کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار :پنجره دوجداره این روزها بیش از هر زمان دیگری طرفدار پیدا کرده است. برخی از افراد به این نتیجه رسیده اند که پنجره های تک جداره دیگر جوابگو نیستند، زیرا نمی توانند عایق خوبی برای نفوذ گرما و سرما یا حتی عایق صوتی خوبی باشند و به خاطر همین به سراغ این پنجره ها می روند.

در این مقاله تصمیم گرفتیم راجع به کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار با شما صحبت کرده و ببینید که آیا شما هم تمایل به استفاده از این پنجره ها دارد یا خیر.

منظور از پنجره دوجداره چیست؟

پنجره های دوجداره انواع مختلفی هستند؛ مثلاً پنجره هافمن جزء دسته ای از پنجره ها می باشد که امتحان خود را در این زمینه پس داده است. این پنجره ها عایقی روی خودشان دارند که مانع از انتقال حرارت بین فضای داخل خانه و بیرون از خانه می شود؛ همچنین جلوی آلودگی و گرد و غبار را هم می‌گیرد و باعث می ‌شود که شما سر و صدایی از بیرون نشنوید.

در واقع لایه های رویِ همِ آن ها بیشتر از پنجره های تک جداره است.

کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار

کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا در محل کار

خیلی از افراد می خواهند که کاربرد پنجره های دوجداره مثل پنجره هافمن را بدانند و ببینند که آیا بهتر است از این پنجره ها استفاده کنند یا خیر. به طور کل کاربرد چنین پنجره هایی شامل موارد زیر است:

جلوگیری از سر و صدا

اگر می خواهید پنجره دوجداره را در محل کار یا در خانه نصب کنید، بدانید مهمترین وظیفه ای که این پنجره ها بر عهده دارند، این است که از سر و صدا جلوگیری می کنند؛ یعنی با وجود آنها شما می توانید از حداکثر آرامش برخوردار باشید.

زمانی که در بیرون از منزل یعنی داخل کوچه سر و صدای زیادی باشد، کافی است که پنجره را ببندید و دیگر متوجه صدایی از بیرون نخواهید شد؛ البته پنجره های مختلف قابلیت های متفاوتی در این زمینه دارند اما به طور کل همه پنجره های دوجداره عایق صدا هستند. این موضوع برای محل کار هم اهمیت زیادی دارد؛ حتی خیلی از افراد در مدرسه های نوساز هم از این پنجره ها استفاده می کنند تا سر و صدای بیرون وارد کلاس نشود.

کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار

مقاومت بالا

یکی دیگر از چیزهایی که باید در مورد کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار بگوییم، این است که این پنجره ها مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. اگر شما هم می خواهید پنجره ای بخرید که برایتان به اندازه یک عمر کاربرد داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این پنجره‌ ها نیست، زیرا مقاومت بالایی از خودشان نشان می دهند و با تغییرات دمایی آسیب نمی بینند؛ همچنین ضربات هم به آنها آسیب وارد نمی کند، مگر اینکه اتفاق های ناگوار رخ بدهد.

صرفه جویی در انرژی

این روزها وظیفه همه ما این است که در انرژی صرفه جویی کنیم و در نتیجه در مورد کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار باید بگوییم که اصلی ترین وظیفه آن ها این است که از هدر رفتن انرژی جلوگیری می ‌کنند. از آنجایی که این پنجره ها چند لایه هستند، در نتیجه هوای گرم محیط خانه در فصل زمستان به بیرون نمی‌ رود و شما مجبور نیستید که بخاری یا شوفاژ را زیاد کنید.

از طرفی در فصل تابستان هم خنکی از داخل خانه بیرون نمی رود و نیاز به استفاده از کولر با درجات خیلی بالا نیست، زیرا خانه خیلی خوب خنک می ماند و گرما هم از بیرون به داخل خانه نمی آید. این موضوع برای محل کار هم اهمیت بسیار زیادی دارد و می‌تواند از هزینه ها تا حد زیادی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار

پنجره دوجداره را از کجا تهیه کنیم؟

حال که با کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار آشنا شدید، احتمالا به این فکر افتاده اید از این پنجره ها برای منزل تان هم تهیه کنید و مهمترین کاری که باید انجام دهید، این است که به یک منبع معتبر مراجعه کنید که توصیه ما مراجعه به سایت پروما نوین است. این سایت انواع پنجره‌ ها را به شما عرضه می کند و خیالتان راحت است که متریال و مواد باکیفیتی داخل آن استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دو جداره

کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار

کلام آخر

بدون شک با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیدید که کاربرد پنجره دوجداره در خانه یا محل کار چیست و استفاده از این پنجره ها تا چه حد می تواند در صرفه جویی از انرژی نقش داشته باشد؛ پس چه بهتر که برای خانه نوی خود از این نوع پنجره استفاده کنید.