حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

نخ کشی توری پلیسه موضوع این مقاله از سایت پرومانوین است که به شما عزیزان تقدیم خواهد شد. از آن جایی که استفاده از انواع پنجره‌ دوجداره رواج زیادی دارد باید نکات مربوط به آن را بیشتر و بهتر بدانیم.


توری پلیسه


همان گونه که می‌دانید امروزه نصب پنجره‌های دوجداره در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. تقریبا می‌توان گفت که ساختمانی نیست که از این پنجره‌ ها در آن استفاده نشده باشد. حتی ساختمان‌های قدیمی‌ نیز سعی در تعویض پنجره‌های دوجداره و معمولی خود دارند.

برای این پنجره‌ها نیز می‌توان از توری‌ استفاده کرد که بهترین و رایج ترین نمونه آن‌‌ها توری پلیسه ای است. در این مقاله نخ‌ کشی توری پلیسه را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این توری‌ها به صورت جمع شونده یا کشویی هستند. با نصب این توری‌ها می‌توانید در فصل تابستان و بهار به راحتی و‌ بدون مزاحمت حشرات از هوای آزاد استفاده کنید.


روش نخ کشی توری پلیسه


ساخت توری پلیسه چگونه انجام می‌شود؟


قبل از این که درباره نخ کشی توری پلیسه صحبت به میان بیاید، بهتر است نحوه ساخت توری را مرور کنیم. امروزه سطح کیفی این توری‌ها در بازار بسیار بالاتر رفته است. اگر در فصل‌های تابستان و بهار تمایل به باز کردن پنجره داشته باشید، احتمال دارد با ورود حشرات مواجه شوید ‌و این امر مشکلاتی برای شما به وجود خواهد آورد.


از این رو استفاده از این توری‌ها پیشنهاد می‌شود. جهت استعلام قیمت اینجا کلیک کنید. توری پلیسه در رنگ‌های متنوع دیده می‌شود. اشخاصی که در زمینه نصب این توری‌ها کار می‌کنند افرادی بسیار با تجربه هستند. قبل از هر اقدامی‌ در گام اول باید به طور دقیق و اصولی اندازه گیری انجام شود. پس از این که اندازه‌های دقیق توسط نصاب گرفته و ثبت شد، نصب رگلاژها و ساخت توری آغاز می‌شود. در برخی موارد ریل‌ها و سایر جاهای پنجره نیز روغن کاری خواهد شد.


روش نخ کشی توری پلیسه


تعمیر نخ توری پلیسه


در کنار نخ کشی توری پلیسه، گاهی اوقات این نخ‌‌ها باید تعمیر شوند. از آن جایی که این توری‌ها با نور شدید خورشید و بارش باران و تغییرات جغرافیایی مجاورت مستقیم دارند، در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرند. همچنین امکان دارد بر اثر ضربات این توری‌ها دچار پارگی شوند.

در صورتی که این توری‌ها به هر دلیلی دچار پارگی یا هر مشکل دیگری شده باشد، می‌توان با تعمیر نخ آن دوباره توری را به حالت اول برگرداند.

توجه داشته باشید که تعویض توری می‌تواند پر هزینه باشد و در کل کار مقرون‌ به صرفه ای نیست. نخ کشی توری پلیسه و تعمیر آن امری بسیار حساس است و بهتر است توسط شخص مجرب انجام پذیرد.


نخ کشی توری پلیسه
نخ کشی توری پلیسه


جنس توری پلیسه


اصولا توری پلیسه را از جنس الیاف بسیار عالی پلی استر می‌سازند. دلیل این کار انعطاف پذیری بیشتر این ماده است. چون با این طریق می‌توان به راحتی توری را چین داد و به حالت پلیسه درآورد. توری پلیسه درون‌ یک قاب قرار خواهد گرفت. کارایی و دوام این توری‌ها بسیار بالا می‌باشد و این امر دلیل محبوبیت آن‌ها است.

شاید یکی از دلایل استقبال مردم از این نمونه توری‌ها بازو بسته شدن راحت و ساده آن‌ها باشد و این که درون قاب  ظاهری بسیار شیک‌ به پنجره می‌دهند.


جنس توری پلیسه


نخ کشی توری پلیسه با توجه به عمر طولانی این توری‌ها کاری بسیار راحت به نظر می‌رسد چرا که زیاد نیاز به تعمیر ندارند‌. در صورت پاره شدن توری‌ها، ساختار آن به هم می‌ریزد و نظم بافت آن‌ها از بین می‌رود. از این رو سیم‌های پاره شده بسیار تیز و حتی برنده خواهند شد.

بنابراین اگر تصمیم دارید که توری را ترمیم نمایید باید بسیار مراقب باشید و نهایت دقت خود را به کار ببرید. سعی کنید ابتدا با استفاده از قیچی یا سیم چین قسمت‌های تیز و برنده را بچینید و سپس برای تعمیر آن‌ها اقدام نمایید.


اهمیت نخ کشی درست و صولی توری پلیسه 


مهمترین عوامل در نخ کشی توری پلیسه:


  • اطمینان از نخ مرغوب در توری پلیسه
  • نصب درست و اصولی توری پلیسه

همانطور که می دانید در ساخت نخ توری از نخی به نام پلی استر استفاده می شود که مقاومت بسیار بالایی دارد. در صورتی که برای ارزان درامدن کار تصمیم بگیرید از نخ های ارزان تر استفاده کنید. مظمئنا در طول عمر و کیفیت کار تاثیر نامطلوب خواهد گذاشت.

از طرف دیگر در صورتی که نخ کشی به درستی انجام نشده باشد و اصول ابتدایی در آن رعایت نشود، بعد از مدتی توری کارایی خود را از دست می دهد و خیلی سریع با کوچکترین ضربه به راحتی پاره می شود و یا شکل خود را از دست می دهد.


توضیح درباره نحوه نخ کشی توری پلیسه


امروزه توری‌های پلیسه بهترین و زیبا ترین نمونه موجود در بازار است و طرفداران زیادی نیز دارد. یکی از بهترین مزیت‌های توری‌های پلیسه این است که اگر نیازی به آن‌‌ها نباشد، می‌توان آن‌ها را به طور کامل از قاب جمع کرد. نخ‌ کشی توری پلیسه باید بر اساس یک‌ نظم خاص انجام شود که برای جمع شدن و همچنین ایستادگی توری بسیار مناسب باشد.

نخی که به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جنس پلی استر می‌باشد و مقاومت آن بسیار بالا است. در واقع نمی‌توان متراژ بسیار دقیقی برای نخ‌ مورد نیاز در نظر گرفت و با توجه به متراژ و ابعاد پنجره و توری میزان نخ متفاوت خواهد بود.


بیشتر بخوانید: ویژگی های توری پلیسه دبل فریم

 

نحوه باز و بسته شدن و تاثیر در ماندگاری نخ کشی توری پلیسه


همیشه این نکته را مد نظر قرار دهید که باز و بسته شدن توری‌ها تاثیر زیادی در ماندگاری و دوام نخ‌ کشی توری پلیسه دارد. این کار حتما باید دقیق و اصولی انجام شود. مهم ترین مسئله این است که نصاب‌ها توری را بسیار اصولی نصب کرده باشند.

بنابراین زمان استفاده خللی در کار به وجود نمی‌آید. اندازه گیری دقیق نیز در این امر بسیار اهمیت دارد. هنگام نصب این توری‌ها توسط نصاب‌های مجرب، نحوه شست و شوی آن‌‌ها را سوال بفرمایید.


روش نخ کشی توری پلیسه
روش نخ کشی توری پلیسه


سخن پایانی در ارتباط با روش نخ کشی توری پلیسه


در دنیای امروز که تمام صنعت ساختمان سازی با تکنولوژی مدرن همراه شده است، استفاده از پنجره‌های دوجداره امری ضروری به حساب می‌آید. در این راستا و برای راحتی و اجتناب از ورود حشرات موذی به داخل ساختمان، باید از توری استفاده شود. با توجه به اهمیت و علاقه مردم به توری‌های پلیسه این مقاله توسط سایت پرومانوین ترتیب داده شده و درباره نخ کشی توری پلیسه توضیحاتی ارائه داده شده است.