حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب موضوعی است که برخی از افراد از آن می ترسند. در این مقاله توضیحات کامل را ارائه می دهیم. گروه پروما نوین با کادر مجرب آماده خدمات رسانی به شما می باشد.

درب و پنجره های قدیمی چه معایبی دارند؟

پنجره ها چارچوب و شیشه دارند که در پنجره های قدیمی برای چارچوب از چوب، آهن و آلومینیوم استفاده می کردند. شیشه ها نیز معمولی و تک جداره بودند. هر کدام از این مواد برای ساخت چارچوب، مزایا و معایب مخصوص به خود دارند.

 

استعلام قیمت پنجره دوجداره

 

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

همه چیز درباره پنجره های چوبی

استفاده از چوب برای ساخت چارچوب پنجره بسیار متداول بوده است. زیبایی این چارچوب ها در کنار شیشه های رنگی جلوه خاص و سنتی به ساختمان ها می داد. چوب می تواند نارسانای گرما باشد و تا حدودی نسبت به گرما و سرما عایق باشد.

پنجره های چوبی گران قیمت هستند. جنس چوب به گونه ای است که در مقابل رطوبت و نور خورشید و تغییرات دما مقاومت ندارند و زود پوسیده می شوند‌‌. حتی این امکان وجود دارد که چوب ها توسط حشرات خورده شود. نکته مهم دیگر درباره چوب قابلیت اشتعال آن است و به راحتی دچار آتش سوزی می شوند. همیشه باید از آن ها نگهداری کرد و مرتب رنگ آمیزی نمود و این کار نیر هزینه زیادی برای شخص دارد.

پنجره های آهنی چگونه هستند؟

پس از این که صنعت ساختمان سازی قدری پیشرفت نمود، برای ساخت چارچوب پنجره ها از آهن استفاده می شده است. شاید دلیل این انتخاب مقاومت و استحکام آهن باشد و همچنین آهن توسط حشرات خورده نمی شود. از سوی دیگر قیمت آهن مناسب تر از چوب بود و با رنگ آمیزی آسان می توان آن را ترمیم نمود.

اما این نکات را هم باید گفت که آهن در مقابل رطوبت نمی تواند زیاد مقاومت کند و زنگ می زند. مسئله دیگر رسانا بودن آهن همانند دیگر فلزات است و این امر هدر رفت انرژی را به همراه دارد. وزن زیاد آهن، حمل و نقل را دشوار ساخته و همچنین وزن سازه را نیز بالا می برد.

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

از پنجره های آلومینیومی بگوییم.

شاید کسانی که از پنجره های آلومینیومی استفاده کرده اند، کمتر به فکر تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب بیافتند. قیمت این پنجره ها نسبتا ارزان تر است و خورده نمی‌شوند. دوام آن ها در مقابل رطوبت و زنگ زدگی و همچنین شرایط و تغییرات آب و هوا بیشتر است. اما همانند سایر فلزات رسانا هستند.

مشکل شیشه های تک جداره و معمولی

یکی از دلایل تعویض پنجره‌ های قدیمی بدون تخریب، موضوع شیشه می باشد. شیشه های قدیمی تک لایه هستند و عایق خوبی به حساب نمی آیند و به راحتی نیز می شکنند. نکته مهم دیگر نیز عایق نبودن در مقابل آلودگی صوتی و هوا می‌باشد.

مشکل شیشه های تک جداره و معمولی

مزیت پنجره های دو جداره و دلیل تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

اما این سوال پیش می آید که آیا پنجره های دو جداره آن قدر مزایا دارند که شخص حاضر به تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب شوند‌. این پنجره ها از پروفیل های یو پی وی سی و شیشه های دوجداره ساخته می شوند. عایق بودن این پنجره ها در مقابل گرما و سرما و آلودگی های صوتی و محیطی و در کل جلوگیری از هدر رفت انرژی، از ویژگی های مهم پنجره های دو جداره می باشد. مصرف انرژی به شدت کم شده و در نتیجه هزینه ها نیز کاهش می یابد.

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

آلودگی های محیطی نمی توانند به راحتی وارد شوند و این‌ امر به سلامتی اعضای خانواده کمک خواهد کرد. آلودگی های صوتی مخصوصا در شهرهای بزرگ و مکان های شلوغ بسیار آزار دهنده می باشد و این پنجره ها مشکل را حل می کنند. می توان گفت که امنیت نیز از مهم ترین ویژگی های این پنجره ها می باشد. شیشه های دو جداره استحکام بسیار زیادی دارند و به راحتی نمی شکنند. طول عمر پنجره دو جداره بسیار بالاست.

چگونه تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب را انجام می دهند

برای این کار ابتدا لنگه ها را جدا ساخته سپس شیشه های قسمت های ثابت را بیرون می آورند. پس از آن ستون ها را برش داده و فقط قاب را نگه می دارند. در نهایت پنجره جدید را نصب نموده و با پیچ‌ها و چسب های مخصوص آن را محکم‌ می نمایند. رگلاژ را نیز انجام می دهند و با این کار تراز بندی صورت می گیرد.

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب

سخن پایانی

با مطالعه این مطالب می توانید به راحتی با مسئله تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب کنار بیایید. در این امر و برای تصمیم گیری راحت تر با کارشناسان گروه پروما نوین مشورت نمایید.