. اما آلومینیوم نیز رسانا هستند و انرژی را هدر می دهند‌. ای جا است که ضرورت تعویض پنجره قدیمی خود را نشان می دهد.

شیشه های تک جداره چه عیب هایی دارند؟

در مبحث ضرورت تعویض پنجره قدیمی یکی از عوامل را می توان شیشه ها به حساب آورد. شیشه های قدیمی تک جداره بودند. همه می دانیم که این شیشه ها در مقابل گرما و سرما نمی توانند عایق خوبی باشند‌. از نظر آلودگی صوتی نیز عملکرد خوبی ندارند و سر و صدا به راحتی وارد ساختمان شده و آرامش افراد را صلب می نماید. همچنین این شیشه ها اصلا امنیت ندارند و به راحتی شکسته می شوند‌.

شیشه های تک جداره چه عیب هایی دارند؟

مزایای پنجره های دو جداره

حال که با معایب پنجره های قدیمی آشنا شدیم، باید بدانیم که پنجره های دو جداره چه مزیت هایی دارند. برای آگاهی با ضرورت تعویض پنجره قدیمی باید مزایای نمونه های جدید دانست و تصمیم گرفت. چارچوب پنجره دو جداره یو پی وی سی است. این پنجره ها با شیشه های دو و سه جداره پوشیده می شوند که خصوصیات خاص خود را دارند. چارچوب های این پنجره ها دوام بسیار طولانی دارند و تفییر شکل نمی دهند.

در مقابل تغییرات هوا و سایر مشکلات مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. شیشه های دو جداره نیز به دلیل وجود لایه عایق گازی مزیت های زیادی دارند‌‌. گرما و سرما نمی توانند از این لایه به داخل و خارج نفوذ کنند و به همین دلیل در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد. عایق صوتی این شیشه ها به حدی است که در مناطق پر رفت و آمد و شلوغ، آرامش را در ساختمان حکمفرما می سازد. الودگی های هوا و محیطی راهی به داخل ندارند و هوای ساختمان مطلوب خواهد بود. امنیت این شیشه ها بسیار بالا است و به راحتی نمی شکنند. از این رو ضرورت تعویض پنجره قدیمی امری مهم به شمار می رود‌.

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟

هزینه و سایر مشکلات در مقابل ضرورت تعویض پنجره قدیمی

برخی از افراد به دلایل مختلف ضرورت تعویض پنجره قدیمی را نادیده می گیرند و سر باز می زنند. چرا که فکر می کنند باید هزینه زیادی را متقبل شوند. اما نکته این جا است که به دلیل کیفیت بسیار خوب این پنجره ها و دوام بسیار بالای آن ها نه‌ تنها هزینه به وجود نمی آید، بلکه می توان آن را سرمایه گذاری به حساب آورد. چرا که تا مدتها نیاز به تعویض نیست و همچنین این پنجره ها نیازی به تعمیر و نگهداری مشکلی ندارند.

چرا تعویض پنجره قدیمی ضروری است؟

از نظر خرابی و مشکلات تعمیرات باید گفت که این کار توسط نصاب های مجرب انجام شده و هیچ گونه خرابی و تخریب به همراه ندارد. می توانید با خیال راحت این تصمیم را بگیرید و کار را به کاردان بسپارید. از نظر هزینه نیز باید گفت که نوع و مدل پنجره ها قیمت را تغییر می دهند. برای اطلاع از قیمت نهایی و دقیق باید با واحد فروش و سفارشات تماس داشته باشید. طرح پنجره ها و نوع پروفیل و سایر ابزار آلات و یراق مورد استفاده قیمت را تعیین می کنند‌. اما مطمئن باشید که با تعویض پنجره ها نه تنها هزینه بلکه سرمایه گذاری کرده اید.

سخن پایانی

در انتهای این مقاله باید گفت که گروه پرومانوین با تنوع زیاد پنجره های دوجداره با برندهای معتبر در خدمت شما خواهد بود. برندهایی همچون وین تک و هافمن و سایر برندهای معتبر ایرانی و خارجی را می توانید در سایت ما مشاهده و انتخاب نمایید.