شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟ این روزها خیلی از افراد به طراحی و زیبایی دکوراسیون منزل و محل کارشان اهمیت زیادی می دهند و در نتیجه به دنبال چیزهایی هستند که از لحاظ کیفیت بالا باشد اما از لحاظ زیبایی هم بتواند خواسته آنها را برآورده کند.

در نتیجه تصمیم گرفتیم که در مورد یکی از این چیزهایی که در دکوراسیون از آن استفاده می کنند صحبت کنیم و آن چیزی نیست جز شیشه دکوراتیو. مبحث مهمی که در مورد آن وجود دارد، این است که کاربرد شیشه دکوراتیو چیست که در این مقاله راجع به آن اطلاعات کسب خواهید کرد.

شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟

شیشه دکوراتیو چیست؟

تعریف شیشه دکوراتیو یکی از مباحث مهمی است که قبل از صحبت کردن در مورد کاربرد شیشه دکوراتیو باید به آن بپردازیم. از زمان های گذشته تا همین الان شیشه ها نقش مهمی در معماری بنا داشته اند و نوع طراحی آنها اهمیت بسیار زیادی در نمای داخلی ساختمان دارد. به خاطر همین خیلی ها به سراغ شیشه های تزیینی می روند.

به طور کلی اگر بخواهیم شیشه دکوراتیو را تعریف کنیم، باید بگوییم که این ها نوعی از شیشه هستند که در موارد مختلفی از آن‌ ها استفاده می‌ کنند. در واقع یک نوع شیشه تزئینی محسوب می‌ شوند که تکنیک های مختلف رنگ آمیزی را روی آنها به کار می‌ گیرند و آنها را تولید می کنند.

امروزه ممکن است از هر نوع شیشه ای برای زیباسازی دکوراسیون داخلی استفاده شود که به همه آنها شیشه دکوراتیو می گویند. این شیشه ها در بین عموم، خیلی زیاد مورد توجه قرار گرفته اند. نحوه تولید آنها هم در کارگاه های تولید شیشه است، رنگ آمیزی های مختلف روی آن انجام می‌‌شود و در رنگ ها، طرح ها و شکل های مات و شفاف تولید می گردد.

شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد شیشه دکوراتیو چیست؟

حال به مبحث اصلی رسیدیم و می خواهیم در مورد کاربرد شیشه های تزئینی با شما صحبت کنیم. از آنجایی که این شیشه ها ظاهر بسیار زیبا و مدرنی دارند، در موارد مختلفی از آن ها نیز استفاده می شوند. مهمترین کاربردهای این شیشه ها شامل موارد زیر است:

طراحی دکوراسیون داخلی

شیشه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی در منازل مسکونی و اداری خیلی زیاد استفاده می شوند‌. در واقع یک تابلو تزئینی و هنری محسوب می گردند و این یکی از مهم ترین کاربرد شیشه دکوراتیو است که برای زیباسازی ستون در فضای داخلی ساختمان هم از آن استفاده می کنند.

طراحی نورگیرهایی سقفی

خیلی از افراد علاقه‌مند به این هستند که از نورگیرهای روی سقف در گوشه و کنار دیوار استفاده کنند و از آنجا که پنجره های قدیمی خسته کننده شده‌اند، به سراغ شیشه های دکوراتیو می‌ روند که می توانند رنگ های مختلفی را هم برای زیبا کردن آنها به کار بگیرند و یک عنصر جذاب را به وجود بیاورند.

ایجاد پنجره های خاص و فانتزی

یکی دیگر از چیزهایی که در مورد کاربرد شیشه های تزئینی می توان نام برد، این است که از آنها در دکوراسیون داخلی برای ایجاد پنجره خاص و فانتزی استفاده می کنند. پنجره ای که نور از آن به داخل می آید اما از بیرون هیچ کس نمی تواند داخل را ببیند. روی آن ها ورق مات کننده می‌ زنند که یک پنجره بسیار جذاب و شکیل خواهد شد.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

از شیشه دکوراتیو در سرویس بهداشتی و حمام هم استفاده می کنند که هم فضا را زیباتر می‌ کند و هم این که با قابلیت هایی که دارند، می توانند عاملی برای جلوگیری از دید باشند.

بیشتر بخوانید: قیمت پنجره دو جداره

شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟

مزیت شیشه دکوراتیو در پنجره دوجداره

درست است که باید کاربرد این شیشه را بدانید اما این را هم باید بدانید که مزیت آنها نسبت به شیشه های دیگر چیست. شیشه های دکوراتیو از آن دسته از شیشه هایی هستند که می توانید طرح دلخواه تان را روی آن به وجود بیاورید، در نتیجه کاملا شخصی سازی می‌ شوند. از طرفی هم  نباید نگران کثیف شدن یا نشستن گرد و غبار روی آنها باشید. استفاده از آن ها نیز نمای داخلی منزل را به شدت زیبا می کند و یک دکوراسیون شیک، خاص و منحصر به فرد را به شما تحویل می دهد.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

شیشه دکوراتیو چیست و چه کاربردی دارد؟

کلام آخر

اکنون که از این مقاله دریافتید کاربرد این نوع شیشه ها چیست، احتمالا بخواهید که از آن برای منزل تان هم استفاده کنید. جالب است بدانید که انواع شیشه دکوراتیو دوجداره هم در دسترس هستند که همه آن ها هم به شدت طرفدار دارند. ما هم در سایت پروما نوین اینگونه شیشه ها را عرضه کرده و به فروش می رسانیم. شما نیز می توانید با خیال راحت خریدتان را انجام دهید و درب منزل تحویل بگیرید.