حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

شیشه صنعتی دو جداره در کارخانه ها تولید می شوند و برای این کار از دستگاه های خودکار و اتوماتیک استفاده خواهد شد. برای مشاهده انواع شیشه های دو جداره به سایت پروما نوین مراجعه نمایید. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با کارشناسان و مشاوران مشورت نمایید.

کلیت شیشه های دو جداره

شیشه های دو جداره به دو صورت دستی و صنعتی تولید می شوند. در این قسمت کلیت این شیشه ها را بررسی خواهیم کرد و سپس درباره شیشه صنعتی دو جداره اطلاعات کافی را در دسترس شما قرار می دهیم. شیشه های دو جداره همان گونه که از نام آن ها پیداست، از دو‌ یا سه لایه شیشه تشکیل می شوند. این شیشه ها به موازات هم قرار می گیرند و لایه بین آن ها که یک فضای خالی است، توسط گاز بی اثری مثل آرگون پر می شود.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

شیشه صنعتی دو جداره

این گاز عایق بسیار خوبی است و از ورود و خروج هوای گرم و سرد به داخل و خارج ساختمان جلوگیری خواهد کرد. با نصب این پنجره ها شما به راحتی می توانید حتی در مکان های شلوغ نیز آرامش را حس کنید چرا که عایق بسیار خوبی در برابر سر و صدا می باشد. همچنین ورود گرد و خاک و آلودگی های هوا به داخل ممنوع می باشد. این شیشه ها در قاب آلومینیومی یا پروفیل بسیار مقاوم و زیبا قرار می گیرند. امروزه در اکثر ساختمان ها از این پنجره ها به کار گرفته می شود

دلیل بهتر بودن شیشه صنعتی دو جداره

به احتمال زیاد تا کنون نتوانسته اید تفاوت شیشه صنعتی دو جداره و شیشه های دستی را متوجه شوید. امروزه استفاده از روش دستی برای تولید شیشه های دو جداره را نمی پسندند. در گذشته برای تولید و سر هم کردن تمام قطعات و قسمت های مختلف شیشه های دو جداره به شیوه دستی انجام می شده است. اما در این شیوه امکان دارد در موقعیت عایق بودن آن ها خدشه وارد شود. قیمت این شیشه ها با تولیدات دستی زیاد تفاوت ندارند. از لحاظ کیفیت بین پنجره دو جداره دستی و صنعتی تفاوت وجود دارد.

دلیل بهتر بودن شیشه صنعتی دو جداره

تفاوت اسپیسر یا لایه جدا کننده در شیشه صنعتی دو جداره و نمونه دستی

اسپیسر همان جدا کننده شیشه ها می باشد که بنا بر سایز پنجره ها در اندازه های مختلف وجود دارند. ضخامت های اسپیسر ها نیز متفاوت هستند. کیفیت این اسپیسرها تاثیر مستقیم بر دوام و کیفیت پنجره های دو جداره دارد. در روش دستی تولید پنجره‌های دو‌ جداره، ابتدا اسپیسرها را به اندازه های مورد نظر برس می زنند و در مرحله بعد با استفاده از لاستیک به هم متصل می شوند‌.‌

مشکل این جا است که در تولید دستی اسپیسر ها خاصیت یکپارچگی خود را تقریبا از دست می دهند. همین امر در پنجره تاثیر بد می گذارد و تبادل حرارتی بیشتر می شود. واضح است که نتیجه این موضوع به هدر رفتن انرژی خواهد بود. اما در تولید شیشه صنعتی دو جداره، نیازی به برش زدن این اسپیسرها نیست بلکه در ابعاد و زاویه های مورد نظر این اسپیسرها شکل داده می شوند. با این روش یکپارچگی حفظ شده و تبادل حرارتی نیز کنترل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دو جداره

شیشه صنعتی دو جداره

تزریق رطوبت گیر و تفاوت بین روش دستی و صنعتی

این رطوبت گیر باید درون اسپیسر تزریق شود. این کار باید به دقت انجام شود و تزریق به صورت یکنواخت صورت بگیرد. در حالت دستی امکان این کار وجود ندارد و همین امر باعث بخار زدن شیشه ها می شود. در واقع اگر این تزریق یکنواخت نباشد، در قسمت هایی که این ماده رطوبت گیر کمتر باشد، شیشه بخار می زند‌ در روش تولید شیشه صنعتی دو جداره تزریق این ماده به صورت کاملا یکنواخت انجام می شود. بنابراین در این روش امکان وجود بخار در شیشه ها به حداقل می رسد.

مرحله تزریق گاز به درون شیشه

یکی از مواردی که تفاوت بین شیشه صنعتی دو جداره و نمونه دستی را نشان می دهد، تزریق گاز به درون شیشه ها می باشد. این کار زمانی انجام می شود که شیشه ها به طور کامل به هم متصل شده آمد و اسپیسر نیز به صورت کامل نصب شده باشد. در این مرحله فضا را با گاز مخصوص پر می کنند.

برای روش قدیمی یا دستی دو‌ سوراخ را رو به روی هم قرار می دهند و از یک سوراخ گاز آرگون را وارد می کنند و از سوراخ رو به رو هوای درون شیشه را خارج می نمایند. اما مشکلی که در این روش وجود دارد عدم یکنواختی در پخش شدن گاز آرگون است. اما در رپش صنعتی شیوه کار کاملا متفاوت است و پس از چسباندن اسپیسر، تزریق گاز انجام شده و پس از آن لایه بعدی را می چسبانند. در این فرایند کاملا صنعتی کیفیت و میزان عایق در یهترین حالت خود می باشد.

شیشه صنعتی دو جداره

مرحله تزریق چسب

یکی از تفاوت های شیشه صنعتی دو جداره و مدل دستی، مرحله تزریق چسب است. در روش دستی با استفاده از کاردک چسب ها تزریق شده و امکان نشت وجود دارد. اما در روش صنعتی از طریق یک‌ کانال و به صورت یکنواخت تزریق شده و با کاردک صاف می شود.

سخن پایانی

این توضیحات کامل درباره شیشه صنعتی دو جداره و شیشه های ساخته شده به روش دستی، شما را با تمام مراحل کار آشنا می سازد. در سایت پروما نوین، کارشناسان همیشه آماده هستند تا به سوالات شما پاسخ داده و سفارشات شما را ثبت نمایند.