حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

شاید تاکنون درباره تفاوت پروفیل UPVC با PVC فکر نکرده باشید و مطلبی را نخوانده باشید. پروما نوین همانند همیشه برای آگاهی شما این دانشنامه را آماده کرده و تقدیم شما خواهد کرد. در نهایت اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت پنجره دوجداره دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.

خلاصه ای کوتاه درباره پروفیل  UPVC و PVC

هر دوی این پروفیل ها از نوع وینیل هستند. یو پی وی سی در واقع پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی و پی وی سی نیز پلی وینیل کلرید می باشند. این دو پروفیل تطبیق پذیری و انعطاف پذیری بسیار خوبی دارند. از این رو در صنعت ساختمان سازی کاربردهای زیادی دارند‌‌. اما تفاوت این جا است که PVC را برای ساخت دیوارها و نرده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالی که پروفیل UPVC برای ساخت درب و پنجره ها کاربرد دارد. نکته این جا است که در پی وی سی ترکیبات شیمیایی وجود دارد که برای ساخت درب و پنجره نمی تواند مناسب باشد. در ادامه تفاوت پروفیل UPVC با PVC را به صورت کلی مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت پروفیل UPVC با PVC

اطلاعات مهم درباره پروفیل PVC

پروفیل PVC دارای خواص سمی است و به همین دلیل برای ساخت اسباب بازی و بسیاری مصارف دیگر ممنوع می باشد. در واقع برای انعطاف پذیری و پلاستیک سازی وینیل، از ماده فتالات و BPA استفاده می شود. نگهداری از این پروفیل مشکل تر است و از این رو در ساخت درب و پنجره اصلا مورد استفاده قرار نمی گیرد.

این مواد بر محیط‌ زیست و سلامت انسان تاثیرات مضری دارد و هنگام آتش سوزی این مواد در هوا پخش می شوند. حتی هنگامی که در معرض دمای بالا قرار می گیرند، بخارهای سمی در هوا منتشر می سازند که به سیستم بدن آسیب فراوانی وارد می سازد. برای درک بهتر تفاوت پروفیل UPVC با PVC در ادامه درباره یو پی وی سی نیز صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: تعویض پنجره دو جداره

درباره پروفیل UPVC چه می دانید؟

در راستای آگاهی شما عزیزان از تفاوت پروفیل UPVC با PVC، به خواص پروفیل یو پی وی سی می پردازیم. UPVC در واقع پلی وینیل کلرید پلاستیکی نشده است و مواد فتالات و BPA را ندارد.

از این رو برای محیط زیست یک پروفیل ایمن به حساب می آید. استحکام این ماده بسیار زیاد است و در مقابل حرارت مقاومت زیادی دارد. به همین دلیل و همچنین به خاطر دوام و عمر طولانی، این پروفیل را در ساخت درب و پنجره دو جداره مورد استفاده قرار می دهند. همچنین سطح متخلخل بسیار کنی دارد و به همین خاطر به راحتی تعمیر و نگهداری و تمیز می شود.

تفاوت پروفیل UPVC با PVC

 

از نظر راندمان انرژی بسیار بالا و مطلوب می باشد و هزینه ها را کاهش می دهد. تا چند دهه می توان به طور مفید از آن استفاده نمود. جنس آن بسیار سفت است و به هیچ عنوان خم نمی‌شود. نکته مهم دیگر درباره این پروفیل مقاومت زیاد در مقابل ضربه است.

اگر به زیبایی ساختمان خود اهمیت می دهید، این اطمینان را به شما بدهیم که رنگ‌ سفید روشن این پروفیل تغییر نمی کند و با گذشت زمان ثابت می ماند. مواد این پروفیل کاملا قابل بازیافت هستند و از این رو برای حفظ محیط زیست خطری محسوب نمی شود. با این توصیفات به راحتی تفاوت پروفیل UPVC با PVC مشخص خواهد شد.

تفاوت پروفیل UPVC با PVC به صورت خلاصه

اکنون هر دو پروفیل را کاملا می شناسید. در این قسمت تفاوت پروفیل UPVC با PVC را در کنار هم بیان می کنیم که درک بهتری داشته باشید. در مورد مواد سازنده هر دو پروفیل کاملا صحبت شد. گفته شد که مواد موجود در پروفیل PVC سمی بوده و برای محیط زیست و بدن انسان بسیار ضرر دارد.

این ماده مقابل حرارت مقاومت ندارد و از خود مواد سمی منتشر می سازد. اما مواد سازنده پروفیل UPVC کاملا سازگار با محیط بوده و قابلیت بازیافت را دارند.

پروفیل پی وی سی در مقابل نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش سریعا تغییر رنگ می دهد. اما در مورد پروفیل یو پی وی سی این امر وجود ندارد و رنگ آن پس از سال های طولانی ثابت و بدون تغییر می ماند.

پروفیل UPVC  در مقابل ضربه و سایر مشکلات، نسبت به نمونه PVC مقاومت بیشتری دارد. همچنین مقاومت در برابر آتش سوزی در پروفیل یو پی وی سی به میزان بسیار زیادی دیده می شود و این امر امنیت آن را بیشتر می سازد. با این توضیحات، پروفیل پی وی سی اصلا نمی تواند انتخاب درست و مناسبی برای تولید درب و پنجره های دو جداره باشد.

تفاوت پروفیل UPVC با PVC

سخن پایانی در ارتباط با تفاوت پروفیل UPVC با PVC

گروه صنعتی پرومانوین با ارائه این دانشنامه سعی در آشنایی شما با تفاوت پروفیل UPVC با PVC دارد. توضیحات ما کاملا واضح و پربار بوده و اطلاعات کافی را در پی دارد. برای ثبت سفارش های خود و اطلاع از قیمت محصولات ما می توانید با واحد فروش و کارشناسان ما صحبت بفرمائید.