حقوق و اخلاق حرفه ای، اعتبار کار ماست.

info@promanovin.com

۰۲۱-۴۴۰۱۹۷۸۷ ۰۲۱-۴۴۸۵۶۸۱۲

دستگاه جوش پروفیل upvc از ابزاری است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه استفاده از ابزارهای صنعتی امری اجتناب ناپذیر و مهم می باشد. از این رو آشنایی با این ابزار آگاهی شما را بالا می برد. این مقاله نیز به همین منظور توسط گروه پرومانوین تدارک دیده شده است.

آشنایی با پروفیل upvc

امروزه صنایع تولیدی و خدماتی رشد فزاینده ای داشته است و به همین منظور ابزار و دستگاه های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. یو پی وی سی استفاده های زیادی دارد و در تولید درب و پنجره و سایر صنایع به کار گرفته می شود. اما عمده کاربرد آن در تولید درب و پنجره های دو جداره است.

دستگاه جوش پروفیل upvc

به کار گیری پروفیل یو پی وی سی در تولید پنجره دوجداره به دلیل استحکام و مقاومت این ماده می باشد. مقاومت و دوام آن بسیار بیشتر از آهن و آلومینیوم و سایر فلزات است. همچنین رنگ و جلای آن از بین نمی رود و احتیاجی به رنگ‌ آمیزی مجدد ندارد. برای تولید درب و پنجره های دو جداره و استفاده از پروفیل یو‌ پی وی سی از دستگاه جوش پروفیل upvc استفاده خواهد شد.

انواع دستگاه جوش پروفیل upvc

استفاده از دستگاه جوش پروفیل upvc بسیار رایج می باشد چرا که در تولیدات درب و پنجره های دو جداره بسیار کاربرد دارد. این دستگاه در انواع مختلف وجود دارد. از این نمونه ها می توان دستگاه تک سر، دو‌ سر و چهار سر را نام برد. ابعاد این دستگاه نیز متفاوت است و در انواع بزرگ و معمولی یافت می شود‌.

دستگاه جوش تک سر

عملکرد این دستگاه به گونه ای است که علاوه بر جوش‌ دادن در زاویه ۹۰ درجه، می توان در زوایای ۳۰ تا ۸۰ درجه را نیز انجام داد. درباره دستگاه جوش پروفیل upvc باید گفت که در آن سنسور و ترموستات تنظیم دما تعبیه شده است. از این رو دما را تا حدود چهارصد درجه سانتیگراد می توان تنظیم نمود. از خصوصیات مهم دیگر این دستگاه تنظیم خودکار یا اتوماتیک است.

در واقع می توان در حافظه این دستگاه، برنامه های جوش را وارد کرد.

دستگاه جوش پروفیل upvc

همچنین برنامه های مربوط به دما و خنک‌ کردن‌ به صورت کاملا خودکار و اتوماتیک انجام می گیرد. در این دستگاه صفحه ای مخصوص برای نگه داشتن پروفیل ها وجود دارد و‌ با تنظیمات خودکار می توان فرایند جوش‌ دادن پروفیل را بدون هر گونه برآمدگی و با دمای مناسب انجام داد.

نوع برند دستگاه جوش پروفیل upvc و میزان برق مصرفی و همچنین داشتن گارانتی و دیگر عوامل، قیمت این دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهد.

دستگاه جوش پروفیل upvc مدل دو‌ سر

این دستگاه جوش پروفیل upvc نیز خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد. به عنوان مثال در این دستگاه به صورت همزمان می توان هر دو سطح را به صورت مجزا جوشکاری نمود. تنظیم زاویه در این دستگاه جوش از ۳۰ تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد صورت می گیرد. یک‌ ترموستات خودکار در این دستگاه تعبیه شده است که می توان دمای جوش را تا حدود ۴۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم نماید.

یکی از قابلیت های این دستگاه الکتروپنوماتیک plc است که می تواند فک ها را به صورت همزمان یا جداگانه جوش بدهد. البته با توجه به برند این دستگاه ها این امکان وجود دارد که پروفیل های لمینت شده را نیز جوش داد.

بیشتر بخوانید: استاندارد ملی پروفیل درب و پنجره

دستگاه جوش پروفیل upvc

با دستگاه جوش upvc مدل چهار سر آشنا شویم.

شاید با توجه به نام این دستگاه جوش پروفیل upvc بتوانید نحوه کار آن را حدس بزنید. این دستگاه توانایی دارد که به صورت همزمان چهار گوشه پروفیل را جوش بدهد. بنابراین برای تولید  پنجره های یو پی وی سی کاربرد زیادی دارد. این دستگاه نیز مانند دو نمونه قبل می تواند دما و خنک کننده را تنظیم نماید.

با دستگاه جوش upvc مدل چهار سر آشنا شویم.

با این دستگاه می توان به صورت همزمان و با زاویه نود درجه هر چهار گوشه پروفیل را جوش دلد و البته به صورت مجزا این کار انجام می پذیرد. از خصوصیات مهم دیگر دستگاه جوش چهار سر تنظیم خودکار دما، فشار و ضخامت جوش می باشد.

اطلاع از قیمت دستگاه جوش پروفیل upvc

قبلا ذکر شد که قیمت دستگاه جوش پروفیل upvc به عوامل مختلفی بستگی دارد. از این جمله می توان نوع دستگاه و برند را نام برد. داشتن گارانتی نیز عامل مهمی در تعیین قیمت می باشد. همچنین ابعاد و اندازه و میزان برق مصرفی نیز تاثیر مستقیم بر قیمت دارد. اما باید گفت که کلا این دستگاه ها قیمت بالایی دارند و از این رو اکثر کاربران نمونه های دستی و رومیزی را ترجیح می دهند چون قیمت پایین تری دارند.

کشورهای ترکیه و آلمان بهترین مارک ها را با بالاترین کیفیت تولید می نمایند و وارد بازار ایران می کنند. برند های ترکیه کیفیت و کارایی بسیار بالایی دارند و از نظر قیمت نیز تقریبا مناسب هستند.

بیشتر بخوانید: نحوه سنجش پروفیل درب و پنجره

دستگاه جوش پروفیل upvc

سخن پایانی

این مقاله به صورت مختصر و مفید دستگاه جوش پروفیل upvc را مورد بررسی قرار داد. هدف سایت پرومانوین از ارائه این مطالب آشنایی شما با این دستگاه می باشد. برای راهنمایی بیشتر و تصمیم گیری برای خرید این دستگاه ها می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین جهت استعلام قیمت را می توانید با واحد فروش تماس بگیرید.