حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

پروفیل فریم CRP تولید شده از فایبر گلاس فشرده می تواند به جای پروفیل های گالوانیزه مورد استفاده قرار بگیرد و تحولی در این شاخه به وجود بیاورد. در سایت پرومانوین می توانید درباره این محصول و‌ سایر تولیدات درب و پنجره با برندهای مختلف اطلاعات لازم را به دست بیاورید. تا پایان این مقاله با ما باشید و مطالب مربوطه را مطالعه بفرمایید.

پروفیل فریم CRP
پروفیل فریم CRP

شناخت شما از پروفیل فریم CRP چقدر است؟

همان گونه که گفته شد در تولید پروفیل فریم CRP از فایبر گلاس فشرده استفاده می شود که در واقع پلاستیک تقویت شده کامپوزیت است. در این کامپوزیت ها مواد افزودنی وجود دارد که مقاومت بسیار بالایی دارد دارد و همچنین رزین نیز در آن وجود دارد. گفتنی است که افزودنی هایی همچون شیشه، کربن یا فیبر کولار و در برخی موارد براده های فلزی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. تولید کامپوزیت فرایندی بسیار تخصصی می باشد و از این رو تعداد محدودی از شرکت های تولیدی بزرگ قادر هستند که آن را تولید نمایند.

استفاده از پروفیل فریم CRP برای تولید پنجره های دو جداره

اصولا پنجره های دو جداره با پروفیل های UPVC ساخته می شوند. این ماده نوعی پلاستیک است که می تواند قابل انعطاف باشد و شاید به مرور زمان و‌ به دلایل مختلف تغییر شکل دهد. همین تفییر شکل می تواند عملکرد این پنجره های دو جداره را تحت تاثیر قرار بدهد و کارایی آن ها کاهش پیدا کند.

پروفیل فریم CRP
پروفیل فریم CRP

اما راهکار خوب برای از بین بردن این مشکلات چیست؟ برای این کار باید پروفیل های UPVC را تقویت نمود. این جاست که پروفیل فریم CRO پای خود را به میدان می گذارد و اجازه نمی دهد از پروفیل های گالوانیزه استفاده شود. چرا که گالوانیزه معایب و مشکلات زیادی دارد. مقاومت پروفیل سی آر پی بسیار بیشتر از پروفیل گالوانیزه است و گزینه بسیار مناسب تر برای تقویت پروفیل درب و پنجره های دو جداره محسوب می شود.

پروفیل فریم CRO به عنوان فریم انتظار

فریم انتظار در واقع به عنوان یک چارچوب عمل می کند و محدوده قاب درب و پنجره های دو جداره را مشخص می سازد‌. این فریم به عنوان قاب خارجی مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه در بخش درونی قرار می گیرد. پروفیل فریم CRP می تواند جایگزین بسیار مناسب برای پروفیل انتظار به حساب می آید و می تواند به عنوان آن مورد استفاده قرار بگیرد. از لحاظ قرار گیری در دیوار هیچ تفاوتی با فریم انتظار ندارد و در ابعاد ۶۰ در ۴۰ میلیمتر وجود دارد.

پروفیل فریم CRO به عنوان فریم انتظار

تولید و چار چوب کردن پروفیل فریم CRP انتظار چگونه است؟

قابل ذکر است که پروفیل فریم CRP همانند پروفیل های UPVC پر خواهند شد. در واقع باید گفت که می توان با استفاده از دستگاه جوش پروفیل آن‌ ها را به هم جوش داد و متصل کرد.

پروفیل فریم CRP چه مزایایی دارد؟

قیمت آن نسبت به فریم آهنی بسیار مناسب تر است. باید گفت که وزن آن حدود سی درصد کاهش دارد و این نکته بسیار مهم می باشد. این پروفیل اصلا نیاز به زنگ آمیزی ندارد و کاملا صد زنگ می باشد و دچار پوسیدگی نمی شود. نکته مهم دیگر درباره این پروفیل شکل پذیری بسیار راحت آن می باشد. پروفیل فریم CRP را می توان به راحتی به شکل منحنی یا قوسی در آورد. مزیت مهم دیگر این پروفیل عایق بندی بسیار عالی می باشد. این نکات مهم محبوبیت این پروفیل را به دنبال خواهد داشت.

پروفیل فریم CRP

تفاوت CRP و گالوانیزه

امروزه به دلیل مزیت های پروفیل فریم CRP نسبت به گالوانیزه، بیشتر از آن ها استفاده می شود‌. هنگامی که این پروفیل در یو‌ پی وی سی جای داده می شود، همزمان آن‌ دو‌ را برش می دهند. پس از این کار هر دو با هم جوش می خورند و به همین دلیل بسیار محکم و قوی می شوند‌.‌

ضخامت این پروفیل در کنار یو پی وی سی باعث می شود که میزان عایق بندی بسیار افزایش یابد. نکته مهم دیگر و مزیت این پروفیل ها نسبت به گالوانیزه این است که دچار زنگ‌ زدگی و پوسیدگی می شوند و عمر پنجره چندین برابر می شود. نکته مهم دیگر مقاومت این پروفیل در مقابل حریق، سرما و گرما می‌باشد. گفتنی است که مقاومت این پروفیل خیلی بیشتر از گالوانیزه است و همچنین قابلیت فرم گیری دارد. کار با این پروفیل با سرعت زیاد انجام می شود و ظرافت و قدرت بسیاری را در اختیار مشتری قرار می دهد.

پروفیل فریم CRP

جهت استعلام قیمت پنجره دوجداره

سخن پایانی

پروما نوین سال هاست در زمینه تولید و عرضه درب و پنجره های دو جداره فعالیت دارد و بهترین برندها را در اختیار مشتری قرار می دهد. در این مقاله درباره پروفیل فریم CRP مطالب مفیدی را ارائه دادیم. استفاده از این مطالب شما را با دنیای جدید این صنعت آشنا می سازد.